Πρόσφατα Νέα

kritikobasket.gr

Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης

Οικογένεια Βαράκλα

Post Top Ad

Post Top Ad

6.2.18

23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 6ης μέρας Α2, και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. 

Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – THINK VILLA 57-38
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 9-10, 24-14, 40-25, 57-38
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 17, Τζανουδάκης 6, Κακλαμάνος 16, Καλαϊτζάκης Α. , Παπαδάκης Κ., Γεωργαλής 2, Σακελλαρίδης 6, Φανουργάκης , Παπαδάκης Ι.,Προκοπάκης 2, Ψωράκης 4, Πετροπουλάκος 4.
THINK VILLA (Θερμιώτης) : Καμαρείτης , Αντωνίου 13(3), Κουνδουράκης 2, Πολιουδάκης 13(3), Καζίλας 6, Αστρινάκης 1, Στεργίακης 3(1), Κόκκινος.

(Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – DOMEK  58-43
Διαιτητές: Καθαράκης, Φιλιππάκης
Δεκάλεπτα: 15-17, 34-28, 50-41, 58-43
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης) : Βαμβακάς 16 (2), Μαρίνος, Μάνεσης 10(2),Γρηγοράκης 4, Ζαμπετάκης 6, Παραδεισανός 5, Φραγκιαδάκης 7, Γαβράς,Μπουλούμπασης 4.
DOMEK (Δούκας) : Δούκας 18 (3), Καλλιγας,  Βουρτζούμης, Ντρέκος 5,  Κατσαντώνης
4, Μαθιουδάκης 3 (1), Παλιεράκης 10, Αποστολάκης 3.

(Α2-Α) CRETAN INOX – ΡΑΨΩΔΙΑ  58-38
Διαιτητές: 08-11, 33-17, 50-27, 58-38
Δεκάλεπτα: Καθαράκης, Φιλιππάκης
CRETAΝ INOX (Θανάσης) :  Ψωμάς 4, Καρυπίδης 6, Βελονάκης 6, Θεοδωρόπουλος 7 (1), Γκόγκος 2, Λεωνιδάκης 10, Κυλάφης 10, Κατσαβίδης 11 (1), Μακαρδονας 2.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης) : Χόμπης Γ. 6, Πολυμίλης 3, Τσικινάς 2, Μαλανδρίνος 9 (2),Ξενάκης 10, Νιωτάκης 6, Βερικάκης 2.

(Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ – ΓΙΑΤΡΟΙ  51-53
Διαιτητές: Πελίκα, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 10-09, 20-18, 30-37, 51-53
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 29 (2), Λελεδάκης, Τσόγκας 4, Βασιλακάκης, Παναγιουλάκης 3, Μεξης 4, Νεονάκης 1, Μαραγκουδάκης 5 (1),Σταρράς 4, Διβανής 1.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασχάκης) : Γούδας 4, Σιβαρόπουλος, Ζαχαράκης 3, Αργυρίου 8, Τζανάκης
24 (2), Παρασκάκης 10, Βλαχοπάνος 1, Μουχασίρης 2, Γιακουμάκης 1.

(Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  63-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-31, 44-43, 63-54
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης 2, Ερηνάκης 22 (4), Δουζίνας 5 (1),Λίτινας 2, Καλλιτσουνάκης 8 , Γαλερός 12 (2), Αντωνογιαννάκης 3, Γαμβρέλας 7,Σταυρουλάκης Ν. ,2 Καραογλάνης.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης) : Τερζιόγλου 4, Λαμπρινός 8, Δασκαλάκης Μ. 14,Μαθιουδάκης 23, Ξενίδης 5.

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου 
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. CRETAN INOX 12 6 6 0 362 233 129
2. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 10 5 5 0 289 196 93
3. ΔIKHΓOPOI 9 5 4 1 259 215 44
4. ΙΑΤΡΟΙ 9 5 4 1 253 230 23
5. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 9 6 3 3 306 322 -16
6. ΠPΩTOBAΘMIA 8 5 3 2 254 232 22
7. THINK VILLA 7 5 2 3 212 243 -31
8. TEE PEΘYMNOY 7 5 2 3 226 266 -40
9. DOMEK 7 6 1 5 227 322 -95
10. BPAKOΦOPOI 6 6 0 6 276 320 -44
11. ΡΑΨΩΔΙΑ 6 6 0 6 241 326 -85
12. CRETAN INOX 12 6 6 0 362 233 129

Α2-A Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (5η Αγωνιστική)
1 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 101
2 Κατσαβίδης CRETAN INOX 79
3 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 67
4 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 67
5 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 66
6 Λεωνιδάκης CRETAN INOX 64
7 Διαμαντής ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 58
8 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 58
9 Τζανάκης ΙΑΤΡΟΙ 57
10 Δασκαλάκης Μ ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 55

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (5η Αγωνιστική)
1 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 13
2 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 10
3 Αντωνίου THINK VILLA 10
4 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 9
5 Κατσαβίδης CRETAN INOX 8
6 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 8
7 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 8
8 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7
9 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 7
10 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 7
11 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 7
12 Δούκας DOMEK 7

Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Β) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 41-36
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 13-10, 22-20, 30-31, 41-36.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Περδίκης 4, Σπανός, Λαδάκης 17(2), Σκούφογλου, Τζανιδάκης 4, Καλοειδάς, Καπετανάκης 3(1), Φιλιππάκης 6(2),Βαρδάκης, Κοπανάκης 7, Φουντιδάκης.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Σωμαθιανός, Ζίανας,Πλευράκης 4, Νικολουδάκης 10, Σφυράκης, Χειμωνίδης 8, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης 2, Παναγιωτόπουλος 7, Προκοπάκης 5.

(A2-B) L ETOILE DU SUD - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 63-51
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Φλουρής Νίκος
Δεκάλεπτα: 15-16, 32-27, 45-42, 63-51.
L ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.) : Παυλιδάκης 22 ,Βουτσαδάκης 10 , Παπαδάκης Ν. , Βαρούχας 10(2) , Γαλλιός 8(2), Μαυράκης 11, Σταράκη 2, Παπιολύτογλου.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Βουρδούμπα 3, Κρεμασμενάκης 4 , Γιαπιτσόγλου , Ρόμπου,Πασχαλίδη 2, Γιαλαμά 18(4), Ξανθέα Ι. 6, Καζά 18.

(Α2-B) MACRON STORE - ΣΥΦΑΡ 51-47
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Φλουρής Νίκος
Δεκάλεπτα: 14-06,23- 20,35-31,51- 47
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 6, Δοξαστάκης 2 , Αυγέρης, Κόνιας 1 , Καρατζέτζος Γ. 35(2), Παπαδάκης , Κάβουρας , Δασκαλάκης, Καρατζέτζος Κ. 7(1),Σαρχώσης 
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Καβρουλάκης 2 , Παπαδάκης Μ. 12(1), Κούνουπας Α. 2,Χηνιάδης 9 , Ζερβουδάκης 18 , Λαμπόβας , Αδραμής 4.

(Α2-B) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ - KLADOS TOURS  42-58
Διαιτητές: Πελίκα, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 07-18, 23-36, 36-46, 42-58
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης) : Καλογεράκης 6, Πανόπουλος 6, Ρεχερ,Απανωμεριτάκης 13 (3), Βροντάκης 10 (1), Ξηράς 5, Ζουμπεράκης, Φουσταλιεράκης 2.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 18 (2), Γερακάκης 14, Κλάδος 6,Περακάκης, Πετρίδης, Κανελάκης 3, Νταουντάκης, Γερουκάκης 12, Γιοβάνοβιτς,Καθαράκης 5.

(A2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ - BUENO HOTEL 58-41

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 29-10, 34-16, 38-21, 55-41
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης) : Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 2, Τσαχάκης 16(3), Ουρανός 4, Σταθόπουλος 18(2), Παρασύρης 4, Ελευθεράκης 2,Τσαγκαρούλης 3(1), Κορωνάκης 6 .
BUENO HOTEL (Μυλωνάς) : Παπαδάκης, Αδρεαδάκης 2, Βαζιουράκης 3, Σταθοπούλου
6(2), Σταυρουλιδάκης 2, Κοπανάκης 11(1), Μυλωνάς, Αρσενίδης 17.

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου 
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. KLADOS TOURS 11 6 5 1 422 278 144
2. SAILING EXPERIENCE 10 5 5 0 300 205 95
3. MACRON STORE 10 5 5 0 235 168 67
4. EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. 9 5 4 1 295 244 51
5. ΠΟΛYMHXANO 8 5 3 2 219 221 -2
6. ΠYPOΣBEΣTIKH 8 5 3 2 220 243 -23
7. TPAΠEZEΣ 8 6 2 4 237 295 -58
8. BUENO HOTEL 7 6 1 5 279 349 -70
9. ΣYΦAP 7 6 1 5 268 335 -67
10. L ETOILE DU SUD 6 5 1 4 220 239 -19
11. ΦOITHTPIEΣ 6 6 0 6 212 330 -118

Α2-B Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (6η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 146
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 101
3 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 94
4 Παυλιδάκης Γ L Étoile du Sud 86
5 Αρσενίδης BUENO HOTEL 76
6 Πολιτάκης ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 76
7 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 72
8 Κοπανάκης BUENO HOTEL 70
9 Γερουκάκης KLADOS TOURS 70
10 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 68

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (5η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 24
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 11
3 Σταθόπουλος SAILING EXPERIENCE 9
4 Τσαχάκης SAILING EXPERIENCE 9
5 Φιλιππάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  9
6 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 8
7 Βαρούχας L Étoile du Sud 8
8 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 8
9 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  7
10 Καπετανάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  7

Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018
15:30 (Α2-Β) BUENO HOTEL - ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
17:00 (Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
18:30 (A1)  PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
20:15 (Α1)  ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018
10:30 (Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - SAILING EXPERIENCE / REVANS
CAFÉ
12:00 (Α2-Β) ΣΥΦΑΡ - L ETOILE DU SUD
13:30 (Α2-Β) KLADOS TOURS - MACRON STORE
15:00 (Α1)  MUEBLO PLUS - PLATANOS TOURS
16:45 (Α1)  HAAGEN DAZS BC - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
18:30 (A1)  ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ - XPRESS COPY
20:15 (A1)  ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ

Ενδιαφέρουν

Post Bottom Ad