Ολοκλήρωσε με νίκη το παιδικό Β΄της Νεάπολης.

Με νίκη έκλεισε την φετινή σεζόν  η Α.Ε.Νεάπολης σε ένα αγώνα που από την αρχή η ομάδα  του Λασιθίου, έλεγχε το ρυθμό και  με πολλούς αιφνιδιασμούς κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο 08-23.

Η ομάδα του Γιούχτα στην συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι με σκορ δεύτερου δεκαλέπτου 11-12, στο δεύτερο ημίχρονο με καλύτερη  συγκέντρωση η Α.Ε.Ν. κατάφερε να διευρύνει το σκορ, σε καλή μέρα από πλευράς σκοραρίσματος ο Χιτάνη Γκετιαν  με 34 πόντους έκανε την διαφορά στην επίθεση.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΝΕΑΠΟΛΗ 32-61
Δεκάλεπτα: 8-23, 19-35(ημ.), 24-47, 32-61

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Μ.Βαϊλάκης):Σαριβασιλείου 18, Καρτσώνης 7, Ψαραδάκης 5, Δαγαλάκης 2, Μαρκοδημητράκης, Κοτίλι, Στάθογλου.
Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗ (Παπαδημητρίου):Χιτάνη Γκετιαν 34 (2),Βασιλόπουλος Αγγελος 9 (1),Κατερινάκης Νίκος 8 ,Κασωτάκης Γιάννης 7 ,Αργυράκης θεοφ. 3(1) ,Μίχο Χρίστο