Θετική πρεμιέρα για το Αρκάδι (pics)


Νικηφόρα ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Γυναικεία ομάδα του Αρκαδίου στο ειδικό πρωτάθλημα Ανόδου στην Α2 κατηγορία στο κλειστό του Μετς, επικρατώντας  με 54-44 της Ολυμπιάδας Ασσού .

Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό  μέχρι το φινάλε του α’ ημιχρόνου (27-24), αλλά ένα επιμέρους 20-8 στο γ’ δεκάλεπτο ουσιαστικά , έδωσε το έναυσμα για το πρώτο βήμα στην τελική νίκη .

H Καούκη ήταν καθοριστική για την ομάδα του κόουτς Πλευράκη   σκοράροντας 18 πόντους με 4 εύστοχα τρίποντα, ενώ η Μαίρη Κουλούρη (17π.) και η αδερφή της Στελίνα (10π.) πρόσφεραν σημαντικό μερίδιο της νίκης..

Σήμερα στις 15.00, οι "ερυθρόλευκες" αντιμετωπίζουν  τον Θησέα Παναγιούδας. 

Στόχος φυσικά είναι το 2χ2, ώστε να τα παίξουν όλα για όλα στις τελευταίες δύο αγωνιστικές κόντρα σε Άρη Θήβας και Έσπερο.

ΟΚΑ Αρκαδι – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσου Λεχ. 54-44
Διαιτητές: Σπυρόπουλος - Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 19-14, 8-10, 20-8, 7-12

Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 17, Ανυφαντάκη, Ταταράκη, Καούκη 18, Κουλούρη Σ. 10, Παναγιωτάκη, Κάζα 7, Καλοκύρη, Σταυγιαννουδάκη 2, Ουρανού, Χαμογεωργάκη
Ολυμπιάδα Λ. (Αρβανίτη, Κτενά): Πετρίδη, Δημοπούλου, Γιαννακούλη, Αρβανίτη 6, Λαμπροπούλου 8, Γανέλη, Μάρα, Αρβανίτη Μ 12, Δέμου 12, Καραβοκύρη 6

Στο άλλο παιχνιδι:
ΑΣ Αρης Θήβας – Εσπερος ΑΟΠΑ 25-71
Διαιτητές: Τσολάκος - Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 7-13, 10-18, 2-21, 6-19
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας, Σαμιώτης): Αβραμοπούλου 1, Βούλγαρη, Στραουνεάνου, Παναγιώτου 2, Μαυρίδη, Μπούτσικου, Κοττσίφη, Παπαδημητρίου, Ρούπακα, Λεπενιώτη 4, Μπαζίμα 5, Αναστασίου 9
Έσπερος ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Μιχαηλίδου 6, Φλογέρα 4, Μαρίνη 10, Μαρούντα 2, Τσιακμά 4, Ντάρλα 10, Τραγουστή 16, Ρεκουνιώτη 5, Ψυρρή 3, Αργυροπούλου 2, Μιχαηλίδου 9

Το πρόγραμμα:
Πέμπτη 21 Ιουνίου
15.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΟΚΑ Αρκάδι
17.00 ΑΣ Ολυμπιάδας Ασσου Λ. – ΑΣ Αρης Θήβας

Παρασκευή 22 Ιουνίου
13.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣΚ Ιπποκράτης
15.00 ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΣ Αιγέας Χίου
17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ.
19.00 Αρης Θήβας ΑΕΣ Θησέας Παν.

Σάββατο 23 Ιουνίου
12.00 ΑΣ Αιγεάς Χ. – ΚΟΜ Πελασγός
14.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΠΑΣ Ίκαρος
16.00 ΟΚΑ Αρκάδι – ΑΣ Αρης Θήβας
18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – Έσπερος ΑΟΠΑ

Κυριακή 24 Ιουνίου
09.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΠΑΣ Ικαρος
11.00 ΑΣ Αιγέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης
13.00 ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.
15.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – ΟΚΑ Αρκάδι

Δευτέρα 25 Ιουνίου
10.00 2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

Δείτε πλούσιο φωτορεπορταζ:






Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.