Άνετη νίκη για το Εφηβικό του Εργοτέλη.

Στο κλειστό του Λίντο ο Εργοτελης δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα από το 10' και μετά  και πήρε σχετικά εύκολη νίκη με 78-62 , για την 8η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου των Εφήβων.

Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ στο τέλος της α' περιόδου, όμως η συνέχεια είχε πρωταγωνιστές τους παίκτες του Γιάννη Βισκαδουράκη που με ένα επιμέρους σκορ 32-13 έφτασαν τη διαφορά στο 45-26 στο ημίχρονο.

Η συνέχεια ήταν κομμένη και ραμμένη στα μέτρα της ομάδας από το "Μαρτινέγκο" με τους παίκτες του .Παγωνίδη να μειώνουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα , χωρίς όμως να αλλάξει κάτι.

Πολυφωνία στο σκοράρισμα για τους "κιτρινόμαυρους", με τους Μανιαδή-Λαγουδάκη, κορυφαίους ενώ εξαιρετική   προσπάθεια για τον Ανδρογέα έκαναν οι Καπλανάϊ, Χελιδώνης.

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 78-62
Δεκάλεπτα: 13-13 ,45-26 (ημ.) ,61-47 ,78-62.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης Γ.) : Μπελημπασάκης  5 ,Ξενάκης 13(1) ,Καραταράκης 5(1) ,Τσικνάκης 4 ,Φουντουλάκης 6 ,Μανιαδής 17 Αναστασάκης 12 ,Γιαννουλάκης 2 ,Λαγουδάκης 14(1) ,Τώρτζης.
Ανδρογέας (Παγωνίδης) : Νησανάκης 6 ,ΠαγωνίδηςΣ 10 ,Καπλανάϊ 19 ,Χελιδώνης 16 ,Κολιοροδάκης ,Μπίλλιαρης ,Δαμουλάκης ,Μαριετάκης ,Σεληθωμάς 2 ,Τζερνιάς 9.