Νεανίδων | Αρκάδι - Εργοτέλης 62-42.Η Βαθμολογία.

Στον εξ αναβολής αγώνα για τη 8η αγωνιστική, που έγινε  το Σάββατο (24/2) το μεσημέρι στις 13.00  στο κλ. του Ρεθύμνου , το Αρκάδι, επιβλήθηκε του Εργοτέλη με 62-42.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή αν και οι φιλοξενούμενες, κρατούσαν στο πρώτο ημίχρονο την διαφορά σε ανταγωνιστικά επίπεδα.

Ωστόσο την επανάληψη, οι αθλήτριες τους κόουτς Πλευράκη, με ένα ξέσπασμα διεύρυναν την διαφορά που στο τέλος τους έδωσε μια άνετη νίκη.

ΑΡΚΑΔΙ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  62-42
Δεκάλεπτα: 15-08 , 22-15 (ημ), 45-23 , 62-42

Αρκάδι ( Κ.Πλευράκης) : Ουρανού 2, Θεοδωσουλάκη 21 , Δημήτρη 2, Καλοκύρη 2, Παναγιωτάκη 10 , Σταυγιανουδάκη 9, Ταταράκη 2, Καλαϊτζιδάκη 4, Χαμογεωργάκη 10.
Εργοτέλης (Α.Χριστοδούλου): Σεμερτζάκη 18 (2) , Γιαλιαδάκη 4, Βαβαλή 8, Λαγουδάκη 1, Σαβουϊδάκη 4, Ταβλά 3, Γιαννουλάκη 4.