menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 10.3.17 από kreta

22ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα, στατιστικά της 04 έως 05/03 (pics).

Κοινοποίησέ το :


Το Σαββατοκύριακο 4 και 5 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε η τελευταία 11η Αγωνιστική Α1 Κατηγορίας και 10η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017. που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Όλοι οι αγώνες γίνονται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα  www.BasketRethymno.gr.

Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

(Α1) ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΙΑΤΡΟΙ  77-44

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης 
Δεκάλεπτα: 25-12, 39-23, 62-32, 77-44
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλάκης Σ.): Πολυδωρόπουλος 9 (1), Μαλλιαρός, Θανάσης 8 (2), ΜαμαλάκηςΣ. 8, Τσίχλης 5 (1), Μαμαλάκης Ν. 18, Φουντουκίδης 13 (1), Πατέντας 6 (1), Παρθενιώτης 10.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασκάκης): Γούδας 2, Μουχασίρης 6, Περαντωνάκης 16 (2), Τζανάκης 7 (1), Σαμωνάκης 2,Παρασκάκης 11.

(A1) PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ - XPRESS COPY  70-60


Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης 
Δεκάλεπτα: 12-14, 29-27, 51-41, 70-60
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κυδωνάκης 7, Κιουρτσιδάκης, Κωνσταντινίδης, Πατέρας 13 (1),Μαραυγάκης 18 (1), Νύκταρης 11 (2), Βασιλάκης Γ., Σταυρουλάκης 9, Χαρκιανάκης 4, Βασιλάκης Β. 8,Ρωμανιουδάκης.
XPRESS COPY (Ξενίδης): Καλογεράκης 3 (1), Ορφανουδάκης 18, Χατζηδάκης 2, Φεσσάς, Τζουλάκης,Πιοτογιαννάκης 6 (1), Σπιτάς 10, Βασιλείου 14 (3), Γιαννούλης 7.

(A1) PLATANOS TOURS - ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  73-58
Διαιτητές: Φιλιπάκης, Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 11-12, 36-18, 58-36, 73-58.
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Κλειδαράς 2,  Βροντάκης, Αγγελάκης 12, Κανταρτζής 6, ΒουγιουκαλάκηςΜ. 4, Πάτσης 3, Γεωργίου 6, Φωτάκης, Καραγιάννης 8, Λαμπαρδάκης 15, Δολαψάκης 17.
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Μήτσιου 4, Δαμανάκης  Κ. 30(7), Καλοκύρης 9, Σαμπουντζής, Κυριακάκης12, Σερεμής 3.

(A1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 72-69
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 12-17, 32-34, 54-58, 72-69.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Θεοδοσόπουλος): Μοσχάκης 4, Κατσαντώνης 13, Μαραβελάκης 2,
Θεοδοσόπουλος, Πολιτάκης 7(1), Γκάτζιας 11(2), Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 11(1), Συριανόγλου,Δρουδάκης 4, Ζουμπεράκης 20.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Γαβαλάκης, Μανέτας 17, Τρανταλίδης,  Αντουράκης 9(1), Μπαραδάκης16(1), Χαιρέτης 2, Σεγρεδάκης 24(2), Ροδινός 1.

(A1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 72-69
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 12-17, 32-34, 54-58, 72-69.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Θεοδοσόπουλος): Μοσχάκης 4, Κατσαντώνης 13, Μαραβελάκης 2,
Θεοδοσόπουλος, Πολιτάκης 7(1), Γκάτζιας 11(2), Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 11(1),Συριανόγλου,Δρουδάκης 4, Ζουμπεράκης 20.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Γαβαλάκης, Μανέτας 17, Τρανταλίδης,  Αντουράκης 9(1),Μπαραδάκης16(1), Χαιρέτης 2, Σεγρεδάκης 24(2), Ροδινός 1.
ΡΕΠΟ (A1): Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2016-2017
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ # 19 744 632 112
2 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. # 19 661 581 80
3 STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ # 19 751 488 263
4 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17 677 475 202
5 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 16 604 555 49
6 PLATANOS TOURS 14 614 632 -18
7 XPRESS COPY 14 508 561 -53
8 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 13 482 597 -115
9 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ * 11 559 671 -112 1 0 
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11 416 642 -226 1 1 
ΙΑΤΡΟΙ * 9 368 550 -182

*  Αγωνιστική λιγότερη
#  Τριπλή ισοβαθμία :

STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ - PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ = 53-59 (+6)
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. - PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ = 80-75 (+5)
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. = 70-65 (+5)

Κατάξη :
1.   PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ    +1  (+6 , -5)
2 .  Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.   0  (+5, -5 )
3.   STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ -1  (-6, +5)

Στατιστικά 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2016-2017  Α1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (11η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 197
2 Πατέντας ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 178
3 Δαμανάκης Κ. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 174
4 Σεγρεδάκης * ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 161
5 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 149
6 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 147
7 Καραβάνης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  146
8 Ζουμπεράκης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 145
9 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 142
10 Καίσαρης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  133

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (11η Αγωνιστική)
1 Δαμανάκης Κ. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 33
2 Σεγρεδάκης * ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 33
3 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 27
4 Νύχταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 23
5 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 22
6 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 16
7 Ζήσιμος XPRESS COPY 13
8 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 12
9 Τσιχλής ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12

Ομάδες (11η Αγωνιστική) Μ.Ο.Επίθεσης Μ.Ο.Άμυνας
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 75,1 48,8
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 74,4 63,2
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 67,7 47,5
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 66,1 58,1
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ * 62,1 74,6
PLATANOS TOURS 61,4 63,2
ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 60,4 55,5
XPRESS COPY 50,8 56,1
ΦΟΙΤΗΤΕΣ 48,2 59,7
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 41,6 64,2
ΙΑΤΡΟΙ * 40,9 61,1

* Αγωνιστική λιγότερη

ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΤΙΑΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)

 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. - XPRESS COPY
 STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ - PLATANOS TOURS
 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
11 η ΘΕΣΗ - ΙΑΤΡΟΙ (Υποβιβασμός Α2)

Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας β Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

(A2-B) ΣΥΦΑΡ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  41-47
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Ρόμπου 
Δεκάλεπτα: 08-19, 20-27, 28-39, 41-47
ΣΥΦΑΡ (Παπαδάκης Μ.): Παπαδόπουλος 6, Παπαδάκης Μ., Χηνιάδης 6, Κούνουπας, Τεριζόγλου, 12 (3),Ζερβουδάκης 11, Καβρουλάκης 2, Μπουζουνιεράκης 4.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Παπαδάκης Ι.): Αργυρόπουλος 7 (1), Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 14, Καλαϊτζάκης 4,Παπαδάκης Κ. 6, Γεωργαλής, Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης, Σακελαρίδης 4, Φανουργάκης 10.

(A2-B) CRETAN INOX - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  48-52
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Ρόμπου 
Δεκάλεπτα: 16-10, 33-22, 46-34, 48-52
CRETAN INOX (Θανάσης): Ψωμάς 22, Προδρόμου 6, Βαβουράκης 3, Φραγκιουδάκης 10, Βελονάκης 2,Γκόγκος, Ζούλης 5.
ΕΠΙΧΕΙΡ./ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης 19 (1), Δοξαστάκης, Τζανιδάκης 13, Αλεξάκης,Καπετανάκης 3 (1), Κύλης, Καλοιδάς 11 (2), Βαρδάκης 6, Φουντιδάκης, Γιακουμάκης.

(A2-Β) KLADOS TOURS - TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ 32-53
Διαιτητές: Καθαράκης , Ξενάκης
Δεκάλεπτα: 02-15, 16-29, 23-44, 32-53.
KLADOS TRAVEL (Πετράκης): Χριστουλάκης, Πετράκης, Κλάδος 4, Πετράκης, Πετρίδης, Καλλιγιάννης,Νταουντάκης 10, Jovanovic 5(1), Γερουκάκης 13(3).
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κούμολος): Ξενίδης 2, Κούμολος 19(5), Καλαϊτζάκης, Μαθιουδάκης 1, Γαλερός 12(1),Μπονατάκης 6, Δασκαλάκης Μ. 13, Σφακιανάκης, Δασκαλάκης Ν., Καλησπεράκης.

(A2-B) MUEBLO PLUS - DOMEK  20-0 (ΑΑ)
(A2-B) RETHYMNO SOCCER CLUB -  NEΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-20 (AA)
ΡΕΠΟ (A2-B): THINK VILLA
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β Ομίλου 2016-2017

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017

Ομάδα Bαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 MUEBLO PLUS 17 471 334 137
2 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17 444 345 99
3 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  16 461 422 39
4 THINK VILLA 15 401 368 33
5 KLADOS TOURS 15 504 413 91
6 ΣΥΦΑΡ 13 400 402 -2
7ΕΠΙΧ. & ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 13 409 429 -20
8 CRETAN INOX 12 431 446 -15
9 DOMEK ** 10 288 347 -59 1 0 
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 10 324 458 -134 1 1
RETHYMNO SOCCER CLUB *** 7 262 431 -169 

* ΑΑ (20-0)

Α2 Κατηγορία - B ΟΜΙΛΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (10η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 199
2 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 133
3 Τζανιδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  112
4 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 106
5 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  104
6 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 100
7 Χατζηδάκης MUEBLO PLUS 99
8 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 99
9 Γαλερός Στ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 95
10 Δασκαλάκης Μ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 89

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (10η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 22
2 Χατζηδάκης MUEBLO PLUS 18
3 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 17
4 Καπετανάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  17
5 Δούκας DOMEK 15
6 Θεοδοσόπουλος Μ. RETHYMNO SOCC. CLUB 14
7 Κούμουλος Γ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14
8 Γαλερός Στ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13
9 Τεριζόγλου ΣΥ.ΦΑΡ . 13
10 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  12

Ομάδες (10η Αγωνιστική) Μ.Ο.Επίθεσης Μ.Ο. Άμυνας
MUEBLO PLUS 56,4 41,8
KLADOS TOURS 56,0 45,9
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 53,0 43,1
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  51,2 46,9
CRETAN INOX 47,9 49,6
THINK VILLA 47,6 46,0
ΕΠΙΧ. & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 45,4 47,7
DOMEK 44,7 51,2
ΣΥΦΑΡ 44,4 44,7
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 38,0 57,3
RETHYMNO SOCCER CLUB 37,4 53,0

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου και 11ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B 'Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/03/2017
15:30 (A2-A)  ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - L Étoile du Sud
17:00 (A2-B)   ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - THINK VILLA
18:30 (A2-B)   ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΣΥΦΑΡ
20:00 (A2-B)   NEΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - KLADOS TOURS
21:30 (Α1) (ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/03/2017
12:30 (A2-A)   ΜΕTROPOLIS - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
14:00 (A2-A)   ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - CRETA FARMS
15:30 (A2-A)   BUENO - ΡΑΨΩΔΙΑ
17:15 (A2-Β)   TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ - MUEBLO PLUS
19:00 (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΙΑΤΡΟΙ)
20:30 (Α1) (ΘΕΣΕΙΣ 1-8) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ
(A2-A) ΑΘΙΒΟΛΕΣ - ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 0-20(AA)
(A2-B) DOMEK - CRETAN INOX 0-20 (ΑΑ)

ΡΕΠΟ (A2-B): RETHYMNO SOCCER CLUB

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter