Έσπασε το ρόδι το Εφηβικό του Πλατανιά.

Στο τελευταίο της εντός έδρας παιχνίδι η ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Πλατανιά “έσπασε το ρόδι” και πήρε το πρώτο ρο φύλλο, επικρατώντας 49-43 του Ανδρογέα.

Η αναμέτρηση στο κλ. Ταυρωνίτη ήτα αμφίρροπη, με τους γηπεδούχους ν ελέγχουν το σκορ στο α' ημίχρονο, όμως η ομάδα του Ηρακλείου μείωσε στην 3 περίοδο, με τη χανιώτικη (που μετά απο καιρό έπαιξε πλήρης) να είναι καλύτερο στο τελευταίο διάστημα και να παίρνε αυτή τη νίκη.

Α.Ε. Πλατανιά-Ανδρογέας 49-43
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Φλουρής
Δεκάλεπτα: 15-11, 27-18 (ημιχρ.), 37-34 49-43

Α.Ε. Πλατανιάς (Εμμ. Σταματάκης): Καμπουράκης 3 (1), Πετακάκης, Σαρρή 12, Γεωργιάδης 2, Ντόκο, Αλ. Χατζηδάκη 2, Καλλιπολίτης 14, Διον. Χατζηδάκης Αποστολάκης 6, Ανδρουλάκης, Κεσόπουλος, Παπαδοκωνσταντάκης 10.