Αποκλεισμός από το κύπελλο για τον ΟΑΧ, στο πρώτο "επίσημο"..


Την ήττα με σκορ 61-38 γνώρισε ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων στο πρώτο του φετινό παιχνίδι για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον ΚΑΟ Μελισσίων.

Η νέα ομάδα του Μάνου Μανουσάκη εμφανώς απροετοίμαστη από τη στιγμή που δεν έχει δώσει ούτε ένα φιλικό παιχνίδι, δεν κατάφερε να παρουσιάσει διάρκεια στην απόδοση της, μένοντας ουσιαστικά από δυνάμεις μετά το β’ ημίχρονο.

Αυτό, μάλιστα, παρουσιάζει και η ροή που είχε το σκορ, με τον ΚΑΟ Μελισσίων να δείχνει σε καλύτερη κατάσταση και να παίρνει έτσι την πρόκριση για την επόμενη φάση όπου θα έχει την ευκαιρία ν’ αντιμετωπίσει τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου.

Την πρώτη τους εμφάνιση πραγματοποίησαν οι νέες παίκτριες του ΟΑΧ, Δεληγιάννη, Φωτιάδη και Γαλανάκη ενώ αυτό επίσης ήταν το πρώτο παιχνίδι στην τεχνική ηγεσία για τον νέο προπονητή, Μάνο Μανουσάκη.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑΧ 61-38
Δεκάλεπτα: 17-9, 31-20, 45-32, 61-38

ΚΑΟ Μελισσίων (Μαργαρίτα Μάλαμα): Τσέτα, Ναυροζίδου 15, Σταμούλη, Πατέρα, Δούρου 5(1), Κοιλιαρίδη 6 (2), Βιντζιλαίου 11, Ζακυνθινού 2, Κωνσταντινίδου 2, Γιαννακοπούλου 3(1), Χιώτη 14, Κανέλλου 3
OAX (Μάνος Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Δασκαλάκη, Γαλανάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 17(1), Ψυχογιού 4(1), Δασκουλίδου 2, Παπαμαρκάκη 1, Φωτιάδη, Δεληγιάννη 12(1)

Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

Α' Φάση 1ος Όμιλος
1η Αγωνιστική - Κυριακή 30/09/2018
01. ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Σάββατο 06/10/2018 και ώρα 14.30 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κοντόπευκου
02. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 65-57
03. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 66-41
04. ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ  65-47
05. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ  61-38
06. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 53-67

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018
13. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018
17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

2ος Όμιλος
1η Αγωνιστική - Κυριακή 30/09/2018
07. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ  43-66
08. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  51-46
09. ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 42-66
10. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 75-50
11. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 74-36
12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  93-41

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018
15. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
16. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018
19. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α15
20. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

Β' Φάση - Σάββατο ή Κυριακή 20 ή 21/10/2018
21. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
22. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ
23. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΣ ΠΑΟΚ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19
25. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
26. ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
27. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2018
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α27
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22

Δ' Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 22/03/2019
33. -
34. -

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 24 Μαρτίου 2019
35. Ηττημένος Α33 - Ηττημένος Α34

Τελικός/ Κυριακή 24 Μαρτίου 2019
36. Νικητής Α33 - Νικητής Α34

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.