Ήττα στην πρεμιέρα για το Δειλινό, στου Ζωγράφου.


Δεν ήταν ιδανική η πρεμιέρα για το Δειλινό στην επιστροφή του στην Γ Εθνική κατηγορία , καθώς αν και προσπάθησε να είναι ανταγωνιστικός, ηττήθηκε στου Ζωγράφου , από τον τοπικό ΕΦΑΟΖ με 57-100.

Το συγκρότημα του Γιώργου Γωνιωτάκη, στη φετινή χρονιά του χρονιά που είναι πρόκληση , θα κάνει ένα όμορφο ταξίδι, θα μάχεται σε όλα τα ματς, προσπαθώντας να  ανανεώνει την παρουσία τους στην κατηγορία.

Για ένα ημίχρονο οι "πράσινοι" προσπάθησαν να γίνουν  ανταγωνιστικοί, αλλά το άγχος της πρεμιέρας και η απειρία στην συνέχεια,έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην διαμόρφωση του αποτελέσματος.

-Λεφής και χασάπης ήταν οι κορυφαίοι σκόρερ του Δειλινού, ο Σπανός με 17 πόντους ξεχώρισε από τους γηπεδούχους.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δειλινό 100-57
Δεκάλεπτα: 26-16, 54-32 (ημ), 84-48, 100-57
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Τ.Ζηβας): Παλλαντάς 2, Γκουντγουίν 15 (2), Πρόφκας 3, Ζαρμακούπης 13 (1), Δρίβας 10 (2), Παπαφωτίου, Σπανός 17 (3), Κανελλόπουλος 19 (2), Βαρνάβας Γ. 5, Οκεκουόνεν 8, Ιμαριάγκμπε 3, Δήμου 5 (1).
Δειλινό (Γωνιωτάκης Γ.): Γουμενάκης 6, Μπορμπίδης 2, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 2, Λεφής 13 (1), Γρύλλης 9, Εκιζόγλου, Κυρίτση 5, Σπηλιόπουλος 6, Χασάπης 12 (1).

-Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής, γεγονός ήταν  ότι κέρδισαν όλοι οι γηπεδούχοι.
Στην 2η παράταση νίκησαν  τα Μελίσσια την Χαλκίδα , στο τέλος επικράτησαν του Λοκρού ο Αργοναύτης  και ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης του Άρη Θήβας.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:
ΚΑΠ-ΒΑΟΛ Χίου 68-53
ΟΦΗ-Καλλιθέα 83-53
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Άρης Θήβας 60-56
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Λοκρός Αταλάντης 69-67
Μελίσσια-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 83-75 (β’παρ.)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δειλινό 100-57
Κορωπί-Ερμής Σχηματαρίου 88-60

Βαθμολογία:
ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 (1-0)
ΟΦΗ 2 (1-0)
Κορωπί 2 (1-0)
ΚΑΟ Μελισσίων 2 (1-0)
ΚΑΠ 2 (1-0)
Ίκαρος Νέας Σμύρνης 2 (1-0)
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 2 (1-0)
Λοκρός Αταλάντης 1 (0-1)
Άρης Θήβας 1 (0-1)
ΒΑΟΛ Χίου 1 (0-1)
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 1 (0-1)
Ερμής Σχηματαρίου 1 (0-1)
Καλλιθέα 1 (0-1)
Δειλινό 1 (0-1)

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10):
Καλλιθέα Ρόδου – ΚΑΠ
Άρης Θήβας – ΟΦΗ
Λοκρός Αταλάντης – Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Έξω Παναγίτσα – Αργοναύτης Τρ.
Δειλινό – ΚΑΟ Μελισσίων
Ερμής Σχηματαρίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Βούρειος ΑΟΛ Χίου – Κορωπί

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.