menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 2.2.17 από kreta

22ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Αποτελέσματα, στατιστικά της 28 έως 30/01.

Κοινοποίησέ το :


Το Σαββατοκύριακο και την Δευτέρα 28-30 Ιανουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η 8η Αγωνιστική Α1  Κατηγορίας και 8η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017, που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. 

Όλοι  οι αγώνες γίνονται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

(A1) ΙΑΤΡΟΙ – STUDIO RETHΥΜΝΟ  38- 105
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 08-30, 18-52, 24-76, 38-105
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας, Μουσαρίφης 1, Περαντωνάκης 2, Σταυρουλάκης 2, Ζαχαράκης 8,Τζανάκης 2, Σιβαρόπουλος 2, Φουσταλιεράκης, Σαμωνάκης 6, Σκιριανόγλου, Παρασκάκης 6,
Παπαδόπουλος 10..
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (Μ. Σαββοργινάκης): Σαββοργινάκης Μ. 14 (2), Καραβάνης 20 (1), Μίχας 3,Παπαδάκης 8, Σαββοργινάκης Β. 6, Ιερονυμάκης 13, Καίσαρης 20 (1), Κανλής 21 (1).

(Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – PLATANOS TOURS  57-53
Διαιτητές: Καθαράκης, Αρτεμάκη
Δεκάλεπτα: 19-13, 29-25, 40-42, 57-53
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Θεοδοσόπουλος): Μαραβελάκης 2, Θεοδοσόπουλος, Πολιτάκης 4,Αλυγιζάκης 11, Ζουμπεράκης 8, Γκάτζιας 10, Δρουδάκης 6, Αραμπατζόγλου 2, Συριανόγλου 5 (1),Κατσαντώνης 3, Μοσχάκης 6.
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Γεωργίου, Βροντάκης, Αγγελάκης 9, Κανταρτζής 2, Ζουμπεράκης,Βουγιουκαλάκης Μ., Πάτσης 11, Λαμπαρδάκης 13 (1), Ντάσιος, Καραγιάννης 18.

(A1) XPRESS COPY - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL  48- 54
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 07-14, 17-29, 38-44, 48-54
XPRESS COPY (Ξενίδης): Πιοτογιαννάκης, Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 10, Χατζηδάκης 5 (1), Φεσσάς,Ζήσιμος 11 (3), Σπιτάς 16, Βασιλείου 4, Γιαννούλης 2.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL (Κατσουλάκης): Συντιχάκης 20 (1), Παπαδάκης Χ.,Οικονομίδης 18, Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης Γ. 13 (1), Παπαδογιαννάκης Π., Θεοδοσουλάκης 2,Καλλιγιάννης 1.

(A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - PHOTO EΚΦΡΑΣΗ 61-76
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 03-19, 20-41, 43-62, 61-76.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Γαβαλάκης, Μανέτας 15, Τρανταλίδης 7(2), Τζενεβράκης 8(1),Αντουράκης 6, Μαθηνός,  Χαιρέτης 15, Σεγρεδάκης 10(3).
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κυδωνάκης 12, Κιουρτσιδάκης 3(1),  Κωνσταντινίδης 2,
Μαραβγάκης 5(1), Πατέρας 13(1), Νύκταρης 12(4), Μπουρμπάκης, Νταλιάνης 6, Σταυρουλάκης ,Βασιλάκης 14(1), Ρωμανιουδάκης 2.

(Α1) ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 37-63
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Μπουζουνιεράκης Κώστας
Δεκάλεπτα: 12-18, 14-27, 22-43, 37-63.

ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Μήτσιου, Κουκουμπεδάκης, Μπουλούμπασης, Ξανθόπουλος, Καρυπίδης10, Σαπουντζής 2, Γεωργακάκης, κυριακάκης Β. 6, Παπαμιχελάκης, Καλοκύρης 11(1), Σερσεμής 4,Κυριακάκης 4.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Βασίλογλου 10(2), Λίτινας 3, Καρπούζης 23(5), Μυλωνάς 8, Τουτζόπουλος 2,Βλάσης 4, Στάμος 13.

ΡΕΠΟ (A1): ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2016-2017 
Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017 

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 16 524 448 76
2 STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ # 13 523 350 173
3 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ # 13 521 465 56
4 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ # 11 439 382 57
5 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ* 11 409 367 42
6 PLATANOS TOURS 11 466 494 -28
7 ΦΟΙΤΗΤΕΣ # 9 364 438 -74
8 XPRESS COPY #* 8 326 331 -5
9 ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ# 8 260 404 -144
10 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ#* 7 358 390 -32
11 ΙΑΤΡΟΙ #* 6 243 364 -121

*  Αγωνιστική λιγότερη
#  Ρεπό

Στατιστικά 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2016-2017 -Α1 Κατηγορία

ΣΚΟΡΕΡ  A1 (8η Αγωνιστική)
1 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 130
2 Πατέντας ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 129
3 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 116
4 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 111
5 Οικονομίδης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 106
6 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 105
7 Καίσαρης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  104
8 Ζουμπεράκης ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 103
9 Καραβάνης STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  99
10 Φωτάκης PLATANOS TOURS 97

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A1 (8η Αγωνιστική)
1 Σεγρεδάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 21
2 Μαραυγάκης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 17
3 Βασιλάκης E PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 16
4 Λαμπαρδάκης PLATANOS TOURS 16
5 Νύχταρης PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 16
6 Δαμανάκης Κ. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15
7 Ζήσιμος XPRESS COPY 11
8 Παπαδογιαννάκης Γ. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 10
9 Καρπούζης ΦΟΙΤΗΤΕΣ 10
10 Σαβοργινάκης Μ. STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  10

Ομάδες (8η Αγωνιστική) Μ.Ο. Επίθεσης  Μ.Ο. Άμυνας
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 74,7 50,0
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 74,4 66,4
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 65,5 56,0
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 62,7 54,6
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 59,7 65,0
ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 58,4 52,4
PLATANOS TOURS 58,3 61,8
XPRESS COPY 54,3 55,2
ΦΟΙΤΗΤΕΣ 52,0 62,6
ΙΑΤΡΟΙ 40,5 60,7
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 37,1 57,7

Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 22ου Εργασιακού ΠρωταθλήματοςΚαλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

(A2-B) RETHYMNO SOCCER CLUB - MUEBLO PLUS 35-45
Διαιτητές: Τσικριτζάκη Βασιλική, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 12-07, 18-19, 26-32, 35-45.
RETHYMNO SOCCER CLUB (Καλογεράκης): Καλογεράκης 1, Νταγκουνάκης 2, Θεοδοσόπουλος 11(2),Αντωνόπουλος 21, Κλαψινός.
MUEBLO PLUS (Τσιλιεδάκης Λ.) : Κάντλι 8, Τσαφαράκης 2, Βρακίδης, Τσιλιεδάκης Λ. 7, Χατζηδάκης13(3), Φιλας 8(2), Τσιλιεδάκης Ν., Τσεδάκης, Παπαδάκης 3, Κλάδος 4.

(A2-B) KLADOS TOURS - DOMEK 84-53
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Τσικριτζάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 23-09, 35-32, 59-44, 84-53.
KLADOS TRAVEL (Πετράκης): Χριστουλάκης 39(3), Κλάδος 6, Περακάκης, Πετρίδης, Καλλιγιάννης,Νταουντάκης 20(1), Jovanovic 7(1), Καραμπατσάκης, Γερουκάκης 12.
DOMEK (Δούκας) : Δούκας 12(3), Κορωνάκης, Μηναδάκης, Βουρτζούμης 10, Ντρέκος, Κατσαντώνης Γ. 7,Μαθιουδάκης 4, Αποστολάκης 16(2), Λαγουδάκης 4.

(A2-B) ΣΥΦΑΡ - NEΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 59-37
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Τσικριτζάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 13-06, 22-16, 41-28, 59-37.
ΣΥΦΑΡ (Παπαδάκης) : Μπουζουνιεράκης, Χήνιαδης, Παπαδάκης Μ. 9, Κούνουπας, Τεριζόγλου 13(2), Παπαδόπουλος 11(1), Ζερβουδάκης 21, Λαμπόβας, Καβρουλάκης 2,Παναγιωτάκης 3.
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς) : Φραγιαδάκης 5, Μαρίνος 5(1), Γρηγοράκης 2, Παραδεισανός 2,Βότζης 19(1), Βάμβακας 4, Γαβράς. 

(A2-Β) THINK VILLA - TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ 46-41

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Πετράκης Γιώργος.
Δεκάλεπτα: 12-08, 17-16, 32-28, 46-41.
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.) : Βροντάκης 2, Θερμιώτης 22, Πολιουδάκης 4(1), Καζίλας 6, Πηγουνάκης,Φ., Αντωνίου 7(1), Καμαρίτης 3(1), Στεργιάκης, Κόκκινος, Αστρινάκης 2, Πηγουνάκης Α.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κούμουλος): Μπονατάκης 10, Κούμουλος, Καλαϊτζάκης, Χουστουλάκης, Γαλερός 7,Λαμπρινός, Μαθιουδάκης 5, Ξενίδης, Καπετανάκης 7(1), Δασκαλάκης Ν., Δασκαλάκης Μ.12, Καλησπεράκης.

ΡΕΠΟ (A2-B): CRETAN INOX
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 04/02/2017 15:30
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β; Ομίλου 2016-2017

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β; Ομίλου του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017

Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS # 13 426 304 122
2 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ # 13 338 269 69
3 THINK VILLA 13 343 330 13
4 MUEBLO PLUS #* 11 320 250 70
5 ΣΥΦΑΡ * 11 321 280 41
6 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ #* 10 305 282 23
7 CRETAN INOX # 10 320 328 -8
8 ΕΠΙΧ. &ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ #* 8 268 303 -35
9 DOMEK #*$ 7 233 274 -41
10 NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ # 7 266 400 -134
11 RETHYMNO SOCCER CLUB *$ 6 218 338 -120

# Ρεπό
*  Αγωνιστική λιγότερη 
$ ΑΑ (20-0)

Α2 Κατηγορία - B ΟΜΙΛΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (8η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 177
2 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 92
3 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 90
4 Χατζηδάκης MUEBLO PLUS 80
5 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  76
6 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 74
7 Αντωνίου THINK VILLA 73
8 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 72
9 Μακρής Ν. CRETAN INOX 71
10 Δούκας DOMEK 69

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (7η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 18
2 Χατζηδάκης MUEBLO PLUS 16
3 Δούκας DOMEK 15
4 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 14
5 Θεοδοσόπουλος Μ. RETHYMNO SOCC.CLUB 11
6 Καπετανάκης ΕΠΙΧ../ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  11
7 Βότζης NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 10
8 Λαδάκης ΕΠΙΧ../ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  10
9 Γαλερός Στ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9
10 Πολιουδάκης THINK VILLA 9
11 Τεριζόγλου ΣΥ.ΦΑΡ . 9
12 Κούμουλος Γ. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9

Ομάδες (8η Αγωνιστική) Μ.Ο. Επίθεσης Μ.Ο. Άμυνας
KLADOS TOURS 60,9 43,4
MUEBLO PLUS 53,3 41,7
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 53,0 44,8
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  50,8 47,0
DOMEK 46,6 50,8
THINK VILLA 46,1 47,1
ΣΥΦΑΡ 45,9 40,0
CRETAN INOX 45,7 46,9
ΕΠΙΧ. & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 44,7 50,5
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 38,0 57,1
RETHYMNO SOCCER CLUB 36,3 53,0

(ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ) (Α1) PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  72-54

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 18-12, 35-20, 56-33, 72-54.
PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κυδωνάκης 6, Κιουρτσιδάκης 3 (1), Κωνσταντινιδης 2, Πατέρας 2,Νύκταρης 16 (4), Μπουρμπάκης, Σταυρουλάκης 11 (1), Χαρκιανάκης 9, Βασιλάκης 23 (3), Ρωμανιουδάκης.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Λιοπυράκης, Λίτινας 13 (2), Καρπούζης 13 (1), Μυλωνάς, Φουτζόπουλος 7,Αναγνωστόπουλος 11, Βλάσης  3, Στάμος 7.

(ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ) (A2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE  39-67
Διαιτητές: Πετράκης Γιώργος, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 05-15, 17-28, 26-48, 39-67.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ.): Χόμπης Γ. 9, Τσισκάκης, Τσικινάς 6, Ξενάκης 3, Νιωτάκης 4, Βεργίτσης 6(1),Γκάμπλιας, Βερυκάκης, Ψαθάκης 11(1), Χόμπης Β.
ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης 2, Δουζίνας 4, Λίτινας 8(2), Πολοπετράκη 5(1), Κλάδος 6, Δούβρος 6, Καλαϊτζάκης 22(2), Σταυρουλάκης 2, Τρουλίνός 8, Γαμβέλας 2, Καλιτσουνάκης 2.

(ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)   (A2-Α) CRETA FARMS - ΑΘΙΒΟΛΕΣ 74-64
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 18-14, 29-33, 48-51, 74-64
CRETA FARMS (Μαθιουλάκης): Μπραζιώτης, Καραογλάνης 17 (1), Σταυρουλάκης Ν. 8 (1),Κριτσωταλάκης Κ. 21 (4), Κριτσωταλάκης Χ. 11 (3), Μαραγκουδάκης, Σταυρουλάκης-Παττακός Ε,Σταυρουλάκης Χ. 17 (1).
ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Μελαδάκης Ι.): Μελαδάκης Γ. 12 (3), Καθαράκης 23 (3), Βαρδάκης 10, Παλαφούτης 8 (1), Μελαδάκης Σ. 2, Μελαδάκης Μ. 9.

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 7ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

ΣΑΒΒΑΤΟ 04/02/2017
15:30 (A2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
17:00 (A2-A) L' Étoile du Sud - ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 
18:30 (Α1) STUDIO RETHΥΜΝΟ - XPRESS COPY
20:15 (A1) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 05/02/2017
14:30 (A2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
16:00 (A2-A) METROPOLIS - CRETA FARMS
17:30 (A1) PHΟTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
19:15 (A1) ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
21:00 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΙΑΤΡΟΙ
ΡΕΠΟ (A1): PLATANOS TOURS

ΔΕΥΤΕΡΑ 06/02/2017
19:30 (A2-A) ΑΘΙΒΟΛΕΣ - ΡΑΨΩΔΙΑ
21:00 (A2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – BUENO

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2/2017
19:00 (A2-Β) ΣΥΦΑΡ – MUEBLO PLUS  (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΠΕΜΠΤΗ 09/02/2017
22:00 (A2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – CRETA FARMS (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter