Εφήβων 1ος | ΑΟ Ακρωτηρίου - Ηράκλειο ΟΑΑ 68-70

Σ ένα παιχνίδι "γκραν γκινιόλ", με συγκλονιστική εξέλιξη στο σκορ και ανατροπές, το Ηράκλειο, συνέχισε τις υψηλές πτήσεις, επικρατώντας , στο νήμα(68-70), του Ακρωτηρίου στο Καμπάνι .

Η ομάδα του Στ.Καρκανάκη, "ξεψάρωσε" γρήγορα στο "κατηφορικό" για τους φιλοξενούμενους Καμπάνι και κατάφερε να πάρει διψήφιο προβάδισμα στο ημίχρονο (31-42).

Ωστόσο οι γηπεδούχοι, που τα τελευταία χρόνια παραμένουν μια αξιόπιστη και "δύσκολη" ομάδα για οποιαδήποτε αντίπαλο , ιδιαίτερα στην έδρα τους, κατάφεραν με επική ανατροπή να προηγηθούν με 59-58 στο 30:00' και το ματς να γίνει ροντέο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, μέτρησε η συγκέντρωση , η ψυχραιμία και η τύχη και έδωσε την νίκη στο νήμα για τους φιλοξενούμενους.

ΑΟ Ακρωτηρίου - Ηράκλειο ΟΑΑ  68-70
Δεκαλεπτα: 11-23, 31-42 (ημ.),59-58, 68-70.

Α.Ο. Ακρωτηρίου (Κωσταριδάκης Β.): Αζάς Λέων, Μαυρεδάκης 1, Βαλαδάκης Γρ., Νεονάκης Ν. 10, Νεονάκης Φ., Καλαϊτζάκης Γ. 2, Φυντριλάκης Δ. 14, Κογχυλάκης Γρ. 3(1), Παπουτσάκης Δ. 14, Τσαγκαράκης 5, Κωσταριδάκης Β. 19(1)
Ηράκλειο (Καρκανάκης Στ.): Γεωργόπουλος Μ. 8, Καλλέργης Κ., Βαμβουκάκης Ι. 10(2), Στιβακτάκης Α., Κίτσος-Καλυβιανάκης Ι. 24(1), Μηλαθιανάκης Εμ. 2, Αλεξάκης Α., Σπυριδάκης Ν., Κυπριωτάκης Ι. 4, Βαρβεράκης Α. 3, Μαραγκουδάκης Γρ. 19(3), Βολιτάκης Δ.