menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 31.1.18 από kreta

23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 7ης μέρας Α1, 5ης A2 και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(A1) HAAGEN DAZS BC - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 87-66 
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 24-17, 48-32, 68-52, 87-66.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Λαγουδάκης 17(3), Κούμουλος 28(6), Πλεμμένος 7(1), Καλαϊτζάκης 13(3), Βασιλείου, Μπονατάκης 1, Γκοκίτζας 19(1), Πηγουνάκης 2.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μυλωνάς 3, Μίγκλης 2, Καρακεσίσογλου 10, Ψαρουδάκης 5,Παπαγρηγορίου 9(1), Αναγνωστόπουλος 14, Ηλιόπουλος ,  Κόης 4, Στάμος 19(1).

(Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 58-60
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 19-19, 38-32, 46-45, 58-60.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης, Πελιβανίδης): Φωτάκης, Μανέττας 2, Τρανταλίδης 3(1),  Τζενεβράκης 2, Αντουράκης 15(2), Λαμπαρδάκης 16(1), Σεγρεδάκης 20(2).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Δρουδάκης) : Μοσχάκης 1, Κατσαντώνης 28,Αραμπατζόγλου 3,  Περαντωνάκης 1, Λυκάκης 7, Ανεζάκης 16(4), Θεοδοσόπουλος Σ.,Συριανόγλου 2, Τσιμπισκάκης 2.

(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.  41-67
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 10-16, 23-39, 32-48, 41-67.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Ρούλιος Α. 15(1), Οικονομάκης, Αποστολάκης 9, Ρούλιος Κ. 5, Θωμαδάκης 2, Κουνάκη.Κουνάκης 3(1), Μαρνελάκης 11(1),Ζουμπουλάκης Ν. 3(1).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 23 (5),Μαθιουδάκης 8(2), Πετρακάκης 3(1), Παπαδάκης 18(1), Παναγιωτάκης 4,Σαβοργιαννάκης Β. 9, Σερσεμής 2.

(Α1) XPRESS COPY – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ  53-80
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Μακρογιάννης Γιάννης
Δεκάλεπτα: 18-24, 30-43, 50-63, 53-80.
XPRESS COPY (Πιοτογιαννάκης): Γιαννούλης 16(3), Καλογεράκης 1, Ορφανουδάκης 12(1), Γκάτσιας 1, Σπιτάς 4, Ζουμπεράκης 19, Κεγιαδάκης.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 4, Κιουρτσιδάκης, Πατέρας 3(1),Μαραυγάκης 18(2), Νικολακάκης, Νύχταρης 6(2), Χατζηκωνσταντίνου 19(2), Νταλιάνης 6, Βασιλάκης 15(2), Σταυρουλάκης 5(1), Κωνσταντινίδης 4.

(A1) PLATANOS TOURS - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 40-62
Διαιτητές: Καθαράκης, Μακρόγιαννης
Δεκάλεπτα: 11-14, 19-28, 34-49, 40-62
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης E.): Γεωργίου 9, Καρπουζάκης 13 (3),Συμεωνίδης 2, Καταρτζής 2, Βουγιουκαλάκης Ε. 7, Βελονάκης 7.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 3, Μαλλιαρός 5, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ., Κυδωνάκης 7, Τσιχλής 12 (2), Μαμαλάκης Ν. 10,Φουντουκίδης 5, Πατέντας 7, Μουλίτσας, Κανλής 11 (1).

(A1) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.- MUEBLO PLUS 59-49
Διαιτητές: Καθαράκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 17-14, 29-30, 37-44, 59-49
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 22 (1), Καίσαρης 16, Κανακάκης 8,Μπούτσιας 3, Παπαδάκης, Παπαδογιαννάκης Π., Καλογεράκης 4, Θεοδωσουλάκης ,Οικονομίδης 6.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης-Τσιλεδάκης Ν.): Κοντουδάκης 9, Καλιδωνάκης 16 (3),Βασιλάκης, Τσιλεδάκης Λ. 2, Χατζηδάκης 7, Κλάδος 2, Ρακιντζής 1, Φίλας 6, Παπαδάκης 6, Βρακίδης.

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (7η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 178
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 168
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 130
4 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 121
5 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 115
6 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 113
7 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 112
8 Ζουμπερακης XPRESS COPY 108
9 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 104
10 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 103

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (7η Αγωνιστική)
1 Κούμουλος HAAGEN DAZS 30
2 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 25
3 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 22
4 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 21
5 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 20
6 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19
7 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 16
8 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 14
9 Νύκταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 12
10 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 11
11 Συντυχάκης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 11
12 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 11

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 14 7 7 0 561 422 139
2. HAAGEN DAZS BC 13 7 6 1 543 375 168
3. ΚΟΥΜΟΙ 13 7 6 1 497 364 133
4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 12 7 5 2 491 430 61
5. EKΠAIΔEYTIKOI 11 7 4 3 415 430 -15
6. MUEBLO PLUS 11 7 4 3 340 397 -57
7. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 10 7 3 4 353 452 -99
8. ΠANEΠIΣTHMIO 10 7 3 4 443 454 -11
9. XPRESS COPY 9 7 2 5 418 459 -41
10. PLATANOS TOURS 8 7 1 6 384 441 -57
11. ΦOITHTEΣ 8 7 1 6 392 478 -86
12. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 7 7 0 7 300 435 -135

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Α) THINK VILLA - ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE 37-63
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 11-11, 22-31, 30-42, 37-63.
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.) : Στεργίακης, Πολιουδάκης 8(1), Καζίλας 11(2),Πηγουνάκης Φ. 6, Κουνδουναράκης, Περιστεράκης 7(1), Κόκκινος Δ., Αστρινάκης ,Καμαρείτης.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Δημητριάδης,) : Ερηνάκης 12, Δουζίνας, Λίτινας 7(1),Αντωνόπουλος 8, Γαλερός 8(1), Κλάδος, Δούβρος 7, Αντωνογιαννάκης 5(1),Σταυρουλάκης Π. 4(1), Γαμβρέλας 5, Σταυρουλάκης Ν. 5 (1), Καραογλάνης .

(Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 41-62
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 08-13, 17-33, 28-40, 41-62.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ) : Χόμπης Γ., Πολυμίλης 7(1), Τσικινάς 5, Ξενάκης 8, Νιωτάκης,Βεργίτσης 5(1), Χόμπης Β. 5, Παλαφούτης 11(1).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός) : Σταυριανάκη 4, Νικολιδάκης 13(1), Μισιργής 11,Δαμιανός 6, Λεβεντάκης 2, Παλτατσίδης 9(1), Διαμαντής 17.

(Α2-Α) DOMEK - CRETAN INOX 39-73
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 08-21, 20-36, 35-50, 39-73.
DOMEK (Δούκας) : Παπαδάκης 3(1), Δούκας 5(1), Καλλιγας 2,  Βουρτζούμης, Ντρέκος 3,  Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 2, Λαγουδάκης, Παλλιεράκης, Αποστολάκης 11(1).
CRETAΝ INOX (Πολυδορόπουλος) :  Ψωμάς 6, Γκόγκος, Βελονάκης 4,Θεοδωρόπουλος, Καρυπίδης 15, Κατσαβίδης 18, Κυλάφης 14, Λεωνιδάκης 8,Μαραρδονας 8.

(Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 72-44
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 19-11, 37-25, 53-35, 72-44.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος) : Γούδας 15(1), Παπαδόπουλος 8, Ζαχαράκης 8(1), Αργυρίου 16, Τζανάκης 4, Παρασχάκης 5, Βλαχοπάνος 4, Σαμωνάκης 6, Γιακουμάκης 6.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νικολάου) : Μελαδάκης Σ. 2, Τερζιόγλου 16(3), Νικολάου 3(1),Κουτσουλάκης 3, Λαμπρινός 4, Δασκαλάκης Μ. 14, Καλησπεράκης 2.

(Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ - ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 45-48
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 07-08, 15-18, 29-27, 45-48.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 18(2), Ρουμαντζής,Βασιλάκης 2, Παναγιουλάκης 9, Μεξης 11, Μαραγκουδάκης 5(1), Διβανής.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης) : Βαμβακάς 2, Μαρίνος 14, Μάνεσης,Γρηγοράκης 6, Ζαμπετάκης 9, Παραδεισανός 6, Φραγκιαδάκης 6, Γαβράς,
Μπουλούμπασης 5.

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

Α2-A Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (5η Αγωνιστική)
1 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 72
2 Κατσαβίδης CRETAN INOX 68
3 Διαμαντής ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 58
4 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 58
5 Λεωνιδάκης CRETAN INOX 54
6 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 51
7 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 51
8 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 50
9 Μαρίνος NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 47
10 Καρυπίδης CRETAN INOX 46
11 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 46

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (5η Αγωνιστική)
1 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 11
2 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 9
3 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 8
4 Κατσαβίδης CRETAN INOX 7
5 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 7
6 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7
7 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 7
8 Αντωνίου THINK VILLA 7
9 Τερζιογλου ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 6
10 Αποστολάκης DOMEK 6
11 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 6
12 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 6

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. CRETAN INOX 10 5 5 0 304 195 109
2. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 8 4 4 0 226 142 84
3. ΠPΩTOBAΘMIA 8 5 3 2 254 232 22
4. ΔIKHΓOPOI 7 4 3 1 202 177 25
5. ΙΑΤΡΟΙ 7 4 3 1 200 179 21
6. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 7 5 2 3 248 279 -31
7. TEE PEΘYMNOY 6 4 2 2 172 203 -31
8. THINK VILLA 6 4 2 2 174 186 -12
9. DOMEK 6 5 1 4 184 264 -80
10. BPAKOΦOPOI 5 5 0 5 225 267 -42
11. ΡΑΨΩΔΙΑ 5 5 0 5 203 268 -65

Πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A και B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018
15:30 (Α2-Β) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
17:00 (Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – THINK VILLA
18:30 (A2-B) L' ETOILE DU SUD - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
20:15 (Α2-B) MACRON STORE - ΣΥΦΑΡ
Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018
10:30 (Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - DOMEK
12:00 (Α2-Α) CRETAN INOX - ΡΑΨΩΔΙΑ
13:30 (Α2-B) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ - KLADOS TOURS
15:00 (Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ - ΓΙΑΤΡΟΙ
16:45 (Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
18:30 (A2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ - BUENO HOTEL
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ & (Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ




Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter