menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 17.1.18 από kreta

23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 5ης μέρας Α1, 4ης A2 και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιηθήκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. 

Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – XPRESS COPY 43-66
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 05-15, 19-24, 29-50, 43-66.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Ρούλιος Α. 9, Οικονομάκης 3(1), Αποστολάκης 6, Ρούλιος Κ. 2, Ξενάκης, Θωμαδάκης 6, Κουνάκης 3(1), Μαρνελάκης 11(1),Ζουμπουλάκης Ν. 3(1).
XPRESS COPY (Πιοτογιαννάκης, Φεσσάς): Κεφαλογιάννης 2, Καλογεράκης 5(1),Ορφανουδάκης 17(1), Ζουμπεράκης Κ. 15, Ζήσιμος 11(3), Σπιτάς 6, Γκάτσιας 10(2),Γιαννούλης.

(Α1) HAAGEN DAZS BC - MUEBLO PLUS 81-31

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 18-07, 38-21, 64-28, 81-31.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης) : Θερμιώτης 10, Κούμουλος 30(5), Πλεμμένος 13(2),
Χατζηδάκης, Καλαϊτζάκης 3, Βασιλείου 2,  Λαγουδάκης 10(2),  Μπονατάκης, Γκοκίτσας 3,
Κουγιουμουτζής 8(2), Πηγουνάκης 2.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Καλλιδωνάκης 5(1), Κάντι, Βασιλάκης Ι. 2,Τσιλεδάκης Λ. 6, Χατζηδάκης Ν. 5(1), Κλάδος 5(1), Ρακιντζής, Βρακίδης, Φίλας 7(1),Παπαδάκης 1.

(Α1) PLATANOS TOURS - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 53-55
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 08-17, 24-27, 35-41, 53-55.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) :  Γεωργίου 4, Κλειδαράς 3(1), Αγγελάκης 9,Καρπουζάκης 25(5), Βουγιουκαλάκης Μ. 6, Βελονάκης 5.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 6(2),Μίχας 10(1), Μαθιουδάκης, Πετρακάκης 3(1), Παπαδάκης 21(2), Παναγιωτάκης 8,Σαβοργιαννάκης Β. 4, Σερσέμης 3.

(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 52-65
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 15-20, 25-37, 42-43, 52-65.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Ζούκης, Λίτινας, Μίγκλης, Καρακεσίσογλου 13, Ψαρουδάκης ,Ηλιόπουλος 2, Παπαγρηγορίου 10(1), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 3, Κόης 7,Στάμος 17(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 5, Κατσαντώνης 12,Αραμπατζόγλου,  Περαντωνάκης, Λυκάκης 11(1), Ανεζάκης 7, Θεοδοσόπουλος Σ.,Συριανόγλου, Τσιμπισκάκης 18(2), Δρουδάκης 12.

(A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ 62-81
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 18-16, 32-41, 47-56, 32-81.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Αντουράκης ): Φωτάκης 4, Πελιβανίδης 13, Μανέττας 18(1),Τρανταλίδης, 9(1),  Τζενεβράκης 5(1), Λαμπαρδάκης 9(1), Μιχαλάκης 2, Χαιρέτης 2,Σεγρεδάκης 9(1).
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πολυδωρόπουλος): Πολυδωρόπουλος 6, Μαλλιαρός,Πατέντας 6,   Θανάσης 8, Κυδωνάκης 14(1), Μουλίτσας 5(1), Τσιχλής 10(1), Μαμαλάκης Ν. 10,  Μαμαλάκης Σ. 2, Φουντουκίδης 11, Κανλής 7.

(A1)  PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 66-61

Διαιτητές: Κώτσου Λία, Καμπίτσης Μιχάλης
Δεκάλεπτα: 20-09, 31-31, 40-47, 66-61.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 9(2), Κιουρτσιδάκης, Πατέρας 2,Μαραυγάκης 21(3), Νικολακάκης, Νύχταρης 2, Χατζηκωνσταντίνου11, Νταλιάνης,Βασιλάκης 19(1), Σταυρουλάκης 2, Κωνσταντινίδης.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 16(3),  Καίσαρης 16, Κανακάκης 4,Παπαδάκης, Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης Γ. 9(1), Παπαδογιαννάκης Π. ,Θεοδωσουλάκης , Οικονομίδης 6 , Χρυσουλάκης 10.

Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018
Α1 Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A1 (5η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 143
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 117
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 97
4 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 83
5 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 76
6 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 75
7 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 75
8 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 74
9 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 73
10 Ζουμπερακης XPRESS COPY 73

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (5η Αγωνιστική)
1 Κούμουλος HAAGEN DAZS 19
2 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 16
3 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 15
4 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15
5 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 14
6 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 12
7 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 11
8 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 11
9 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 11
10 Συντυχάκης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 10
11 Ζήσιμος XPRESS COPY 10

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 10 5 5 0 401 306 95
2. ΚΟΥΜΟΙ 9 5 4 1 362 257 105
3. HAAGEN DAZS BC 9 5 4 1 362 267 95
4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 9 5 4 1 365 308 57
5. ΠANEΠIΣTHMIO 8 5 3 2 322 328 -6
6. MUEBLO PLUS 8 5 3 2 225 275 -50
7. XPRESS COPY 7 5 2 3 305 315 -10
8. EKΠAIΔEYTIKOI 7 5 2 3 284 329 -45
9. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 7 5 2 3 251 300 -49
10. PLATANOS TOURS 6 5 1 4 281 299 -18
11. ΦOITHTEΣ 5 5 0 5 274 344 -70
12. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 5 5 0 5 212 316 -104

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - ΡΑΨΩΔΙΑ 53-46

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 05-08, 20-15, 38-32, 53-46.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 20(2), Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 9,Καλαϊτζάκης Α. 5, Σακελλαρίδης, Φανουργάκης 5, Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης,Ψωράκης 12.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Πατεράκη) : Χόμπης Γ. 5, Πολυμίλης, Τσικινάς 9, Πατεράκη 5(1), Ξενάκης 13, Νιωτάκης 2, Βεργίτσης, Χόμπης Β. 5, Βερικάκης 7(1).

(Α2-Α) CRETAN INOX - ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 61-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 17-07, 33-21, 48-26, 61-39.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) :  Ψωμάς 7, Καρυπίδης 6, Βελονάκης, Θεοδωρόπουλος,Γκόγκος 6(1), Λεωνιδάκης 6, Κυλάφης 10, Κατσαβίδης 14(2), Μαραρδονας 12.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 8(2), Λελεδάκης 5, Νεονάκης 2, Τσόγκας 2, Βασιλάκης, Παναγιουλάκης 6(2), Καλυβιανάκης 4, Μεξης 9, Πωλιουδάκης,Μαραγκουδάκης 1, Διβανής 2.

(Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - DOMEK καν. 41-41, παρ. 43-47
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 10-09, 18-18, 24-31, καν. 41-41, παρ. 43-47.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος 2, Σταυριανάκη 2, Νικολιδάκης, Μισιργής 19(5),Παπατριανταφύλλου 4,  Δαμιανός, Ξενιτόπουλος, Λεβεντάκης 2, Παλτατσίδης 4,Μανολιουδάκης, Διαμαντής 10.
DOMEK (Αποστολάκης) : Παλλιεράκης 7(1), Αποστολάκης 5(1), Καλλιγας 11,Βουρτζούμης, Ντρέκος 10, Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 10(1), Λαγουδάκης.

(Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΙΑΤΡΟΙ 46-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 06-19, 15-30, 28-44, 38-54.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς) : Βότζης 18(3), Μάνεσης 9(3), Φραγκιαδάκης,Γρηγοράκης, Καλλέργης 2, Μπουλούμπασης 5(1),  Παραδεισανός, Βαμβακάς 5(1),Γαβράς 3(1), Μαρίνος 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασχάκης) : Γούδας 8, Παπαδόπουλος 4, Ζαχαράκης 2, Αργυρίου 12,Τζανάκης 4, Παρασχάκης 6, Βλαχοπάνος 2, Σαμωνάκης 7, Μουχασίδης, Γιακουμάκης 9.

(Α2-Α) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - THINK VILLA 37-50
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 08-06, 17-17, 25-36, 37-50.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Βασιλείου) : Ξενίδης 5, Τερζιόγλου 15(2), Λαμπρινός , Κεραμιανός 7, Δασκαλάκης Μ. 10.
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.) : Καμαρείτης 3(1), Αντωνίου 5(1), Πολιουδάκης 7(1),Καζίλας 9, Πηγουνάκης Φ. 10(2), Περιστεράκης 5, Αστρινάκης 2, Στεργίακης 9(1).

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE

Α2-A Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (4η Αγωνιστική)
1 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 54
2 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 51
3 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 51
4 Κατσαβίδης CRETAN INOX 50
5 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 50
6 Λεωνιδάκης CRETAN INOX 46
7 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 45
8 Διαμαντής ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 41
9 Αντωνίου THINK VILLA 38
10 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 35

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (4η Αγωνιστική)
1 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 11
2 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 8
3 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 7
4 Κατσαβίδης CRETAN INOX 7
5 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7
6 Αντωνίου THINK VILLA 7
7 Μισίγρης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 7
8 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 6
9 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 5
10 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 5
11 Αποστολάκης DOMEK 5

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018

TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. CRETAN INOX 8 4 4 0 231 156 75
2. ΔIKHΓOPOI 7 4 3 1 202 177 25
3. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 6 3 3 0 163 105 58
4. ΠPΩTOBAΘMIA 6 4 2 2 192 191 1
5. THINK VILLA 5 3 2 1 137 123 14
6. TEE PEΘYMNOY 5 3 2 1 128 131 -3
7. ΙΑΤΡΟΙ 5 3 2 1 128 135 -7
8. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 5 4 1 3 200 234 -34
9. DOMEK 5 4 1 3 145 191 -46
10. BPAKOΦOPOI 4 4 0 4 180 219 -39
11. ΡΑΨΩΔΙΑ 4 4 0 4 162 206 -44

Πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
15:30 (Α2-B) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MACRON STORΕ
17:00 (Α2-B) BUENO HOTEL - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
18:30 (Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - XPRESS COPY
20:15 (Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ - Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018
10:30 (Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
12:00 (A2-B) ΣΥΦΑΡ - ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
13:30 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - HAAGEN DAZS BC
15:00 (Α1) MUEBLO PLUS - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
16:45 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 
18:30 (A1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - PLATANOS TOURS
20:15 (A1) KLADOS TOURS - SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) L ETOILE DU SUD

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter