menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 16.12.16 από kreta

Οι Βαμβουκάκης και Παντουβάκης στο 33ο Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων "Πέτρος Καπαγέρωφ".

Κοινοποίησέ το :

Στο Εθνικό τουρνουά "Πέτρος Καπαγέρωφ" στο Καρπενήσι Ευρυτανίας θα διεξαχθεί το 33ο Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων το διάστημα 26 έως 30 Δεκεμβρίου 2016 του τουρνουά που διοργανώνεται από  την Ε.Ο.Κ.,  την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης και την ΕΣΚΑΣΕ.

Ανάμεσα στους αθλητές που θα δώσουν το παρόν, είναι και δυο από την Κρήτη και πιο συγκεκριμένα από το Ηράκλειο.

Από τους Ομοσπονδιακούς προπονητές επιλέχθηκαν οι ταλαντούχοι αθλητές Γιάννης Βαμβουκάκης του Ηράκλειο και ο Γιάννης Παντουβάκης του Ηροδότου (φώτο αρχείου με τις ομάδες τους),, συνέχεια της κλήσης τους από το Basketball Camp Cadets FIBA Europe-ΕΟΚ της στην Πρέβεζας στις 28-31 Οκτωβρίου, που είχαν εξαιρετική παρουσία.

Επικεφαλής Προπονητής είναι ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, κ. Κώστας Πολίτης.

ΟΙ Ομοσπονδιακοί προπονητές που θα συμμετέχουν είναι οι κ.κ. Γιώργος Δήμος,  Θεόδωρος Αστεριάδης και Χρήστος Σγουρίτσας.

Οι Περιφερειακοί προπονητές που θα συμμετέχουν είναι οι κ.κ. Γιώργος Καλαϊτζής, (ΕΣΚΑ), Αθανάσιος Ράμμος, (ΕΣΚΑΝΑ) και Ιωάννης Μπιτζάνης (ΕΚΑΣΘ). Επίσης θα συμμετέχει και μία ομάδα επίλεκτων της πόλης του  Καρπενησίου.              

Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς προπονητές επέλεξαν τους παρακάτω αθλητές που θα λάβουν μέρος στο τουρνουά:

ΕΚΑΣΚ
Ονοματεπώνυμο                    Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Παντουβάκης Γιάννης            2002       1,91        ΑΟΝΑ Ηρόδοτος
Βαμβουκάκης Γιάννης            2002       1,86        Ηράκλειο ΟΑΑ


ΕΣΚΑ
Ονοματεπώνυμο                          Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Κωστόπουλος Αναστάσης           2002       1,94        ΑΣΕ Δούκα
Σπυρόγλου Αναστάσης                2002       1,88        Α.Ε.Κ.
Ματσούκης Δημήτρης                  2002       1,87        ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα
Καραμανλής Βασίλης                    2002       1,89        Γ.Σ. Περιστερίου
Καλογερόπουλος Γιάννης             2002       1,96        Γ.Σ. Περιστερίου
Σιδέρης Θάνος                             2002       1,93        ΑΟ ΕΚΠ. «Ο Πλάτων»
Καρέλλας Παναγιώτης                  2002       1,82        ΑΟ ΕΚΠ. «Ο Πλάτων»
Καλύβας Γιώργος                         2003       1,99        Ηλυσιακός Α.Ο.
Κατσογιάννης Δημήτρης              2003       1,89        Σ.Κ. Άνοιξης
Οικονομίδης Άγγελος                   2003       1,90        ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα
Νάσσης Γιάννης                           2003       1,80        Α.Ε. Πεντέλης
Αρσενικός Δημήτρης                    2002       1,90        Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής



ΕΣΚΑΝΑ
Ονοματεπώνυμο                        Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Κολοβέρος Ιωσήφ                      2002       1,83        Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Οικονομόπουλος  Σωτήρης       2003       1,80        Γ.Σ. Κρόνος
Κωστούλας  Γιάννης                  2002       1,80        Π.Ο.Κ. Έσπερος
Σκόρδος Άγγελος                       2002       1,80        Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Κοκορέλης Αλέξανδρος              2002       1,87        Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Κουτσομάρης Χρύσανθος          2002       1,73        Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Κάβουρας Σταμάτης                   2002       1,85        Ε.Α. Νίκαιας
Φιλίππου Αντώνης                     2002       1,94        Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Μπουρλάκης Ιάσονας                 2002       1,97        Πρωτέας Βούλας
Ρουκάς Χρήστος                         2002       1,92        Ε.Α. Νίκαιας
Τόλιας Βασίλης                            2002       1,90        Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Ορφανουδάκης Γιώργος              2002       1,94        Α.Ε. Ίκαρος Καλλιθέα


ΕΚΑΣΘ
Ονοματεπώνυμο                        Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Βουρτζούμης Απόστολος           2002       1,85        Α.Σ.ΑΡΗΣ
Νικολαϊδης Αλέξανδρος              2002       1,82        ΜΑΣ Μαντουλίδης
Χαρίτογλου Νίκος                       2002       1,91        Α.Σ.ΠΑΟΚ
Παπαπασχάλης Πασχάλης         2002       1,82        Εύοσμος Δόξα Ελπίδας
Περρής Ανδρέας                         2002       1,89        Εύοσμος Δόξα Ελπίδας
Πράπας Στέργιος                        2002       1,93        Α.Σ. ΑΡΗΣ
Πετανίδης Γεώργιος                    2003       1,92        Α.Σ.ΑΡΗΣ
Φίλιος Γεώργιος                          2002       1,91        Α.Σ.ΠΑΟΚ
Παπασαβόγλου Αριστείδης         2002       1,92        Εύοσμος Δόξα Ελπίδας
Καλόγηρος Ανδρέας                    2002       1,94        ΜΑΣ Μαντουλίδης
Κόνσουλας Ιωάννης                    2002       1,94        Α.Σ.ΠΑΟΚ
Παπασαβόγλου Αναγνώστης      2002       1,94        Εύοσμος Δόξα Ελπίδας
           

ΕΣΚΑΒΔΕ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Χάχαλος Νικόλαος                   2002       1,94        ΑΟ Βόνιτσας
Βαζούκης Ιωάννης                  2002       1,87        Πρωτέας Ηγουμενίτσας


ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Χρονόπουλος Δημήτρης         2002       1,81        ΣΔΥ Τρίπολης
Τσολάκης Νικόλαος                2003       1,95        ΓΣ Μεσσήνης


ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Τσάμης Παναγιώτης               2002       1,97        ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας
Γεωργίου Γεώργιος                 2003       1,92        Α.Σ. Τιτάνες Δράμας
Παναγιώτου Αγάπιος              2002       1,96        Απόλλων Δράμας


ΕΚΑΣΚΕΜ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Γιαννουλτσής Παναγιώτης       2002       1,94        ΑΣ Πανεδεσσαϊκός
Παπαδόπουλος Δημήτρης      2002       1,87        ΑΓΕ Πιερίας
Τζιοβάρας Κωνσταντίνος        2002       1,87        Σ.Φ.Κ. Πιερικός Αρχέλαος


ΕΚΑΣΔΥΜ
Ονοματεπώνυμο                      Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Παπαγιάννης Γιώργος              2002       1,81        ΑΕ Κοζάνης
Νέστορας Τάσος                      2003       1,91        Αργος Ορεστικό


ΕΣΚΑΘ
Ονοματεπώνυμο                      Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Μαργαριτόπουλος Νίκος          2003       1,93        Κεραυνός Λάρισας
Δεμερλιώτης Κωνσταντίνος      2002       1,90        Ολυμπιακός Καρδίτσας
Τσαπράζης Νικόλαος               2002       1,86        Ολυμπιακός Βόλου

ΕΣΚΑΚ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Μάντικος Δημήτριος                2002       1,90        Πήγασος Άστρους


ΕΣΚΑΗ
Ονοματεπώνυμο                     Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Μαντσούκας Λευτέρης            2003       1,94        Προμηθέας Πάτρας
Καφεζάς Χρήστος                    2002       1,87        Προμηθέας Πάτρας
  

ΕΣΚΑΣΕ
Ονοματεπώνυμο                   Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Κόνιαλης Μανώλης               2002       1,95        ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου
Παπαλέξης Χάρης                 2002       1,95        ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας


ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ          
Ονοματεπώνυμο                  Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Κωνσταντούρας Γαβριήλ      2002       1,85        Κολοσσός


ΕΚΑΣΧ
Ονοματεπώνυμο                 Ετ. Γεν. Ύψος     Σωματείο

Χασάπης Αστέριος              2003       1,88        ΑΟ Σιθωνίας «Οι  Σίθωνες»

Οδηγίες

Όλοι οι συμμετέχοντες, αθλητές και προπονητές, θα πρέπει να ειδοποιηθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες των Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την συμμετοχή τους στο τουρνουά και για τον τρόπο με τον οποίο θα μετακινηθούν.

Επίσης θα πρέπει να ενημερώσετε εγκαίρως το Γραφείο Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ. για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει και κυρίως για την μη συμμετοχή κάποιου αθλητή ή προπονητή, που δεν θα μπορέσει να συμμετάσχει στο Τουρνουά από 26-30/12/2016.

Η ημέρα αναχώρησης από Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι η Δευτέρα 26/12/2016 και η ημέρα επιστροφής από Καρπενήσι, η Παρασκευή 30/12/2016.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να βρίσκονται στο ξενοδοχείο στις 26/12/2016 μέχρι τις 20.00.

H συνεδρίαση της Τεχνικής Επιτροπής θα πραγματοποιηθεί στο  ξενοδοχείο LECADIN  στις 21.00.

Οι αθλητές και προπονητές θα διαμείνουν στα ξενοδοχεία LECADIN τηλ. 22370-22131 και AVARIS τηλ.22370-89100.



Ειδικές οδηγίες μετακίνησης

1. ΕΚΑΣΑΜΑΘ-ΕΚΑΣΔΥΜ-ΕΚΑΣΚΕΜ-ΕΣΚΑΘ-ΕΚΑΣΧ-ΕΚΑΣΘ, θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα Γραφεία της Ε.Ο.Κ.  στη Θεσσαλονίκη (Καυτανζόγλειο Στάδιο) στις 10.00. Υπεύθυνος ο κ. Γραμμενίδης Αριστείδης, τηλέφωνο 6944-224413.

2. ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ-ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ-ΕΣΚΑΚ-ΕΣΚΑΣΕ θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ - Αθήνα, στη 13:00.

3. ΕΚΑΣΚ οι αθλητές θα μεταβούν αεροπορικώς στην Αθήνα και θα μετακινηθούν με το πούλμαν, που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ –Αθήνα.

4. ΕΣΚΑΗ, οι αθλητές θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ ΟΑΚΑ – Αθήνα.

5. ΕΣΚΑΒΔΕ, οι αθλητές της Ένωσης, θα μεταβούν στο Καρπενήσι, με δική τους ευθύνη.

6. Ο αθλητής της Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ θα μεταβεί αεροπορικώς στην Αθήνα και θα μετακινηθεί με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ-Αθήνα.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση μπορείτε να απευθυνθείτε στο Γραφείο Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ., κ. Μάρη Αντώνη, τηλ. 210-6828241.

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter