Εφήβων 1ος | Ακαδημία Ρεθύμνου- Κύδων 61-84. (pics)

Φορτσάροντας την τρίτη περίοδο, κι ενώ έκαναν την ανατροπή στο τέλος του ημιχρόνου, οι Έφηβοι του Κύδωνα, περάσαν με διπλό από το Ρέθυμνο επικρατώντας της Ακαδημίας Ρεθύμνου με 61-84.

Το ρεπορτάζ του Κύδωνα αναφέρει:
"Οι έφηβοι μας οι οποίοι παίζουν και διπλά παιχνίδια κάθε Σαββατοκύριακο καθ' όσον θέλουμε παίζουν και στο ανδρικό ξαφνιάστηκαν από την μαχητικότητα της Ακαδημίας στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να κυνηγάμε συνεχώς στο σκορ.
Το αποτέλεσμα ημιχρόνου 40-41 δηλωνει το πάθος που είχαν αμφότερες οι ομάδες.
Στο ημίχρονο ο κοουτς Λουκάκης πήρε τους παίχτες στα αποδυτήρια και βγαίνοντας έβγαλαν τον καλύτερο τους εαυτό με αποτέλεσμα να μην αφήσουν περιθώριο νίκης στην αντίπαλη ομάδα.Πολυ καλή η Ακαδημία της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα".

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΚΥΔΩΝ 61-84.
Δεκάλεπτα : 21-18,40-41 (ημ.),56-71,61-84
ΚΥΔΩΝ.(Λουκάκης) :Καλιοντζής, Κουτσαντωνακης 14, Αζαριαδης 6, Αντωνίου 8,Περουλάκης-Μάμαλης, Κουτζογλου 23,Τζιόλας11, Κουτουλακης 9,Μαγγελάκης 13, Καραγκούνης.
Ακαδημία (Πετράκης) : Μαρκουλάκης   6,Ανταλής, Μεσονησακάκης, Δούβρης 1, Απίδης, Βάλλας 19, Αθανίτης, Χριστοδουλάκης 5, Μαυρογιαννάκης 7, Μπερνιδάκης 2,Παττακός 17,Τσικαλάς4.