menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 7.7.17 από kreta

6ο Εργασιακό Ηρακλείου | Οι παλαίμαχοι ΟΦΗ νικητές του τουρνουά. Συνέχεια με Κύπελλο.

Κοινοποίησέ το :

Την Πέμπτη 06/07/2017,  ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία στο ΝΚΓΗ - 2 ΑΟΡΑΚΙΑ, το 6ο Τουρνουά Εργασιακού Μπάσκετ που διοργάνωσε ο Δήμος Ηρακλείου και το Τμήμα  
Αθλητισμού του ΔΟΠΑΦΜΑΗ ( 35 ο ως Δήμος) όπου συμμετείχαν 60 ομάδες με 914 αθλητές εργαζόμενους και διεξήχθησαν 310 αγώνες.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε τον αγώνα για την 3 η -4 η θέση μεταξύ των ομάδων:

COSMOS SPORT - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ με σκορ 77-66 .

Και τον τελικό , μεταξύ των ομάδων: ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ- ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ,που μετά από ένα υπέροχο παιχνίδι, νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα των ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΟΦΗ με σκορ 63-57, επιτρέποντας στους 400 θεατές να φύγουν ικανοποιημένοι από το θέαμα που παρακολούθησαν. :

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (Μπαντάς): Γωνιωτάκης 5, Δοκιμάκης 11, 2τρ, Δελατόλας, Επταμηνιτάκης, Βαρδαβάς 14, 3τρ , Χναράς ,Μαυρόπουλος 17, 2τρ , Χαλαμπαλάκης, Τσαγκαράκης 7, 1τρ , Μαρής, Τζίμας 2, Βεργετάκης 7,7βολές
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ (Μαιστρέλης): Περπινάκης , Τσιμπινός 8, ,Μαστρακούλης, Τσαγκαράκης 3, 1τρ ,Γρύλλος 12, 4τρ , Κονσολάκης 5 ,Παναγιωτάκης ,Βισκαδουράκης Γ4, Βισκαδουράκης Ιω 16, 2τρ Μπαξεβάνης 5, 1τρ, Χουμάς ,Λυδάκης.

Πριν την έναρξη του τελικού απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες σ΄όλες τις συμμετέχουσες ομάδες , κύπελλο και μετάλλια στους νικητές της Β΄ κατηγορίας ( Α.Ο ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ) και Γ΄ κατηγορίας (INTERNUS-ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ Ο.Ε) και μετάλλια στις δεύτερες και τρίτες ομάδες, τις απονομές έκαναν ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου και Πρόεδρος επιτροπής αθλητισμού ΔΟΠΑΦΜΑΗ Βαρδαβάς Κωνσταντίνος , ο πρόεδρος του ΔΟΠΑΦΜΑΗ και δημοτικός σύμβουλος κ. Βουρεξάκης Γιώργος, και το μέλος της οργανωτική επιτροπής και δημοτικός σύμβουλος κ. Ανδρεαδάκης Νεκτάριος.

Μετά τη λήξη του τελικού απονεμήθηκαν από τον πρόεδρο του ΔΟΠΑΦΜΑΗ κ.Βουρεξάκη Γιώργο κύπελλο και μετάλλια στο νικητή της Α κατηγορίας και μετάλλια στη δεύτερη και τρίτη ομάδα.

Επίσης ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού Βαρδαβάς Κωνσταντίνος απένειμε αναμνηστικά μετάλλια στους διαιτητές, στους κριτές ,στο γιατρό του αγώνα ,Ο Δήμος Ηρακλείου και το Τμήμα Αθλητισμού του ΔΟΠΑΦΜΑΗ, ευχαριστούν όσους συνέβαλαν στην επιτυχή διεξαγωγή του τουρνουά.

Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι σ όλους κ ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2017
1 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ
2 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ
3 COSMOS SPORT
4 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
5 ΚΟΥΤΡΗΣ Α.Ε
6 ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
7 ΕΛΜΕ
8 ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ ΠΕΡΣΕΜΑΤΗΣ Ε.ΠΕ
9 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ .ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΕΛ.ΑΣ
10 Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ
11 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ
12 Π.Σ.ΑΛΑΓΝΙΟΥ
13 ΚΑΛΤΣΟΜΑΝΙΑ
14 ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Σ.Μ.Τ
15 ΠΟΑ ΜΕΛΗ
16 Ι.Τ.Ε.
17 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ
18 ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ

ΟΙ 15-16- 17-18 ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΙ 1-2- 3-4- 5-6- 7-8 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2017
1 Α.Ο ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ
2 ΚΡΗΤΙΔΑ-Α.ΟΘΗΣΕΑΣ
3 ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ Α.Ε
4 ΕΝΩΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΗΡΑΚΛ
5 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΚΕΝΤΡΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΟΤΕ
6 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΝΔΡΟΓΕΑ
7 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΜΕΣΣΑΡΑ
8 Π.Σ ΑΓ. ΡΩΜΑΝΟΣ
9 RETRO 23
10 ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ
11 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΕΛΗ ΑΟΝΑ
12 ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΧΑΟΧ
14 ΠΑ.Γ.Ν.Η
15 Π.Σ ΜΕΛΕΣΣΕΣ
16 HAMED-ΧΑΛΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΑΕΒΕ
17 Υ.Π.Α
18 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
19 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΣΑΡΡΗΣ
20 Ε.Υ.Φ.Α.Η
21 ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
22 ΟΠΤΙΚΟΙ-ΟΠΤΟΜΕΤΡΕΣ
23 Π.Σ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗΣ
24 OFF ROAD CLUB
25 ΕΛΚΕΘΕ
26 ΣΚΟΥΡΑΣ
27 ΤΕΕΤΑΚ

ΟΙ 1-2- 3-4 ΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΙ 24-25- 26-27 ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΙ 1-2- 3-4- 5 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2017
1 INTERNUS
2 Γ.Ν ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ 12
3 Ε.Σ. ΒΑΓΙΩΝΙΑ 12
4 ΔΑΣΚΑΛΟΙ 11
5 Ε.Π.Σ ΕΠΙΣΚΟΠΗ 11
6 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΕ 11
7 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ STR
8 ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ
9 ΡΑΝΟΥΤΣΟΣ
10 CRETAPHΟN
11 SMED
12 CGP
13 Σ.Ε.Α.Π
14 ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ
15 ΜΕΡΑΣΤΡΙ

Η βαθμολογία της Γ κατηγορίας θα ολοκληρωθεί μετά τους σημερινούς αγώνες
ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 7/7 18.00
ΔΑΣΚΑΛΟΙ BENIΖΕΛΕΙΟ ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 7/7 19.45
ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΒΑΓΙΩΝΙΑ ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 7/7 21.30

ΟΙ 1-2- 3-4 ΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΙ 1-2- 3 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ
ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΟΥΝ 15ΣΕΠΤ.-20 ΟΚΤΩΒ./ 2017

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ- ΜΠΑΣΚΕΤ 2017
Συμμετέχουν 8 Ομάδες από Α κατηγορία ,5 Ομάδες από Β κατηγορία ,3 Ομάδες από Γ κατηγορία

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ
ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ ΚΩΔ
ΕΛΜΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ Α
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΟΥΤΡΗΣ Θ
ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧ ΟΦΗ Β
ΚΡΗΤΙΔΑ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ Η
COSMOS SPORT ΟΤΕ Ε
Γ2 ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ Ζ
INTERNUS Γ3 Δ
ΠΑΛ.ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ Γ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΟΜΑΔΑ Α - ΟΜΑΔΑ Θ (ΚΩΔ. Ι)
ΟΜΑΔΑ Β - ΟΜΑΔΑ Η (ΚΩΔ. Κ)
ΟΜΑΔΑ Γ - ΟΜΑΔΑ Ζ (ΚΩΔ. Λ)
ΟΜΑΔΑ Δ - ΟΜΑΔΑ Ε (ΚΩΔ. Μ)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ : 
ΟΜΑΔΑ Ι - ΟΜΑΔΑ Μ (ΚΩΔ. Ν)
ΟΜΑΔΑ Κ - ΟΜΑΔΑ Λ (ΚΩΔ  Ξ)

ΤΕΛΙΚΟΣ : ΟΜΑΔΑ Ν - ΟΜΑΔΑ Ξ

ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΔΟΠΑΦΜΑΗ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter