23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 4ης μέρας και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Δεκεμβρίου 2017 συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α1)  XPRESS COPY – PLATANOS TOURS  67-64
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα     Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 15-10, 22-24, 46-43, 67-63.
XPRESS COPY (Φεσσάς): Κεφαλογιάννης 2, Ζήσιμος 14(3), Ορφανουδάκης 11,
Γκάτσιας 3, Σπιτάς 14, Ζουμπεράκης 18, Γιαννούλης 5(1).
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) :  Κλειδαράς 2, Δαμανάκης 10(1),
Αγγελάκης 14, Κανταρτζής, Βουγιουκαλάκης Ε. 7, Βελονάκης 2, Καρπουζάκης 24(4),
Βουγιουκαλάκης Μ. 5.

(Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC 69-79
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 17-17, 27-36, 47-61, 69-79.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Σαπουντζής): Μαμαλάκης Σ., Πατέντας 17, Θανάσης 7,Πολυδωρόπουλος, Κυδωνάκης 14(3), Μαμαλάκης Ν. 12, Τσιχλής 8(2), Κανλής 11.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης, Ξενίδης) : Θερμιώτης 8, Κούμουλος 35(5), Χατζηδάκης 2, Λαγουδάκης 12(2), Καλαϊτζάκης 8(2), Βασιλείου, Μπονατάκης, Γκοκίτσας
9(1), Κουγιουμουτζής 2, Πηγουνάκης 3(1).

(Α1)  ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 62-36
Διαιτητές: Καθαράκης, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 19-11, 38-17, 50-25, 62-36
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 8, Κατσαντώνης 12,Αραμπατζόγλου 4, Μαραβελάκης 6, Θεοδοσόπουλος Σ. 4 (1), Συριανόγλου 1,
Τσιμπισκάκης 14 (2), Δρουδάκης 13.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Ρούλιος Α.): Οικονομάκης 5, Παπαδογιαννάκης, Λαδάκης 4,Χατζησπύρος, Αποστολάκης 8, Ρούλιος Κ. 12, Ζουμπουλάκης 7.

(Α1)  MUEBLO PLUS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  68-58
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 12-12, 29-24, 44-43, 68-58
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης): Κοντουδάκης 5, Καλιδωνάκης 9, Τσιλεδάκης Λ. 7 (1),
Χατζηδάκης 17 (3), Κλάδος 8 (2), Φίλας 12 (1), Παπαδάκης 17, Βρακίδης.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Ψαρουδάκης 4, Ζούκης 14, Μίγκλης, Ηλιόπουλος 2,
Θεοδωρόπουλος 1, Καρακεσίσογλου 6 (1), Λίτινας, Γεωργάκης 3 (1), Στάμος 28 (1).

(A1)  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  79-84
Διαιτητές: Νικολιδάκη, Φιλιππάκης
Δεκάλεπτα: 19-27, 44-35, 65-58, 79-84
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 33 (5),Μαθιουδάκης, Ξανθόπουλος, Πετρακάκης 6 (2), Παπαδάκης 24, Παναγιωτάκης,
Σαβοργιαννάκης Β. 16.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 18 (4), Χρυσουλάκης 11, Κανακάκης 7, Μπούτσιας 14, Καίσαρης 10, Παπαδάκης 2, Παπαδογιαννάκης Γ. 8 (2),Παπαδογιαννάκης Π. 2, Θεοδωσουλάκης 2, Οικονομίδης 10.

(A1)  PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 80-56
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 20-14, 36-26, 57-41, 80-56.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης 4, Μαραυγάκης 16(2),Νικολακάκης, Νύχταρης 8(2), Χατζηκωνσταντίνου 8(1), Βασιλάκης 32(1), Σταυρουλάκης
10(2),  Κωνσταντινίδης 2.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Φωτάκης 13, Πελιβανίδης 7, Τρανταλίδης, Αντουράκης9(1), Λαμπαρδάκης 11(1), Χαιρέτης 4, Σεγρεδάκης 12(2).

Στατιστικά 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2017-2018 A1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (4η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 124
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 87
3 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 76
4 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 67
5 Αγγελάκης PLATANOS TOURS 60
6 Λαμπαρδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 59
7 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 59
8 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 58
9 Ζουμπερακης XPRESS COPY 58
10 Ορφανουδάκης XPRESS COPY 58
11 Καισαρης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 58
12 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 58
ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (4η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 15
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 14
3 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14
4 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 13
5 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 12
6 Παπαδάκης Θ. ΕΚΠ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 9
7 Καρπουζακης PLATANOS TOURS 9
8 Χριστινακης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 9
9 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 8
10 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 8

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 8 4 4 0 335 245 90
2. Α.Ο.ΣΠΗΛΙOY 8 4 4 0 304 242 62
3. ΚΟΥΜΟΙ 7 4 3 1 281 195 86
4. HAAGEN DAZS BC 7 4 3 1 281 236 45
5. ΠANEΠIΣTHMIO 7 4 3 1 260 247 13
6. MUEBLO PLUS 7 4 3 1 194 194 0
7. PLATANOS TOURS 5 4 1 3 228 244 -16
8. XPRESS COPY 5 4 1 3 239 272 -33
9. EKΠAIΔEYTIKOI 5 4 1 3 229 276 -47
10. EΛ. EΠAΓΓEΛMATIES 5 4 1 3 186 248 -62
11. ΦOITHTEΣ 4 4 0 4 222 279 -57
12. AΦOI ZOYMΠOYΛAKH 4 4 0 4 169 250 -81

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

(Α2-Β) L ETOILE DU SUD– MACRON STORE 34-37
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 14-10, 17-12, 23-22, 34-37.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.) : Παυλιδάκης Γ. 16, Βουτσαδάκης 6, Παπαδάκης Ν. , Βαρούχας 9(2), Γαλλιός, Μαυράκης 3.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 3, Δοξαστάκης, Καρατζέτζος Γ. 20(1),
Σαρχωσης, Κόνιας 2, Αυγέρης, Δασκαλάκης, Καρατζέτζος Κ. 10, Παπαδάκης 2.

(Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ  30-55
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 06-10, 10-25, 17-41, 30-55.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Βουρδούμπα 2, Κρεμασμενάκης 4, Γιαπιτσόγλου 9,Τσικριτσάκη 8(2), Ρόμπου, Μαστροκώστα, Ξανθέα Θ.,  Ξανθέα Ι. 7.
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 6,Παπαπαναγιώτου 11, Δαφέρμος 6,  Σταθόπουλος 4, Παυλιδάκης 6, Παπαδάκης Γ. 4,
Παρασύρης 4, Τσαχάκης 14.

(Α2-Β) ΣΥΦΑΡ  – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 34-74
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 02-19, 11-36, 26-51, 34-74.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Καβρουλάκης 7(1), Παπαδάκης, Ζερβουδάκης, ΚούνουπαςΑ., Χηνιάδης 10, Κριτσωτάκης 13(2), Ζερβουδάκης, Λαπόβας 2, Αδραμής 2.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Περδίκης 4, Λαδάκης 12(2),Κοπανάκης 17, Καπετανάκης 8(2), φιλιππάκης 18(4), Βαρδάκης 13(1), Φουντιδάκης 2.

(Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ - BUENO HOTEL 59-37
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 20-02, 32-16, 45-27, 59-37.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 5, Καζάνης 4, Πολιτάκης 25(1),
Περάκης 10,  Ζάχος 5(1), Κυριακάκης 1, Γιαννούλης 4, Λιανέρης 5.
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης) : Αδρεαδάκης 2, Αδρονικίδης, Σταγκουράκης 2,Μοτάκης, Σταυρουλιδάκης, Κοπανάκης 8, Βαζιουράκης, Μυλωνάς, Σταθοπούλου 11(3),
Αρσενίδης 14, Ηλιάκης.

(Α2-Β) KLADOS TOURS – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 89-37
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 12-07, 39-15, 59-19, 89-37.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 27(3), Γερουκάκης 22, Κλάδος 12(2),
Περακάκης, Νταουντάκης 8, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 20.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Κονταξάκης 2, Σωμαθιανός,Ζιάνας, Πλευράκης 6(1), Κεραμιανάκης 3(1), Μπεγέτης 11, Χειμωνίδης 9, Προκοπάκης
6.
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ

Α2-B Κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (3η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 89
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 55
3 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 47
4 Αρσενίδης BUENO HOTEL 45
5 Παυλιδάκης Γ L'Étoile du Sud 45
6 Γερουκάκης KLADOS TOURS 39
7 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 38
8 Καθαράκης KLADOS TOURS 34
9 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 32
10 Καρατζέτζος Κ MACRON STORE 30
ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (3η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 13
2 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 5
3 Φιλιππάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 5
4 Βαρούχας L'Étoile du Sud 5
5 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 5
6 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 4
7 Φουσταλιεράκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 3
8 Λαδάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 3
9 Παπαδοπούλου ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 3

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου
TEAMS Pts MD W L F A +/-

1. KLADOS TOURS 6 3 3 0 233 121 112
2. MACRON STORE 6 3 3 0 141 98 43
3. ΣYΦAP 4 3 1 2 132 170 -38
4. BUENO HOTEL 4 3 1 2 148 183 -35
5. EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. 4 2 2 0 133 76 57
6. ΠYPOΣBEΣTIKH 4 3 1 2 120 167 -47
7. TPAΠEZEΣ 4 3 1 2 130 167 -37
8. SAILING EXPERIENCE 4 2 2 0 109 66 43
9. ΠΟΛYMHXANO 3 2 1 1 80 87 -7
10. L ETOILE DU SUD 3 3 0 3 112 136 -24
11. ΦOITHTPIEΣ 3 3 0 3 103 170 -67

Ανακοίνωση από την Επιτροπή Ποινών, 11/12/2017
Η Επιτροπή ποινών του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 στη συνεδρίαση του στις 11/12/2017.  Αφού έλαβε υπόψη του το Φ.Α. και τις αναφορές των  ρισμένων διαιτητών για τον αγώνα (Α1)  XPRESS COPY – PLATANOS TOURS  (Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017), αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή αποκλεισμού  μιας (1) αγωνιστικών στον αθλητή  7 Κανταρτζής  ( PLATANOS TOURS) σύμφωνα με το άρθρο 3ο των κανονισμών του . Ε Π.Κ.Π.Κ. δύο (2) αγωνιστικών στον αθλητή  5 Δαμάνακης  ( PLATANOS TOURS)  σύμφωνα με το άρθρο 5ο των κανονισμών του . Ε Π.Κ.Π.Κ.

Επιτροπή ποινών 2017-2018
ΑΡΑΜΠΑΖΟΓΛΟΥ
ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ
ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΑΚΗΣ

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
15:00 (Α2-Β)  ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
16:30 (Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ - ΣΥΦΑΡ
18:15 (Α2-A) DOMEK – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
20:00 (Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE
Kυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
10:45 (Α2-Β) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - KLADOS TOURS
12:15 (Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - BUENO HOTEL
14:00 (Α2-Β ) L' ETOILE DU SUD - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
15:30 (Α2-A) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – CRETAN INOX
17:15 (Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
19:00 (A2-Α) ΙΑΤΡΟΙ – THINK VILLA
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ & (Α2-B)  MACRON STORE

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.





Από το Blogger.