Νίκη στο νήμα για τις κορασίδες του ΟΑΧ- Η βαθμολογία.

Στο κλ. Κλαδισού ο ΟΑΧ ήταν καλύτερος στο α' μέρος, οπότε προηγήθηκε μέχρι και με 10 πόντους (24-14 στο 19'), αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες ταν αυτές που επέβαλαν το ρυθμό τους και έτσι περίπου ένα λεπτό πριν τη λήξη προηγήθηκαν 34-37.

Ο ΟΑΧ ισοφάρισε με τρίποντο, ενώ στη συνέχεια έπαιξε καλή άμυνα, έκλεψε τη μπάλα και σχεδόν σε “μηδέν” χρόνο κέρδισε φάουλ και με 1/2 βολές πανηγύρισε τελικά την πρώτη του νίκη.

ΟΑΧ-Αρκάδι 38-37
Δεκάλεπτα: 16-9, 24-16 (ημ.), 28-29, 38-37

ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 14 (2), Δρικάκη, Σκορδυλάκη 15 (2), Δερμιτζάκη 3 (1), Δασκουλίδου 2, Σκουμπάκη, Αρβελάκη, Βασιλογιαννάκη 3, Ρουμελιώτη 1, Βερναδάκη, Χατζάκη, Δασκαλάκη.

Πηγή:"Χανιώτικα Νέα".