menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 4.4.17 από kreta

Κρητικοί...εκτός συνόρων .

Κοινοποίησέ το :


Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο ο Καλαϊτζάκης Γιώργος του ΠΑΟ).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
SREM - Stratakis Kostas (Ηράκλειο) 

Α1 Ανδρών:
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ    84-59
ΠΑΟΚ : Ανδρέας Γλυνιαδάκης (Κύδων):  Σε 13:24' συμμετοχής και είχε 2 πόντους (2/2 βολές, 0/1 δίποντο) και 1 ριμπάουντ.
Αντώνης Κόνιαρης (ΑΟ Ακρωτηρίου):  Σε 20’ και 58’’ συμμετοχής  είχε καλή παρουσία, με 6 πόντους (2/3 δίποντα, 0/3 τρίποντα 2/2 βολές), 2 ριμπάουντ , 2 ασίστ, 1 κοψίμο.

Εκπαιδευτήρια Λαμπίρη -  Ελληνικό Κολεγίο Θεσσαλονίκης 65-60
Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα της Λεμεσού
Καλαϊτζάκης Γιώργος (Ηράκλειο):O Γ. Καλαϊτζάκης, ο οποίος έχει μεγάλο potential και τα φόντα να καθιερωθεί μέσα στα επόμενα χρόνια σε τοπ επίπεδο. Γι' αυτό και ο Παναθηναϊκός τον έκανε δικό του από νεαρή ηλικία και προσπαθεί τον βάλει σταδιακά και στην πρώτη ομάδα. Στο ματς με το Ελληνικό Κολέγιο Θεσσαλονίκης σταμάτησε στους 22 πόντους, με 2 τρίποντα, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, προσφέροντας και πλούσιο θέαμα. .

Άρης – Απόλλων Πατρών 79-70
Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Ηράκλειο) : Δεν αγωνίστηκε.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ -ΛΑΥΡΙΟ  63-79
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ : Χρήστος Σαλούστρος (Μίνωας-Ηράκλειο): Σε 15:18" λεπτά  ειχε 9 πόντους, με 6/10 δίποντα, 2/5 βολές,  πήρε 6 ριμπάουντ, ειχε 2 ασίστ.

Α2 Ανδρών
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΚΑΒΑΛΑ 74-58
Αρκαδικός : Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) Σε 39:10"   συμμετοχής σημείωσε 14 πόντους (6/11 βολές, 2/5 δίποντα), να μαζεύει 10 ριμπάουντ (8-2) και να έχει ακόμα 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 2 λάθη.
Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο) : Σε 3:51" λεπτα συμμετοχής, ειχε 0/1 δίποντα.

ΓΣΛ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ  73-82
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) Σε 3:00’  είχε 2 ριμπάουντ.

ΔΟΥΚΑΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ 77-71
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο).Αγωνίστηκε για 17 δευτερόλεπτα.


Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
Μανδραϊκός - Απόλλων Σμ. 91-61
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος 5.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 92-96
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) , Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 78-76 (60-60 κ.α.)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 10, Ορλάντο  Μούτσα 2(Ιεράπετρα) Κλοντιάν Μούτσα.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 63-60
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης) 2.

Γ ΕΘΝΙΚΗ
1ος Ομιλος 
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 77-71
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 3.

2ος Ομιλος 
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΚΑΔΜΟΣ 79-67 
ΚΑΔΜΟΣ : Θεργιάκης Κωνσταντίνος (Κύδων-Ακαδημία Ρεθύμνου) 

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 68-89
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μάρκος Δουλγεράκης (Ρέθυμνο) 12(1) .

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 85-63
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 7(1).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 84-73
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) .

2ος όμιλος Βορρά.
ΓΑΣ Κομοτηνή-Παναθλητικός-Πειραματικό  53-77
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 11(1), Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο)  7(1).

Α΄ ΕΣΚΑ 
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 64-54   
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης)  8 .

Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω 70-54
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθέριος (Ηράκλειο) 4.

Α1  ΕΣΚΑ-Η

Ολυμπιάδα-Παναχαϊκή 78-76
Παναχαΐκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

Αγυιά- Αίαντας ΑΝΑΒΟΛΗ λόγω απώλειας της αδερφής από αθλητή του Αίαντα
Αίαντας Α.Σ.Α.Α. : Δημήτρης Παπαμαστοράκης  (Δειλινό) .

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Δόξα Δρυμού – Αχιλλέας Τριανδρίας  71-70 (65-65 κ.α.)
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ναύαρχος Βότσης – Βεργίνα  63-72
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος)  17(1).

Α' ΕΚΑΣΔΥΜ
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 63 – 44
Άργος Ορεστικό : Αντιμησάρης Γρηγόρης (ΟΦΗ) 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
ΑΚΑΔΗΜΟΣ -ΠΕΛΑΣΓΟΣ  58-60
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμίλης (Εργοτέλης ) 16.

Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ Δ΄ Ομιλος:
ΛΙΜΝΗ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 72-76
Αναγέννηση Λαμίας : Γεώργιος Πουλής (Ηράκλειο): 5.

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής 
Αίας Κομοτηνής Ρυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) 

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter