Με ανατροπή την νίκη για το Εφηβικό του ΟΦΗ.

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο κλειστό του ΒΑΚ όπου ο ΟΦΗ βγήκε νικητής αυτή τη φορά επί της πολύ μαχητικής Ιεράπετρας, με 62-57 κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο που με επί μέρους 19-11, ανέτρεψε το 43-46, στο 30".

Το πρώτο δεκάλεπτο η Ιεράπετρα πήρε μικρο προβάδισμα, ενώ στο δεύτερο ο ΟΦΗ έμεινε κι άλλο πίσω στο σκορ με 27-34.

Στην επανάληψη  ο γηπεδούχος πίστεψε στην νίκη και με πολύ καλή άμυνα και την εμψύχωση από τον πάγκο γύρισε το ματς, καθώς πέτυχε συνολικά 35 πόντους ενώ η Ιεράπετρα  έβαλε 23 πόντους.

Οδηγός της νίκης ήταν ο Σόλων Βλαχάκης με 26 πόντους, ευστοχώντας σε 6 τρίποντα, ενώ ο Πλακογιαννάκης από τους φιλοξενούμενους, παρά τους 32 πόντους με 2 τρίποντα, δεν μπόρεσε να δώσει το ροζ φύλλο στην ομάδα του.

OΦΗ-Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 62-57
Δεκάλεπτα: 11-14, 27-34(Ημίχ.), 43-46, 62-57.

ΟΦΗ (Καρλάφτης Μ.): Ερωτοκριτάκης 2, Μαλλιαράκης 1, Καλλέργης 10(2), Μαματζάκης 14, Χατζάκης 2, Μπαντουβεράκης, Χρηστάκης 3, Χωραϊτης, Σταυρακάκης 4, Βλαχάκης 26(6), Ψαρίδης.
Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης): Αρώνης Εμμ. 8, Πετσαγγουράκης 1, Πλακογιαννάκης Εμμ. 32(2), Χριστοδουλάκης, Προϊστάκης 7(2), Χατζάκης 2, Μαλλιωτάκης, Μπαντήλας 2, Σφυράκης 5, Κοντογιαννάκης, Πάγκαλος.