Η κλήρωση και το πρόγραμμα της πρεμιέρας,του 24ου Εργασιακού Ρεθύμνου.


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση την Δευτέρα 17/9/2018, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου για το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019, με την συμμετοχή των περισσοτέρων ομάδων.

Παράλληλα ψηφίστηκε το νέο καταστατικό του Πρωταθλήματος για το 2018-2019 και ορίστηκαν οι διάφορες επιτροπές του. 
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το ΣΚ 6 και 7 Οκτωβρίου 2018 με ΟΛΕΣ τις ομάδες τις Α2 κατηγορίας (Α και Β ομίλου)  και το επόμενο ΣΚ θα ξεκινήσει και η Α1 κατηγορία.

Αναλυτικά οι ομάδες που συμμετέχουν για φέτος είναι :
Α1 Κατηγορία του 24ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
2.            PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
3.            ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
4.            Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
5.            N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (πρώην CRETAN INOX)
6.            ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (πρώην ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ - ΙΔ.ΥΠΑΠΗΛΟΙ)
7.            ΦΟΙΤΗΤΕΣ
8.            SAILING EXPERIENCE
9.            ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
10.          HAAGEN DAZS RETHYMNO BC
11.          PROJECT PLUS IKE (πρώην MUEBLO PLUS) 
XPRESS COPY (Ακύρωση συμμετοχής).
H ομάδα "XPRESS COPY" δεν κατάφερε να συμπληρώσει ρόστερ για την συμμετοχή της στο φετινό πρωτάθλημα 2018-2019. Οπότε οι συνολικές ομάδες που θα συμμετέχουν στο 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 στην Α1 κατηγορία είναι 11. 

Ο υποβιβασμός στην Α2 κατηγορία την επόμενη χρονιά, θα γίνει από μια (1) ομάδα της Α1 με βάση την βαθμολογική κατάταξη. 

Του χρόνου θα συμμετέχουν οι 3 πρώτες ομάδες της Α2 κατηγορίας, που η τελική βαθμολόγηση θα προκύψει από τα χιαστί παιχνίδια των 8 πρώτων του κάθε ομίλου(Α και Β). 
Συνολικά οι πρώτες 16 ομάδες των δυο ομίλων, θα συμμετέχουν στην τελική φάση για την δημιουργία της νέας Α2 κατηγορίας από νέο έτος. 
Με βάση την συμμετοχή των ομάδων παλαιών και νέων στο επόμενο πρωτάθλημα 2019-2020 θα προκύψουν οι δυο κατηγορίες Α2 και Α3, ώστε να υπάρχει μια ισόποση κατανομή. (οι φετινές ομάδες θα ήταν 12 στην Α2 κατηγορία και 11 στην Α3 κατηγορία). Όλες οι νέες ομάδες θα συμμετέχουν στην νέα κατηγορία Α3 από το επόμενο πρωτάθλημα.

Α2 Κατηγορία Α Ομίλου του 24ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΙΑΤΡΟΙ
2.            ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ
3.            ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
4.            PLATANOS TOURS
5.            ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
6.            ΡΑΨΩΔΙΑ
7.            KLADOS TOURS
8.            ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
9.            ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
10.          ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
11.          ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ.
12.          ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Α2 Κατηγορία Β Ομίλου του 24ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2.            MACRON STORE
3.            ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
4.            L ETOILE DU SUD
5.            BUENO HOTEL
6.            ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
7.            WOW! PARKING (νέα ομάδα)
8.            OLYMPIC - BONOBO (πρώην DOMEK)
9.            ΧΟΡΕΥΤΕΣ (πρώην ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ)
10.          ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (νέα ομάδα)
11.          THINK VILLA

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A & Β Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019
Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018
15:00 (Α2-Β) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ
16:30 (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
18:00 (Α2-Β) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – MACRON STORE
19:45 (Α2-Α) ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 
Kυριακή 7 Οκτωβρίου 2018
10:30 (Α2-Β) WOW! PARKING – OLYMPIC/BONOBO 
12:00 (Α2-Α) KLADOS TOURS – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
13:30 (Α2-Β) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – L ETOILE DU SUD
15:00 (Α2-Β) BUENO HOTEL – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16:45 (Α2-Α) TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΡΑΨΩΔΙΑ
18:30 (Α2-Α) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – PLATANOS TOURS
20:15 (Α2-Α) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
ΡΕΠΟ (Α2-Β): THINK VILLA

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.