23ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα 3ης-4ης μέρας Α2 και το πρόγραμμα (pics).


Το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Δεκεμβρίου 2017 συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές για το 23ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες πραγματοποιούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αναλυτικά :
Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018
(Α2-A) DOMEK – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 30-49
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 04-11, 13-19, 20-37, 30-49.
DOMEK (Δούκας) : Δούκας, Παλλιεράκης 5(1), Καλλιγας 7, Βουρτζούμης, Ντρέκος 2,Κατσαντώνης, Λαγουδάκης 3(1), Αποστολάκης 13(1).
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Αργυρόπουλος 9(1), Τζανουδάκης 3, Κακλαμάνος 14,Καλαϊτζάκης Α. 10, Σακελλαρίδης 4, Γεωργαλής, Πετροπουλάκος 4, Φανουργάκης,Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης, Ψωράκης 5(1).

(Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE  31-55
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 07-13, 13-21, 26-40, 31-55
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ) : Χόμπης Γ. 2, Πολυμίλης 5, Τσικινάς 11, Ξενάκης 5, Νιωτάκης,Βεργίτσης, Μαλανδρίνος 2, Χόμπης Β. 1, Παλαφούτης 5 (1).
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης, Γαλερός 5 (1), Δουζίνας 8 (1), Λίτινας 2, Σταυρουλάκης Ν. 5 (1), Δούβρος 6, Καραογλάνης 6, Σταυρουλάκης Π. 2,Ερηνάκης 11 (1), Αντωνόπουλος 4, Γαμβρέλας 4, Καλιτσουνάκης 2.

(Α2-A) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – CRETAN INOX 51-75
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 11-18, 22-32, 46-54, 51-75.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς) : Βότζης 8(2), Βαμβακάς 1, Μαρίνος 8, Γρηγοράκης,Καλλέργης 6, Μάνεσης 12(4), Παραδεισανός 6, Βιδιαδάκης, Φραγκιαδάκης 2, Γαβράς 8, Μπουλούμπασης,  Σαχινίδης.
CRETAΝ INOX (Θανάσης) :  Ψωμάς 5, Κατσαβίδης 16(2), Βελονάκης 6, Καρυπίδης 4,Θεοδωρόπουλος 3, Γκόγκος 4, Λεωνιδάκης 20(3), Κυλάφης 6, Μαραρδονας 11.

(Α2-Α) ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (καν.) 44-44 , (παρ.) 50-55
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 10-04, 22-23, 44-32, (καν.) 44-44 , (παρ.) 50-55
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 19(2), Σταράς 2,Μαραγκουδάκης 7(2), Τσόγκας 4, Βασιλάκης 4, Παραγιουδάκης, Καλυβιανάκης, Μεξης 6,Λελεδάκης 2, Πωλιουδάκης 2, Νονάκης, Διβανής 4.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός) : Λιάκος 11, Σταυριανάκη, Νικολιδάκης 22(5), Μισιργής,Κιοσές 4, Δαμιανός 4, Ξενιτόπουλος, Λεβεντάκης 2, Μανολουδάκης, Διαμαντής 12.

(A2-Α) ΙΑΤΡΟΙ – THINK VILLA 44-39
Διαιτητές: Τσικριτσάκη Βασιλική, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 09-13, 21-18, 34-29, 44-39.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος) : Γούδας 4, Αργυρίου 4, Ζαχαράκης 6, Γιακουμάκης 4,Τζανάκης 13(1), Παρασχάκης 4, Βλαχοπάνος 3, Σαμωνάκης 6, Σιβαρόπουλος.
THINK VILLA (Καζίλας) : Στεριάκης, Καμαρίτης, Αντωνίου 22(5), Καζίλας 4,Πηγουνάκης 8(1), Κουνδουναράκης, Περιστεράκης 3, Κόκκινος, Αστρινάκης 2. 
ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (3η Αγωνιστική)
1 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 46
2 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 45
3 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 42
4 Λεωνιδάκης CRETAN INOX 40
5 Κατσαβίδης CRETAN INOX 36
6 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 33
7 Αντωνίου THINK VILLA 33
8 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 32
9 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 32
10 Διαμαντής ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 31

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (3η Αγωνιστική)
1 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 8
2 Μάνεσης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 8
3 Αντωνίου THINK VILLA 6
4 Κατσαβίδης CRETAN INOX 5
5 Μαραγκουδάκης ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 5
6 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 5
7 Γαλερός ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 5
8 Καπαρός ΟΜ. ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡ. 4
9 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 4
10 Ερηνάκης ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 4
11 Αποστολάκης DOMEK 4

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 6 3 3 0 163 105 58
2. CRETAN INOX 6 3 3 0 170 117 53
3. ΔIKHΓOPOI 5 3 2 1 149 131 18
4. ΠPΩTOBAΘMIA 5 3 2 1 149 144 5
5. TEE PEΘYMNOY 4 2 2 0 91 81 10
6. NEOI EΠIXEIPHMATIEΣ 4 3 1 2 154 180 -26
7. THINK VILLA 3 2 1 1 87 86 1
8. ΙΑΤΡΟΙ 3 2 1 1 74 89 -15
9. BPAKOΦOPOI 3 3 0 3 141 158 -17
10. ΡΑΨΩΔΙΑ 3 3 0 3 116 153 -37
11. DOMEK 3 3 0 3 98 148 -50

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018.

(Α2-Β)  ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 54-35
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 15-11, 21-24, 40-31, 54-35.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης) : Καλογεράκης, Πανόπουλος 2, Μπέντζαμιν 4,Θεοφωράκης 1, Απανωμεριτάκης 11, Βροντάκης 13, Σταυρουλάκης Γ. 9, Ζουμπεράκης 8, Φουσταλιεράκης 6.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς) : Γιαμαλά 6, Πολοπετράκη 4, Γιαπιτσογλου, Πασχαλίδη 2,Βουρδούμπα 2, Μαστροκώστα, Κρεμασμενάκης 2, Ξανθέα Θ. 4, Καζά 11(1), Ξανθέα Ι. 4.

(Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ - ΣΥΦΑΡ  71-48

Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Φιλιππάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 14-06, 33-14, 56-25, 71-48.
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης) : Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 8, Τσαχάκης 8(2), Ουρανός 9(1), Σταθόπουλος 18(3), Παυλιδάκης 12, Δαφέρμος 3(1), Μεταξάκης 2, Παρασύρης, Ελευθεράκης 2, Κορωνάκης 9(1).
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Ζερβουδάκης 2, Κούνουπας Α., Χηνιάδης 2, Κριτσωτάκης 30(5), Ζερβουδάκης 2, Αδραμή 12(1).

(Α2-Β) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ &; ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. - KLADOS TOURS 53-81

 Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 13-11, 26-29, 42-59, 53-81.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Παλαφούτης 4(1), Σπανός 2, Καλοειδάς 2, Τζανιδάκης 10, Καπετανάκης 3(1), Φιλιππάκης 5(1), Περδίκης 14, Βαρδάκης 9(2), Κοπανάκης 4, Φουντιδάκης.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 28(6), Γερουκάκης 11(1), Κλάδος 14,Περακάκης 2, Κανελάκης, Νταουντάκης 16, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 10.

(Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - BUENO HOTEL 40-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 05-11, 22-18, 31-23, 40-39.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Κονταξάκης 8, Πλευράκης 11,Κεραμιανάκης 4, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης 10(2), Προκοπάκης 7. 
BUENO HOTEL (Μυλωνάς) : Παπαδάκης, Ξανθόπουλος, Σταγκουράκης 9(2),Σταυρουλιδάκης, Κοπανάκης 14(1), Αδρεαδάκης 9, Βαζιουράκης, Μυλωνάς 2,Αδρονικίδης 5.

(Α2-Β ) L  ETOILE DU SUD - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 45-52

Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 07-09, 19-26, 33-35, 45-52.
L ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.) : Παυλιδάκης Γ. 19, Βουτσαδάκης 9,Παπαδάκης Ν. 4, Βαρούχας 5(1), Γαλλιός 5(1), Μαυράκης 3.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 7, Αντωνάκης, Πολιτάκης 32,Περάκης,  Ζάχος 2, Κυριακάκης 9, Γιαννούλης, Λιανέρης 2
ΡΕΠΟ: (Α2-B)  MACRON STORE

ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (4η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 117
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 85
3 Παυλιδάκης Γ L'Étoile du Sud 64
4 Πολιτάκης ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 57
5 Γερουκάκης KLADOS TOURS 50
6 Καρατζέτζος Γ MACRON STORE 47
7 Αρσενίδης BUENO HOTEL 45
8 Νταουντάκης KLADOS TOURS 45
9 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 45
10 Καθαράκης KLADOS TOURS 44

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (4η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TOURS 19
2 Κριτσιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 9
3 Φιλιππάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 6
4 Βαρούχας L'Étoile du Sud 6
5 Βροντάκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 5
6 Σταθόπουλος SAILING EXPERIENCE 5
7 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 5
8 Κάζα ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 3
9 Βαρδάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 3
10 Φουσταλιεράκης ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 3
11 Λαδάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 3
12 Καπετανάκης ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. 3
13 Παπαδοπούλου ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 3

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου του 23ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018.
TEAMS Pts MD W L F A +/-
1. KLADOS TOURS 8 4 4 0 314 174 140
2. SAILING EXPERIENCE 6 3 3 0 180 114 66
3. MACRON STORE 6 3 3 0 141 98 43
4. TPAΠEZEΣ 6 4 2 2 170 206 -36
5. ΠYPOΣBEΣTIKH 6 4 2 2 172 212 -40
6.EΠIXEIPHMATIEΣ IΔ.YΠ. 5 3 2 1 186 157 29
7. ΠΟΛYMHXANO 5 3 2 1 134 122 12
8. BUENO HOTEL 5 4 1 3 187 223 -36
9. ΣYΦAP 5 4 1 3 180 241 -61
10. L ETOILE DU SUD 4 4 0 4 157 188 -31
11. ΦOITHTPIEΣ 4 4 0 4 138 224 -86

Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά 2018!!

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου διοργανώνοντας το 23ο Εργασιακό  Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 και η οργανωτική επιτροπή του εργασιακού μπάσκετ εύχονται σε όλους του παίχτες "Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία"!!! 

-Ορίζεται γενική συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων την Τετάρτη 10/01/2018 και ώρα 18:00 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.
Θέματα :
 Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας
 Προγραμματισμός Αγώνων
 Διαιτησία Αγώνων
Από το Blogger.