Ήττα από τον πρωτοπόρο Διαγόρα ο ΟΦΗ.

Υπέκυψε στην ανωτερότητα του  πρωτοπόρου Διαγόρα  Δρυοπιδέων ο ΟΦΗ στο ΒΑΚ καθώς ηττήθηκε με 60-85 έχοντας μεταπτώσεις στην απόδοσή του,στην 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Γιάννη Κόκκινους υπέκυψε δίκαια απέναντι σε ένα αντίπαλο που μάλλον κυνήγησε με πιο πολύ πάθος την νίκη έχοντας πιο πολλές λύσεις στο"ζωγραφιστό" και στο τέλος την πήρε.

Ανταγωνιστικό ξεκίνημα για τον ΟΦΗ, ο οποίος υπολειπόταν "μισό καλάθι" των πρωτοπόρων στο πρώτο δεκάλεπτο(16-17).

Οι φιλοξενούμενοι με ξέσπασμα από το δεύτερο δεκάλεπτο, έτρεξε ένα σερί 16-33 , με πρωταγωνιστές τους Μαυροειδή, Γιαλώτο και τον Χανιώτη Καρασταμάτη, που  τους  έδωσε το προβάδισμα (32-50).

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η ομάδα του Διαγόρα είχε τον απόλυτο έλεγχο και έτσι έκλεισε την τρίτη περίοδο στο 49-68, κάνοντας το τελευταίο δεκάλεπτο τυπική διαδικασία.

Ο έμπειρος Ξενάκης με 13 πόντους και ο Αγαπιάδης με 14 κορυφαίοι για τον ΟΦΗ, που είδε τον Κυρίτση να βοηθά σε πολλούς τομείς την ομάδα.

ΟΦΗ -ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ  60-85
Δεκάλεπτα: 16-17, 32-50 (ημίχ.), 49-68, 60-85.
Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρπάνος.

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλης 2, Ξενάκης 13, Μπουμπάρης 6, Καρλάφτης 6 (2,) Αγαπιάδης 14 (1), Πρωτογεράκης 2, Βλαχάκης, Τζουλάκης, Κυρίτσης 8 (2), Μουλάς 2.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.(Σπ. Σαμόλης): Παπαποστόλου 3 (1), Ζακυνθινός 12, Καραλής 7 (1), Διαμαντόπουλος 3, Καραμπαμπάς 3, Μαυροειδής 15 (1), Καρασταμάτης 9 (2), Παπαδόλιας 6, Γαλιώτος 15, Εμίρης 12 (2).