menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 16.2.17 από kreta

6ο Εργασιακό Ηράκλειου | Η κλήρωση του τουρνουά (video).

Κοινοποίησέ το :

Την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου , παρουσία των εκπροσώπων όλων των ομάδων-φορέων, πραγματοποιήθηκε στο Παγκρήτιο Στάδιο ο καταρτισμός των ομίλων και η κλήρωση των αγώνων του 6ου τουρνουά ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2017 -καθώς και η κλήρωση των αγώνων Κυπέλλου που θα διεξαχθεί μετά την λήξη των αγώνων του τουρνουά -, που διοργανώνει ο Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου Ηρακλείου.(ΔΟΠΑΦΜΑΗ).

Παρευρέθηκαν και χαιρέτησαν την εκδήλωση ο αντιδήμαρχος αθλητισμού Ηρακλείου και πρόεδρος της ΑΑΗ ΟΤΑ και της οργανωτικής επιτροπής των αγώνων Κωνσταντίνος Βαρδαβάς ο πρόεδρος του ΔΟΠΑΦΜΑΗ Γιώργος Βουρεξάκης, οι Δημοτικοί σύμβουλοι και μέλη της οργανωτικής επιτροπής Νεκτάριος Ανδρεαδάκης και Γιάννης Τσαπάκης και τα μέλη της τεχνικής επιτροπής Νίκος Τούλης , Γιώργος Καβουσανός ,Σωτηρης Συνάνης και Γιώργος Γαυγιωτάκης που επιμελήθηκαν την κλήρωση καθώς και εκπρόσωποι ΣΥΔΚΑΚ κ Μαχαιριανάκης Μιχάλης και ΣΥΚΚΑΚ κα Φραγκάκη Αγγελική.

Στο τουρνουά θα αυτό συμμετέχουν 60 ομάδες –φορείς με 914 αθλητές και θα διεξαχθούν  325 αγώνες σε τρείς κατηγορίες Α-Β- Γ. 

Η έναρξη των αγώνων υπολογίζεται μέσα στον Μάρτιο

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ απαρτίζεται από 18 ομάδες / 2 όμιλοι των 9 ομάδων
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 ΕΛΜΕ 1 ΠΑΛΑΙΜ. ΟΦΗ
2 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛ. 2 ΚΑΛΤΣΟΜΑΝΙΑ
3 Ι.Τ.Ε 3 ΠΟΑ ΜΕΛΗ
4 ΚΟΥΤΡΗΣ 4 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ
5 Π.Σ.ΑΛΑΓΝΙΟΥ 5 ΠΑΛΑΙΜ. ΗΡΟΔΟΤΟΥ
6 COSMOS SPORT 6 Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ
7 Α.Τ . ΠΕΡΙΦ ΕΛ.ΑΣ 7 ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ Δ.Σ.
8 ΗΡΑΚΛΗΣ 8 ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ
9 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΗΡΑΚΛ 9 ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ Α ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1ΑΓΩ 2 ΑΓΩ 3 ΑΓΩ 4 ΑΓΩ 5 ΑΓΩ 6 ΑΓΩ 7 ΑΓΩ 8 ΑΓΩ 9 ΑΓΩ
1Χ2 2Χ4 1Χ4 2Χ8 1Χ6 3Χ2 2Χ5 1Χ9 3Χ8
4Χ9 3Χ1 5Χ3 3Χ7 7Χ5 5Χ9 4Χ3 5Χ4 4Χ7
5Χ8 8Χ7 6Χ2 4Χ6 8Χ4 6Χ8 8Χ1 6Χ3 6Χ5
6Χ7 9Χ6 8Χ9 5Χ1 9Χ3 7Χ1 9Χ7 7Χ2 9Χ2

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ απαρτίζεται από 27 ομάδες /3 όμιλοι των 9 ομάδων
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ Γ΄΄ ΟΜΙΛΟΣ

1 ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ 1 ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ 1 S.Q. SKOURAS
2 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΕΛΗ 2 ΜΟΥΣΙΚΗΣΧ.ΣΑΡΡΗ 2 ΚΡΗΤΙΔΑ-ΘΗΣΕΑΣ
3 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 3 HAMED 3 ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ
4 ΤΕΕΤΑΚ 4 Π.Σ ΜΕΛΕΣΣΕΣ 4 ΠΑΓΝΗ
5 ΠΑΛ. ΧΑΟΧ 5 ΠΑΛΑΙΜ. ΜΕΣΣΑΡΑ 5 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΗΡ
6 OFF ROAD CLUB 6 ΕΛΚΕΘΕ 6 ΟΠΤΙΚΟΙ
7 Π.Σ ΑΓ.ΡΩΜΑΝΟΣ 7 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 7 RETRO 23
8 ΤΡΑΠ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ 8 ΟΤΕ Α.Ε 8 ΥΠΑ
9 ΠΑΛΑΙΜ.ΑΝΔΡΟΓΕΑ 9 Π.Σ.ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ 9 Ε.Υ.Φ.Α.Η

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1ΑΓΩ 2 ΑΓΩ 3 ΑΓΩ 4 ΑΓΩ 5 ΑΓΩ 6 ΑΓΩ 7 ΑΓΩ 8 ΑΓΩ 9 ΑΓΩ
1Χ2 2Χ4 1Χ4 2Χ8 1Χ6 3Χ2 2Χ5 1Χ9 3Χ8
4Χ9 3Χ1 5Χ3 3Χ7 7Χ5 5Χ9 4Χ3 5Χ4 4Χ7
5Χ8 8Χ7 6Χ2 4Χ6 8Χ4 6Χ8 8Χ1 6Χ3 6Χ5
6Χ7 9Χ6 8Χ9 5Χ1 9Χ3 7Χ1 9Χ7 7Χ2 9Χ2

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ απαρτίζεται από 15 ομάδες /3 όμιλοι των 5 ομάδων
Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΟΜΙΛΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 SMED 1 INTERNUS 1 Σ.Ε.Α.Π
2 ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΗΡΑ 2 CRETAPHON 2 Ε.Σ. ΒΑΓΙΩΝΙΑ
3 Γ.Ν ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ 3 ΔΑΣΚΑΛΟΙ 3 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΕ
4 ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ 4 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ STR 4 C.G.P
5 Ε.Π.Σ ΕΠΙΣΚΟΠΗ 5 ΜΕΡΑΣΤΡΙ 5 ΡΑΝΟΥΤΣΟΣ ΑΝΤ

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1 ΑΓΩΝ 2 ΑΓΩΝ 3 ΑΓΩΝ 4 ΑΓΩΝ 5 ΑΓΩΝ
4Χ1 1Χ5 1Χ2 2Χ3 3Χ1
5Χ3 2Χ4 3Χ4 4Χ5 5Χ2

Όλο το παραπάνω πρόγραμμα είναι 246 αγώνες της Α Φάσης και μετά θα ακολουθήσει η Β και η Γ Φάση .

ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΔΟΠΑΦΜΑΗ


Βίντεο απο την κλήρωση:

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter