Το ντέρμπι Γυναικών στον ΟΦΗ μετά από δύο παρατάσεις!!(pics).

Διπλασιασμός στις νίκες και για τον ΟΦΗ στις Γυναίκες, η οποία πήρε το ντέρμπι κόντρα στον Hρόδοτο με 63-58, μετά από δεύτερη παράταση σε ένα συγκλονιστικό ματς, που διεξήχθη στο ΒΑΚ.

Η αναμέτρηση ήταν εξαιρετικά αμφίρροπη καθώς είχε εναλλαγές στο προβάδισμα του σκορ με τις "ασπρόμαυρες" να είναι καλύτερες στο πρώτο μισό του παιχνιδιού , με τις αθλήτριες της Μ.Δεδελετάκη να αντιδρούν στην επανάληψη και να πάνε το ματς στην παράταση.

Στο εξτρά πεντάλεπτο είχαμε απόλυτη ισορροπία και την αγωνία στο κατακόρυφο, μέχρι και την δεύτερη παράταση , όταν οι γηπεδούχες ξέφυγαν , γεγονός που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ τους.

Η εμπειρία των Μαθιουδάκη (17), Φωτιάδη (15) Χριστοφοράκη (11) και η φρεσκάδα της νεαρής Στ.Κουράτορα (10), έδωσε την νίκη στο συγκρότημα του Μάνου Καρλάφτη.

Άκρως ανταγωνιστικός και νεανικός ο Ηρόδοτος, που είδε την νίκη αν του φεύγει στην 2η παράταση, είχε κορυφαίες τις Μαυράκη (15), Γαλανάκη(11) και Γιαλαμά (10).