Νίκη του ΟΦΗ επί του ΒΑΟΛ Χίου με 66-53.

Χάρη σε μια πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα για 30 λεπτά, ο ΟΦΗ κατάφερε να φτάσει σε μια σχετικά άνετη επικράτηση με σκορ 66-53 επί του ΒΑΟΛ Χίου στο ΒΑΚ, για την 20ή αγωνιστική της Γ΄Εθνικής.

Οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη (που έκλεισε έναν γύρο στον πάγκο του ΟΦΗ ), επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή τους ματς, και παρά την αντεπίθεση της Χιώτικης ομάδας, διατήρησε σχετικά εύκολα το προβάδισμα  και πήρε την νίκη ου είχε μεγάλη ανάγκη προκειμένου να αποφύγει ...περιπέτειες.

Με τον Κ.Αγαπιάδη (15 πόντους) και τον Π.Τσερκιτσόγλου (12 π.), να δίνουν το σύνθημα, αλλά και τις υπόλοιπους παίκτες να ακολουθούν σε απόδοση, ο ΟΦΗ πραγματοποίησε ένα καλό  επιθετικό παιχνίδι για 30 περίπου λεπτά, που έδωσε την νίκη.

ΟΦΗ-ΒΑΟΛ 66-53
Δεκάλεπτα: 14-10,37-24 (ημ), 56-37,66-53
ΟΦΗ (Ράλλης):Μητρόπαπας, Κριθινακης 11 (2), Μαϊστρέλης 3 (1), Τσερκιτζόγλου 12 (1), Χαρωνίτης  2, Καρλαφτης 2, Αγαπιαδης 15 (2), Βασιλειάδης 10 (1), Χριστάκης, Καραλής 8 Τσίλογλου, Παλλης 2.
ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 4 (1), Σουλίκας 8 (1), Βουλικας, Αγγελίδης 15, Καραφάντης, Τσουρής 13 (3), Τρόβας Μπουμπάρης 3, Κωσταντινάκος 6 (1).