Γ΄Εθνική | Το πανόραμα της 14ης αγωνιστικής.


-Την ήττα με  buzzer beater, γνώρισε ο  ΟΦΗ, αφού, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής ηττήθηκε 80-79 εκτός έδρας από τη Νίκη Αμαρουσίου, αν και προηγήθηκε με 78-79, 11 δευτερόλεπτα  πριν τη λήξη αφήνοντας πικρή γεύση στο σύνολο του Γιάννη Κόκκινου.

-Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων δε δυσκολεύτηκε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του και στην αρχή του δευτέρου γύρου του 2ου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής, «συντρίβοντας» με 93-70 την ΑΕ Σαντορίνης.

-Χωρίς να συναντήσει κάποια δυσκολία ο Ιπποκράτης νίκησε τον Πανναξιακό με 78-44.

Τα αποτελέσματα και η επόμενη (14η) αγωνιστική, του 2ου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής:

Βαθμολογία (14 αγώνες):

Τα φύλλα αγώνα:
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Σαντορίνη 93-70
Δεκάλεπτα: 24-30, 56-43, 74-58, 93-70
Διαιτητές: Νάκας – Γεράνιος
Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου 7 (2), Εμίρης 13 (3), Ζακυνθινός 4, Καραλής 5 (1), Διαμαντόπουλος 9 (1), Καράμπαμπας 15 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 18 (6), Παπαδολιάς 17 (3), Σαμαράς 4.
Σαντορίνη (Πεταλώτης): Νικολαϊδης 18 (4), Σταύρου 1, Μπουραζάς 2, Δουλγεράκης 7, Κυριακόπουλος 14 (1), Παπαδόπουλος 6, Σάκοτα 22

Πεντέλη-Άρης Νικαίας 78-73
Δεκάλεπτα:30-25, 47-43,63-58, 78-73
Διαιτητές: Φραγκούλη-Αντωνίου
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκης, Μάτζιος, Πατεράκης, Γρατσιάτος 7(1), Λίτσο 6(1), Αποστολόπουλος 11(3), Πορτελάνος, Καρούζος 19 (4), Κωνσταντάκος, Μπίγγος 16(2), Σαλτουρίδης 6, Μαλούκος 13
Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος , Καρβούνης 9 (5), Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 6(2), Θαλασσινός 20(2), Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 9, Στέφος 3, Δρίβας 3(1), Αντωνούσος, Καρυπίδης 21 (2)

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΟΦΗ 80-79
Δεκάλεπτα: 26-22, 46-44, 63-62, 80-79
Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος
Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κοροπούλης 11, Οικονόμου 18 (1), Κοντογιάννης 22 (1), Σιμιτζής 2, Τσέκενης Γ., Σκούταρης 12 (2), Τσέκενης Α. 5 (1), Χοτζαλάρι 7 (1), Αγγέλης 2, Σιδέρης 1.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 15 (3), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 15 (1), Μπούμπαρης 2, Καρλάφτης 3, Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης 1, Κυρίτσης 8, Μουλάς 21 (2).

Ιπποκράτης Κω-Πανναξιακός 78-44
Δεκάλεπτα: 16-12, 28-18(ημ.), 50-30, 78-44
Διαιτητές: Σιδέρης- Παπαδόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης 2, Κουκουράβας 5(1), Τρύπας, Πλευράκης 3(1), Χρήστου 4, Παπαδημητρίου 10(3), Ασημακόπουλος 12, Γκοράτσας 2, Χαρίσης 18(1), Χρύσης 18(1), Μποδούρ, Χατζηγιακουμής 4.
Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 13(3), Σβορώνος 6, Καλαβρός 2, Μαγγιώρος, Γεωργιάδης 9(3), Καραγιάννης 1, Τζίμης, Μάκαρης 2, Μάκος 3(1), Δαχρετζής 4, Καδηγιαννόπουλος, Μυλωνάς 4.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Έσπερος Λαμίας 52-69
Δεκάλεπτα: 6-25, 25-30, 40-50, 52-69
Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Ελ Ανύ
Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 5(1), Σβαρνάς 4, Ανδρικόπουλος, Παπαδημητρίου 18(4), Γιαννάκης, Σαμιώτης 5, Τσιγγενόπουλος, Κορομηλιάς 8(2), Στεφάνου 10(2), Σαρλής 2, Πέζος, Μάνδαλος.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.): Ρόκας 3(1), Φραγκιαδάκης 6(2), Σέτος 13(2), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 11(1), Φήκας 4, Σοφογιάννης 5, Φούντας 2, Ζαχαράκης 2, Παπαργυρόπουλος 23.

 

Ενδιαφέρουν

Από το Blogger.