Καθηλωτική νίκη, επί των Κορασίδων του Αρκαδίου, από τον ΟΦΗ.

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους, οι κορασίδες του ΟΦΗ, που επικράτησαν στο κλειστό του ΒΑΚ , με 52-37 με επιβλητική εμφάνιση το Αρκάδι, που αφορά την 7η αγωνιστική Κορασίδων ΕΚΑΣΚ.

Οι αθλήτριες του Ν.Δελατόλα, ξεκίνησαν πολύ δυνατά , το ματς και από το πρώτο δεκάλεπτο, καθήλωσαν τις φιλοξενούμενες (11-04) και στην συνέχεια πήγαν για πρώτη φορά στ αποδυτήρια, με διαφορά 9 πόντων (27-18 ημίχρονο).

Στην επανάληψη, οι "ασπρόμαυρες" συνέχισαν να διατηρούν τα "ηνία" διευρύνοντας την διαφορά του σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο (40-28) και το συνέχισαν με σταθερή πρόοδο μέχρι τέλους, που ο φωτεινός πίνακας, έγραψε το τελικό 52-37.

ΟΦΗ ΑΡΚΑΔΙ 52-37
Δεκάλεπτα: 11-04, 27-18 (ημίχ.),40-28, 52-37.

ΟΦΗ (Ν.Δελατόλας):  Φραγκάκη , Ιατράκη 2, Παπαδακη Αικ. , Βατσινά 6 (2), Μπορμπαντωνάκη 2, Παπαδακη Ε., Κοντογιάννη, Κουράτωρα 4, Τζανετή 4, Παπαμαρκάκη 19(2), Σφακιανάκη 5, Λιόντα 10.
ΑΡΚΑΔΙ (Θεοδωσουλάκης Γ.) : Τσιμπούκα , Χαμογεωργάκη 2, Μικεδάκη, Ουρανού, Ταταράκη 3(1), Παναγιωτάκη 12, Ανυφαντάκη 9 (3),  Μικεδάκη Χ., Καλαϊτζιδάκη, Δημήτρη 2, Φραγγελάκη 5, Σταυγιανουδάκη 4(1).