Το τρίτο δεκάλεπτο έδωσε την νίκη στο παιδικό του ΟΦΗ.

Ένα εξαιρετικό στο τρίτο δεκάλεπτο, έδωσε την νίκη με 39-48, εκτός έδρας στον ΟΦΗ, καθώς δεν επέτρεψαν στον Ανδρογέα να σκοράρει και έδωσε το δικαίωμα στην φιλοξενούμενη ομάδα μετά το 0-13 να πάρει προβάδισμα  για το ροζ φύλλο αγώνα.

Μέχρι το ημίχρονο η ομάδα του Π.Κουμιανάκη είχε τον έλεγχο του αγώνα,  αλλά η κόπωση και η έλλειψη εμπειρίας στοίχισε και δεν τα κατάφερε.

Η ομάδα του Ανδρογέα αναφέρει ότι τα σφυρίγματα των διαιτητών  εκνεύρισαν παίκτες και προπονητές κι από τις δύο ομάδες, ήταν από τα αρνητικά του αγώνα.

Στα θετικά η παρουσία της ιατρού κ. Γιαουζάκη Κατερίνας.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - ΟΦΗ 39-48
Δεκάλεπτα, 16-09,26-21 (ημίχ.),26-34,39-48.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Κουμιανάκης Π): Μπίλιαρης, Παγωνίδης, Λιν, Χνάρης 14, Καλογεράκης 2,Σταυρακάκης,Μπαγλάνης 8, Τζωρμπατζάκης, Κοντόσης, Σηφάκης 15(1), Φαρσαράκης,Τζερνιάς.