menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 21.2.17 από kreta

Κρητικοί...εκτός συνόρων.

Κοινοποίησέ το :

Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο ο Μάνος Νίχλος του Ναύαρχου Βότση).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
SREM - Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  

Α1 Ανδρών:

ΠΑΟΚ - ΛΑΥΡΙΟ  85-80
ΠΑΟΚ : Ανδρέας Γλυνιαδάκης (Κύδων): Σε 6:04 λεπτά  πήρε δυο ριμπάουντ.
Αντώνης Κόνιαρης (ΑΟ Ακρωτηρίου):  Σε 5:21 λεπτά συμμετοχής   μάζεψε 1 ριμπάουντ, είχε 1 ασίστ .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ 69-55
Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Ηράκλειο) : Δεν αγωνίστηκε

ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ  66-86
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ : Χρήστος Σαλούστρος (Μίνωας-Ηράκλειο): Σε 18:06" λεπτά  πέτυχε 4 πόντους με 1/2 στουτ και  2/2 βολές, ενώ πήρε 4 ριμπάουντ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ -ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 90-61
Καλαϊτζάκης Γιώργος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.


Α2 Ανδρών
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΕ ΛΑΡΙΣΣΑ 86-59
Αρκαδικός : Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) Σε 37:10" σημείωσε 26 πόντους, (με 6/8 σουτ, ενώ πήρε και 13 ριμπάουντ, είχε 3 ασίστ, και μια τάπα.).
Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο) : Ήταν στην αποστολή, δεν αγωνίστηκε.

ΓΣ Λάρισας -Ηρακλής 74-82
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) Σε 23:40"  συμμετοχής πέτυχε 6 πόντους (με 4/4 βολές και 1/6 δίποντα, πήρε 8 ριμπάουντ, είχε 2 κλέψιματα, 1 ασίστ).

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ 64-70
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο).Ήταν στην αποστολή, δεν αγωνίστηκε.

Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
Απόλλων Σμύρνης-Μαρούσι 69-74
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος 11(1).

Παπάγος-Τρίτων 61-59
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) 7(1), Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) .

Πρωτέας Βούλας-Εργοτέλης 83-44
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 12, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) 8.

ΚΑΠ – Πανελευσινιακός 61-65
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  13(1).

Γ ΕΘΝΙΚΗ
Ίκαρος Καλλιθέας - Ακράτα 67-79
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) .

Σαντορίνη-Πεντέλη 67-90
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μάρκος Δουλγεράκης (Ρέθυμνο) 7(2).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΠΙΔΕΩΝ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 85-67
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 13(3).

Άρης Νίκαιας-Έσπερος Λαμίας 62-75
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 4.

Πανναξιακός-Κάδμος 58-49
ΚΑΔΜΟΣ : Θεργιάκης Κωσταντίνος (Κύδων-Ακαδημία Ρεθύμνου) δεν αγωνίστηκε

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ- ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ 74-48
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 2, Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο) .

Α΄ ΕΣΚΑ 
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Σπόρτιγκ 64-48
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 17.

Ιωνικός Ν.Φ.-Κουκάκι 64-50
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθέριος (Ηράκλειο) 2.

Α1  ΕΣΚΑ-Η
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 69-65 
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο)  .

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Γαλάζιοι – Αχιλλέας Τριανδρίας  49-52
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
GBΑ-Ναύαρχος Βότσης  54-62
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 7 (1).

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
ΑΚΑΔΗΜΟΣ _ ΑΤΛΑΣ  72-57
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμίλης (Εργοτέλης ) 13.

Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ Δ΄ Ομιλος:
ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΟΥΤΑ 69-52
Αναγέννηση Λαμίας : Γεώργιος Πουλής (Ηράκλειο):6.

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Φιλία Ορεστιάδας – Αίας Κομοτηνής 76-65
Ρυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) Δεν υπάρχουν στατιστικά.


Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter