Παίδων Α' | Αναγέννηση - Εργοτέλης 62-54 στην Παράταση.

Νίκη-χρυσάφι πήρε η Αναγέννηση στο Αρκαλοχώρι, σε ένα ματς διαφήμιση, καθώς επικράτησε του Εργοτέλη στην παράταση με 62-54, κάνοντας την ανατροπή στην τελευταία περίοδο.

Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη με τον Εργοτέλη να παίρνει τα ηνία του ματς (που παρουσιάζεται παιχνίδι με παιχνίδι καλύτερος), μέχρι το 30' , ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Μιχάλη Καλαιτζάκη, έκανε την μεγάλη ανατροπή και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί οι γηπεδούχοι έχοντας την ψυχολογία με το μέρος τους , έβαλαν τέλος στις όποιες φιλοδοξίες των "κιτρινόμαυρων" για την νίκη.

Αναγέννηση - Εργοτέλης 62-54 (Παράταση) Κανονικός αγών 52-52.
Δεκάλεπτα: 11-15, 20-23 (ημ), 32-41, 52-52, Παράταση 10-2.
Αναγέννηση (Καλαϊτζάκης) : Μωραιτάκης, Σαμωνάκης, Στυλιανάκης Δ. 11 Μορφιαδάκης, Παπουτσάκης, Σταματάκης 40(1) Αθανασιάδης, Νταναλάκης 1 Μελεσσανάκης, Ντιντάκης, Συυλιανάκης Γ. 6 Ζωγραφάκης Θ. 4.
Εργοτέλης (Χριστοδούλου) : Λαγουδάκης 6 Κουντούρης 1 Βαρδάκης, Γιαννόπουλος, Καβουσάκης 26 Καραταράκης 11(3) Σωμαράκης, Γιαμιαδάκης, Φρέσκος 2 Μελιδονιώτης, Αλεξανδροπουλος 8 Μπριτζολακης .