menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 29.12.17 από kreta

Με 4 αθλήτριες της Κρήτης, το 33ο τουρνουά "Π. Καπαγέροφ", από 4-6 Ιανουαρίου.

Κοινοποίησέ το :
Υποστηρικτής των θεμάτων: kritikobasket.gr › ΕΚΑΣΚ
Υποστηρικτής των θεμάτων: kritikobasket.gr › Κορασίδων

Με την παρουσία τεσσάρων αθλητριών από το νησί και του περιφερειακού Στέλιου Καρκανάκη, θα διεξαχθεί το 33ο τουρνουά μπάσκετ Χριστουγέννων κορασίδων “Πέτρος Καπαγέρωφ”, το οποίο θα φιλοξενηθεί στην Πτολεμαΐδα από τις 4 έως τις 6 Ιανουαρίου.

Οι αθλήτριες που  κλήθηκαν από την ΕΟΚ  είναι η Σταυρούλα  Παπαδάκη ( 2004 1.77 ΟΑ Χανίων), Μανουκάκη Χρ. (Ηρόδοτος, 2004, 1.72μ.), Παπαμαρκάκη Μ.-Β. (ΟΦΗ, 2004, 1.75μ.) και Θεοδοσουλάκη Αθ. (Αρκάδι, 2003, 1.70μ.) ,ούσες ανάμεσα σε 48 αθλήτριες από όλη την Ελλάδα, που θα παίξουν επίσης με τις ομάδες "Ηρα", “Αφροδίτη”, “Ερατώ” και “Ουρανία”.

Το καθιερωμένο τουρνουά της ΕΟΚ συνδιοργανώνεται με την Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., το Δήμο Εορδαίας και τη ΔΕΗ, ενώ συντονιστής θα είναι ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τάκης Μπακογεώργος και προπονητές οι Κουβαράς Αργύρης (ΕΣΚΑΣΕ), Καρκανάκης Στέλιος (ΕΚΑΣΚ), Έφη Βάνου (ΕΣΚΑΝΑ) και Κυρκοπούλου Όλγα (ΕΚΑΣΔΥΜ.)

ΕΚΑΣΚ
Παπαδάκη Σταυρούλα 2004 1.77 ΟΑ Χανίων
Μανουκάκη Χρύσα 2004 1.70 Ηρόδοτος
Παπαμαρκάκη Μαρία Βασιλική    2004 1.74 ΟΦΗ
Θεοδωσουλάκη Αθηνά 2003 1.70 ΟΚΑ Αρκαδι

ΕΣΚΑ
Κυριακάκη Λύδια 2003 1.71 Κρόνος Γέρακα
Ανδρικοπούλου Έλενα 2003 1.70 Κρόνος Γέρακα
Πρίφτη Άννα Μαρία 2003 1.80 Ρουφ ‘80
Χατήρα Λύδια 2006 1.67 ΑΟ Πικερμίου Αετός
Κυρίδη Αγγελίνα 2003 1.70 Κρόνος Γέρακα
Μαυράκη Αντιγόνη 2003 1.78 Παναθηναϊκός
Δαυλάκου Εβελίνα 2004 1.62 Παναθηναϊκός

ΕΣΚΑΝΑ
Γρηγοροπούλου Γεωργία 2004 1.84 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μπριγκιά Αγγελική 2003 1.72 Πανελευσινιακός
Δράκου Κατερίνα 2004 1.72 Ολυμπιακός
Ανδρικοπούλου Ειρήνη 2003 1,73 Πρωτέας Βόλου
Τσαγκαροπούλου Μαριλένα 2003 1,78 Πανιώνιος
Σακελλαρίδου Αναστασία 2003 1.80 Φάρος Κερατσινίου

ΕΚΑΣΘ
Σαράντη Βιλερμίνη 2003 1.81 Αστέρας Ιπποδρομίου
Μπαξεβάνου Κατερίνα 2004 1.74 Παναθλητικός
Κυρπιζλίδου Μαρίνα 2004 1.84 Α.Σ. Άρης
Στεργάκη Ραφαηλία 2003 1.73 ΠΑΟΚ
Τζέλλου Ελένη 2003 1.79 Γ.Σ. Ηρακλής
Μπουτσούκη Ελένη 2003 1.68 ΠΑΟΚ
Καζαμία Αλεξάνδρα 2003 1.81 ΠΑΟΚ

ΕΣΚΑΗ
Καλατζή Ισμήνη  2003 1.78 ΑΟ Γλαύκος
Κομματά Πετρούλα 2003 1.85 ΑΟ Γλαύκος

ΕΣΚΑΣΕ
Τσαβόνι Βαλεντίνα 2003 1.75 Σύλλας Αιδηψού
Νιτσόγλου Έλενα 2003 1.72 Σύλλας Αιδηψού
   
ΕΚΑΣΚΕΜ
Δροσούνη Αναστασία 2004 1,77 ΑΓΕ Πιερίας
Καρατάσιου Ξανθίππη 2003 1,73 ΣΦΚ Πιερικός Κατερ.

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Γκατζιώλη Ζωή 2004 1.78 ΓΕΑ Άμιλλα 2000
Φραγγέα Τρισεύγενη 2004 1.87                Α.Π.Σ. Άρις

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Πετρίδου Πηνελόπη 2003 1.78 Ασπίς 2001 Ξάνθης
Μαυράκη Άννα Μαρία 2003 1.87 ΣΑΚ Αστέρας Καβ.

ΕΣΚΑΒΔΕ
Ροντογιάννη                2003       1,73        ΝΙΚΟΠΟΛΗ
Χρηστακη Αγγελικη        2004       1,68        ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΕΣΚΑΘ
Τσιουρβά Μαγδαλινή 2004 1.74 Σπάρτακος Λάρισας
Χαλκιά Μορφούλα 2003 1.82 Γ.Σ. Σκιάθου
Κανελλοπούλου Πετρίνα 2004 1.62 Ολυμπιακός Βόλου

ΕΚΑΣΔΥΜ
Ευαγγελίδου Γεωργία 2004 1.70 Αργος Ορεστικό
Τζημορώτα Αναστασία 2003 1.77 Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Βασιλείου Πηνελόπη 2005 1.85 Απόλλων Πτολεμαΐδας
Κρανιά Αγγελική 2004 1.75 ΑΣ Καστοριάς

Τ.Ε. Δωδεκανήσου
Τσαούση Χρυσοβαλάντω 2004 1.80 ΑΕ Δικαίου
Αθανασοπούλου Βασιλική 2004               1.86 ΑΣΚ Ιπποκράτης

Τ.Ε. Χίου
Μπατή Μαριέτα 2003 1.75 ΦΟ Βροντάδου

ΕΣΚΚ
Κοτσιπετσίδου Μαρία 2003 1.65 ΑΟ Ερμούπολης

ΕΚΑΣΧ
Πασχαλά Λύδια 2004 1.68 ΣΚ Ιερισσός

Πρόγραμμα αγώνων και προπονήσεων

Πέμπτη 4 Ιανουαρίου
09:00-11:00 Προπόνηση των ομάδων Ήρα και Ουρανία  
11:00-13:00 Προπόνηση των ομάδων Αφροδίτη και Ερατώ    

1η  αγωνιστική
17:00-18:45 Ήρα - Ουρανία           
18:45-20:30 Αφροδίτη - Ερατώ                   

Παρασκευή 5 Ιανουαρίου
09:00-11:00 Προπόνηση των ομάδων Ήρα και Ερατώ     
11:00-13:00 Προπόνηση των ομάδων Αφροδίτη και Ουρανία   

2η αγωνιστική
17:00-18:45 Ήρα - Ερατώ           
18:45-20:30 Αφροδίτη - Ουρανία            

Σάββατο 6 Ιανουαρίου - 3η  αγωνιστική
08.30-10.15 ΗΡΑ - Αφροδίτη           
10:15-12:00 Ερατώ - Ουρανία           
12.00-12.30Τελετή λήξης - Απονομές


* Οι αθλήτριες των Ενώσεων της ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ, ΕΣΚΑΗ, ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ΕΚΑΣΚ, Τ.Ε. Δωδεκανήσου, Τ.Ε. Χίου, Τ.Ε. Σάμου και Ε.Σ.Κ. Κυκλάδων θα αναχωρήσουν με το λεωφορείο στις 03/01/2018 και ώρα 10:00 από τα γραφεία της Ομοσπονδίας (ΟΑΚΑ, Κηφισίας 37, Μαρούσι). Οι αθλήτριες της ΕΣΚΑΣΕ, ΕΣΚΑΒΔΕ και ΕΣΚΑΘ θα μετακινηθούν κατόπιν συνεννόησης με το Γραφείο Ανάπτυξης. Οι αθλήτριες των Ενώσεων ΕΚΑΣΘ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ΕΚΑΣΧ και ΕΚΑΣΚΕΜ θα αναχωρήσουν με το λεωφορείο στις 03/01/2018 και ώρα 15.00 από τα γραφεία της ΕΚΑΣΘ (Καυτατζόγλειο Στάδιο). Υπεύθυνος είναι το μέλος της Επιτροπής Ανάπτυξης κ. Άρης Γραμμενίδης, τηλ. 6944-224413. Η επιστροφή θα γίνει στις 06/01/2018 κατά τον ίδιο τρόπο.

Τηλέφωνα επικοινωνίας: κ. Μάρης Αντώνης (Γραφείο Ανάπτυξης Ε.Ο.Κ.) Τηλ: 2106828241 και 6984764503.




Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter