Η κατάταξη των Δικηγόρων Κρήτης , στο 11ο πανελλήνιο πρωτάθλημα δικηγορικών συλλόγων.

Με όμορφο θέαμα και συναρπαστικούς αγώνες, πάντα σε αθλητικά πλαίσια, ολοκληρώθηκε σε Πύργο, Αμαλιάδα και Αρχαία Ολυμπία το 11ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδας-Κύπρου, την ευθύνη διοργάνωσης του οποίου έχουν αναλάβει οι Δικηγορικοί Σύλλογοι Ηλείας και Αμαλιάδας. 

Στη διοργάνωση, συμμετέχουν και δυο σύλλογοι της Κρήτης: Ο Δικηγορικός Σύλλογος Ηρακλείου  και ο αντίστοιχος των Χανίων. 

Ο πρώτος, κατέβαλε την Ρόδο και κατετάγη 17ος, ενώ τα Χανιά κατέκτησαν την 21η θέση, επικρατώντας στους αγώνες κατάταξης με 40-32 του Πύργου.

-Οι Δικηγόροι των Αθηνών συνέτριψαν με 97-60 τη Λεμεσό στον μεγάλο τελικό του 11ου πανελληνίου πρωταθλήματος που διεξήχθη στην Ηλεία και κατέκτησαν τον φετινό τίτλο.

Την τρίτη θέση κατέλαβε η Θέμιδα, που κέρδισε στον μικρό τελικό τα Ιωάννινα με 81-64.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία των ομίλων και τα αποτελέσματα της θέσης κατάταξης:
ΟΜΙΛΟΙ:
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Αθήνα, Χανιά, Καλαμάτα
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Λεμεσός, Λάρισα, Πύργος
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ιωάννινα, Βέροια, Σίρρις (Σέρρες)
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Αριστοτέλης, Πάτρα, Ρόδος
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Πειραιάς, Ευαγόρας, Κως
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Νόμος, Σέρρες, Νέμεσις (Ιωάννινα)
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Θέμις, Αγρίνιο, Αμαλιάδα
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Ηράκλειο, Λευκωσία, Αστέρας Ευελπίδων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
ΤΡΙΤΗ(17/07):
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Αθήνα- Καλαμάτα 90-57
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Πύργος- Λάρισα 49-59
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ιωάννινα- Βέροια 89-65
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Πάτρα- Ρόδος 66-39
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Ευαγόρας- Κως 48-80
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Νόμος- Νέμεσις 73-40
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Αμαλιάδα- Αγρίνιο 49-54
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Ηράκλειο- Αστέρας Ευελπίδων 44-55
ΤΕΤΑΡΤΗ(18/07):
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Χανιά- Αθήνα 40-67
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Πύργος- Λεμεσός 34-54
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ιωάννινα- Σίρρις 72-24
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Αριστοτέλης- Ρόδος 68-43
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Πειραιάς- Ευαγόρας 71-47
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Νόμος- Σέρρες 47-48
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Αμαλιάδα- Θέμις 41-65
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Λευκωσία- Αστέρας Ευελπίδων 52-47
ΠΕΜΠΤΗ(19/07):
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Χανιά- Καλαμάτα 40-49
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Λεμεσός- Λάρισα 68-46
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Βέροια- Σίρρις 65-45
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Αριστοτέλης- Πάτρα 54-55
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Πειραιάς- Κως 46-54
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Σέρρες- Νέμεσις 67-27
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Θέμις- Αγρίνιο 66-49
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Ηράκλειο- Λευκωσία 60-67

ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Αθήνα 4, Καλαμάτα 3, Χανιά 2
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Λεμεσός 4, Λάρισα 3, Πύργος 2
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ιωάννινα 4, Βέροια 3, Σίρρις 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Πάτρα 4, Αριστοτέλης 3, Ρόδος 2
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Κως 4, Πειραιάς 3, Ευαγόρας 2
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Σέρρες 4, Νόμος 3, Νέμεσις 2
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Θεμις 4, Αγρίνιο 3, Αμαλιάδα 2
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Λευκωσία 4, Αστέρας Ευελπίδων 3, Ηράκλειο 2

ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ:
ΘΕΣΕΙΣ 1-8
Κως- Ιωάννινα 73-78
Αθήνα- Πάτρα 76-46
Λευκωσία- Θέμις 49-61
Λεμεσός- Σέρρες 72-58
ΘΕΣΕΙΣ 9-16
Αστέρας Ευελπίδων- Λάρισα 54-50
Βέροια- Νόμος 45-83
Αριστοτέλης- Αγρίνιο 55-48
Καλαμάτα- Πειραιάς 52-57
ΘΕΣΕΙΣ 17-24
Ευαγόρας Κύπρου- Ηράκλειο 60-84
Νέμεσις- Ρόδος 34-61
Σίρρις- Πύργος 48-42
Αμαλιάδα- Χανιά 54-52

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
Αμαλιάδα : Κως- Λευκωσία 20-0(α.α.) (θέσεις 5-6)
Πάτρα- Σέρρες 55-57 (θέσεις 7-8)
Αριστοτέλης- Νόμος 76-55 (θέσεις 9-10)
Πειραιάς- Αστέρας Ευελπίδων 52-39 (θέσεις 11-12)
Καλαμάτα- Λάρισα 68-57 (θέσεις 13-14)
Αγρίνιο/Μεσολόγγι- Βέροια 49-56 (θέσεις 15-16)
Ηράκλειο- Ρόδος 59-42 (θέσεις  17-18)
Αμαλιάδα- Σίρρις 33-37 (θέσεις 19-20)
Χανιά- Πύργος 40-32 (θέσεις 21-22)
Ευαγόρας- Νέμεσις 49-34 (θέσεις 23-24)

 ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Θέμις- Λεμεσός 44-51
Αθήνα- Ιωάννινα 79-53

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Θέμις- Ιωάννινα  81-64

ΤΕΛΙΚΟΣ 
Αθήνα - Λεμεσός   97-60

Δεν υπάρχουν σχόλια

 

Ενδιαφέρουν

Από το Blogger.