Πάλεψε στο Κοντόπευκο το Αρκάδι.


Το μαχητικό Αρκάδι, ηττήθηκε με 66-45, από την ισχυρή  Αγία Παρασκευή, σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 1η Αγωνιστική της Α΄ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

Το τελικό αποτέλεσμα κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο, για τις κοπέλες του Κώστα Πλευράκη, δεν σημαίνει κάτι παραπάνω, όπως με σχετικές του δηλώσεις είχε τονίσει ο έμπειρος τεχνικός, από τα συμπεράσματα ενός πολύ καλού επίσημου τεστ για τις Ρεθεμνιώτισσες.

Οι στόχοι και το βάρος για την προσπάθεια στην φετινή σεζόν έχουν τεθεί, και είναι η παραμονή στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι Ρεθ. 66-45 
Διαιτητές: Ντάνος Μπακετέα 
Δεκάλεπτα: 18-08, 35-17 (ημ), 45-25, 66-45
Αγ. Πρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσου, Κλείτσα 17(3), Κοντογιάννη 3(1) , Γρίσπου 6 , Τσέρου 4, Παπαντώνη 2, Ακρίβου 4, Πετυχάκη 11, Αμίτση 1, Κούκη 14 Ανωγειανάκη 4. 
Αρκάδι Ρεθύμνου. (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 10, Γιαλαμά 10, Ζουμπεράκη 1, Κουλούρη Στ. 16(2), Κανδεράκη, Ουρανού, Φραγκελάκη, Καούκη 8.

Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

Α' Φάση 1ος Όμιλος
1η Αγωνιστική 
01. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   66-45
02. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 65-57
03. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 66-41
04. ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ  65-47
05. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ  61-38
06. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 53-67

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018
13. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018
17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

2ος Όμιλος
1η Αγωνιστική 
07. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ  43-66
08. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  51-46
09. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 42-66
10. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 75-50
11. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 74-36
12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  93-41

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018
15. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
16. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018
19. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α15
20. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

Β' Φάση - Σάββατο ή Κυριακή 20 ή 21/10/2018
21. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
22. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ
23. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΣ ΠΑΟΚ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19
25. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
26. ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
27. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2018
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α27
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22

Δ' Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 22/03/2019
33. -
34. -

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 24 Μαρτίου 2019
35. Ηττημένος Α33 - Ηττημένος Α34

Τελικός/ Κυριακή 24 Μαρτίου 2019
36. Νικητής Α33 - Νικητής Α34

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.