...Στάση στην Ηλιούπολη για τον ΟΑΧ.

Στάση… Ηλιούπολη για τον ΟΑΧ, που ηττήθηκε με το..βαρύ 81-58,την Κυριακή το μεσημέρι ,από την ομώνυμη ομάδα. στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για την Α2 κατηγορία .

Το συγκρότημα του Μιχάλη Κασικτσόγλου αν και ήταν ανταγωνιστικό στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο μισό, εμφάνισε εικόνα "κατάρρευσης" , καθώς οι γηπεδούχες έτρεξαν ένα σερί 20-10, που δεν επίτρεψε στις Χανιώτισσες, να μπουν στην διεκδίκηση της νίκης.

Για τον ΟΑΧ, τους περισσότερους πόντους σημείωσαν οι Ψυχογιού με 16, Παπαμαρκάκη με 15 και Κουφογιάννη με 14.

Για την Ηλιούπολη, προπονητής στην οποία είναι ο Χανιώτης, Γιάννης Γεραιουδάκης, πρώτες σκόρερ αναδείχτηκαν οι Θεοδώρου με 24 και Οικονομίδου με 21 πόντους.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ- ΟΑΧ  81-58
Δεκάλεπτα: 16-12, 33-29 (ημ.), 53-39, 81-58.

Ηλιούπολη (Γιάννης Γεραιουδάκης): Ευαγγελάτου 2, Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 24 (1), Καλοπήτα, Στεφάνου Κ., Πετράκη 4, Στεφάνου Αννα-Μαρία 5 (1), Βιτζιλαίου 16 (1), Οικονομίδου 21, Κονταρή, Ντάνου 9 (1)
Ο.Α. Χανίων (Μιχάλης Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Χαλιβίδου, Παπαμαρκάκη 15 (3), Κασωμένου 6, Ακρίβου 5 (1), Κουφογιάννη 14, Δασκουλίδου 2, Καζαντζή, Ψυχογιού 16 (3), Σκορδυλάκη, Σκουμπάκη.

Όπως τόνισε ο προπονητής του ΟΑΧ:
«Ημασταν συνεπείς στο πλάνο μας στο α’ ημίχρονο. Ανταποκριθήκαμε καλά για 20 λεπτά, αλλά δυστυχώς στο 3ο 10λεπτο δεν μπήκαμε καλά και δεν είχαμε την απαιτούμενη συγκέντρωση.
Κάναμε 5 λεπτά να σκοράρουμε και αυτό μας δημιούργησε άγχος γιατί η Ηλιούπολη πήρε διαφορά σκορ και δεν μπορέσαμε να επιστρέψουμε.
Για μας ακολουθεί ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι στα Χανιά με τον Αρη Πετρούπολης, το οποίο πρέπει να κερδίσουμε».
Σε λίγο αποτελέσματα -βαθμολογία συνέχεια.