menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 20.12.16 από kreta

Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και το εξωτερικό.

Κοινοποίησέ το :

Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο ο Ηρακλειώτης Χρήστος Σαλουστρος, που ήταν καθοριστικός, στην νίκη του Κολοσσού).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
SREM - 
Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  

Α1 Ανδρών:

Γ.Σ. ΛΑΥΡΙΟΥ -ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 65-67
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ : Χρήστος Σαλούστρος (Μίνωας-Ηράκλειο): Σε 27:22" ,είχε 4 πόντους (2/3 δίποντα, 0/1 τρίποντα, 11 ριμπάουντ, μια ασίστ, κι ένα μπλογκ.

ΑΠΟΛΛΩΝ Π. CARNA-ΑΡΗΣ    64-79
Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Ηράκλειο) : Δεν αγωνίστηκε

ΤΡΙΚΑΛΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  77-82
Καλαϊτζάκης Γιώργος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  84-89
ΠΑΟΚ : Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ Ακρωτηρίου) Σε 6:57" λεπτά συμμετοχής είχε  2 πόντους (0/1 δίποντα, 2/2 βολές), 1 κλέψιμο .
Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων): Σε 8:52"  λεπτά συμμετοχής ειχε, 2 πόντους  (1/3 δίποντα), 1 ριμπάουντ και μια τάπα.

Α2 Ανδρών
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Αρκαδικός 83-72
Αρκαδικός : Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων)  , Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο).
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) 6.

Εθνικός-Αμύντας 93-86
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο).

Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
Απόλλωνας Σμύρνης-Κρόνος 69-62
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) 17.

Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 66-67
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 14, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) 10(2).

Αγ. Παρασκευή-Παπάγος 85-91
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  22(3).

Ν. Κηφισιά-Τρίτωνας 72-62
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) , Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) 11(1).

Γ ΕΘΝΙΚΗ
ΟΦΗ- Σαντορίνη 89-88 στην παράταση
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μάρκος Δουλγεράκης (Ρέθυμνο) 6.

Αχαγιά 82 – Ικαρος Καλλιθέας 80-68
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 9 

Εσπερος Λαμίας – Ιποκράτης Κω 77-83
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 1.

Πόλις Καλλιθέας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 54-78
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 3(1).

Κάδμος – Πεντέλη 55-60
ΚΑΔΜΟΣ : Θεργιάκης Κωσταντίνος (Κύδων-Ακαδημία Ρεθύμνου) 

ΓΑΣ Κομοτηνής – Ιωνικός Ιωνίας 62-65
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 16, Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο) 8(2).

Α΄ ΕΣΚΑ 
Σπόρτιγκ-Αιγάλεω 69-59
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 14(1). 

Αίολος Ταύρος-Ιωνικός ΝΦ 71-86
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθέριος (Ηράκλειο) .

Α1  ΕΣΚΑ-Η
ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 68-75
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο)  , τραυματίας εδώ και 20 ημέρες.

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Αχιλλέας Τριανδρίας-Άδενδρο 59-69
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Προποντίς-Ναύαρχος Βότσης 81-67
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ-ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ 39-47
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμιλής (Εργοτέλης ) 

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αρίων - Αίας Κομοτηνής  65-39
Ρυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) Δεν αγωνίστηκε..

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter