Εφήβων 2ος | Ιεράπετρα - Εργοτέλης 53-71

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε  το Εφηβικό του Εργοτέλη με 53-71 επί της Ιεράπετρας σε μια μάχη με φόντο την τριάδα της κορυφής.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ για είκοσι  λεπτά, όμως ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο  και με επιμέρους σκορ περιόδου 10-23 στην 3η περίοδο, με κορυφαίο τον Μανιαδή πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη των "κιτρινόμαυρων", που δείχνουν να χτίζουν μομέντουμ ενόψει της συνέχειας, με τον Τούσα στον πάγκο τους, ενώ αντιθέτως η Ιεράπετρα "βυθίστηκε" ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία, μετρώντας πλέον τρεις διαδοχικές ήττες.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 53 - 71
Δεκάλεπτα: 15-14, 37-35 (ημ.), 47-58, 53-71.

Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης Μ.):  Χατζάκης 11, Πάγκαλος 4, Μαλλιωτάκης, Σταυρακάκης 6, Αρώνης 2, Κοντογιαννάκης , Κοντοπόδης 3, Κουτσάκης 2, Δελημπαλταδάκης 2, Μπλαζαντωνάκης 8, Χριστοδουλάκης, Στρατάκης 15.
Εργοτέλης (Τούσας): Μπελιμπασάκης 4, Ξενάκης 10, Καραταράκης, Τσικνάκης 12, Κυριάκογλου, Μανιαδής 20(1), Αναστασάκης 15(2), Γιαννουλάκης, Λαγουδάκης 2, Τζώρτζης 5.