menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 22.12.16 από kreta

22ο Εργασιακό Ρεθύμνου | Τα αποτελέσματα (4η μέρα στην Α2 ),στατιστικά και το πρόγραμμα (pics).

Κοινοποίησέ το :


Αποτέλεσμα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου και 5η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Δεκεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η 4η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας A" Ομίλου και 5η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας B" Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. 

Όλοι οι αγώνες γίνονται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και η είσοδος είναι δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε μέσα από την ιστοσελίδα www.BasketRethymno.gr.

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

(A2-A) CRETA FARMS - LÉtoile du Sud  59-52 παρ. (59-52 καν.)
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 03-16, 19-26, 35-39, 52-52, παρ. 59-52.
CRETA FARMS (Μαθιουλάκης): Μπραζιώτης, Καραογλάνης 1, Σταυρουλάκης Ν. 9(1), Κριτσωταλάκης Κ. 33(6), Κριτσωταλάκης Β. 3(1), Σταυρουλάκης Β. 4, Σταυρουλάκης Χ. 9.
LÉtoile du Sud (Παπαδάκης) : Παυλιδάκης 9, Μαυράκης 2, Βουτσαδάκης 4, Φλουρής 6, Παπαδάκης, Βαρούχας 8(2), Δασκαλάκης 10, Γαλλίος 9(1), Φραγκιαδάκης Μαθ., Γαλεράκης, Πατάτας 4.

(A2-Α) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 52-45
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 13-08, 21-20, 38-30, 52-45
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ξενάκης, Αποστολάκης 6, Ρούλιος  Α. 24, Σαρτζετάκης, Ρούλιος Κ., Λαδάκης, Μανιατάκης 8, Κουκάκης 10 (1), Οικονομάκης 4 (1), Παπαδογιαννάκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Παλτατσίδης, Ρηγόπουλος, Σταυριανάκη, Διαμαντής 5, Ξενιτόπουλος 7 (1),Μάσκας 9 (1), Χατζηδάκης, Λεβεντάκης 10, Δαμιανός 4, Βουμβουράκης, Νικολιδάκης 10 (1),Μανωλουδάκης.

ΑΝΑΒΟΛΕΣ: (A2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ - ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE
               (A2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – BUENO
               (A2-A) ΑΘΙΒΟΛΕΣ – ΜΕTROPOLIS

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α Ομίλου 2016-2017

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Α Ομίλου του 22ου  Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017

A/A Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 7 219 180 39
2 CRETA FARMS 7 213 210 3
3 ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE* 6 188 113 75
4 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 6 188 190 -2
5 LÉtoile du Sud* 5 140 123 17
6 ΑΘΙΒΟΛΕΣ* 5 144 134 10
7 METROPOLIS* 4 127 144 -17
8 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ* 3 117 161 -44
9 ΡΑΨΩΔΙΑ* 3 126 171 -45
10 BUENO HOTEL** 2 79 115 -36

* Αγωνιστική λιγότερη

Στατιστικά 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2016-2017
Α2 Κατηγορία - A ΟΜΙΛΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ  A2-A (4η Αγωνιστική)
1 Ρουλιος Α. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 100
2 Κριτσωταλλάκης Κ. CRETA FARMS 59
3 Καλαϊτζάκης Μελχής ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 59
4 Νικολιδάκης Β. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 54
5 Δασκαλάκης L'Étoile du Sud 46
6 Μασκας ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 41
7 Νικολούλια ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 37
8 Σταυρουλάκης Χ. CRETA FARMS 33
9 Βαρδάκης ΑΘΙΒΟΛΕΣ 33
10 Σταυρουλάκης Ν. CRETA FARMS 31

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Α  (4η Αγωνιστική)
1 Κριτσωταλλάκης Κ. CRETA FARMS 11
2 Νικολιδάκης Β. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 10
3 Μασκας ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 9
4 Σταθοπούλου BUENO HOTEL 7
5 Καλαϊτζάκης Μελχής ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 6
6 Σταυρουλάκης Χ. CRETA FARMS 5
7 Κριτσωταλλάκης Βασ. CRETA FARMS 5
8 Λίντινας Α. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 5
9 Βαρούχας L'Étoile du Sud 5
10 Κριτσωταλλάκης Κ. CRETA FARMS 11

Ομάδες (4η Αγωνιστική)  Μ.Ο.  Επίθεσης  Μ.Ο. Άμυνας
ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE 62,7 37,7
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 54,8 45,0
CRETA FARMS 53,3 52,5
ΑΘΙΒΟΛΕΣ 48,0 44,7
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 47,0 47,5
LÉtoile du Sud 46,7 41,0
METROPOLIS 42,3 48,0
ΡΑΨΩΔΙΑ 42,0 57,0
BUENO HOTEL 39,5 57,5
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 39,0 53,7

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

(A2-B) NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 41-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 13-13, 29-34, 32-44, 41-54.
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς): Βάμβακας, Βότζης 10(1), Μαρίνος 7, Γρηγοράκης 5, Καλλέργης 4,Φραγιαδάκης 2, Παραδεισανός, Κουταλάς, Γαβράς 10(2), Ζαμπετάκης 3.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 24(3), Τζανουδάκης 8, Κακλαμάνος 3, Καλαϊτζάκης 10(1),Παπαδάκης Κ., Γεωργαλής, Πετροπουλάκος 2, Νικολιδάκης, Παπαδάκης Ι., Σακελαρίδης 3, Φανουργάκης 4, Προκοπάκης.

(A2-B) RETHYMNO SOCCER CLUB – THINK VILLA 0-20(ΑΑ)

(A2-Β) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 58-45
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 19-18, 34-24, 45-34, 58-45
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κούμουλος): Μαθιουδάκης 7, Κούμουλος 10(2), Μπονατάκης 4, Γαλερός 19(4),Καπετανάκης, Καλαϊτζάκης 2, Δασκαλάκης Μ. 4, Ξενίδης 6, Δασκαλάκης Ν. 6, Καλησπεράκης,Χριστουλάκής, Σφακιανάκης.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ &; ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης 19(3), Δοξαστάκης Μ., Καλοϊδάς 2,Αλεξάκης, Καπετανάκης 6(2), Κύλης 7, Βαρδάκης 11(3), Φουντιδάκης.

(A2-B) KLADOS TOURS – ΣΥΦΑΡ 49-38
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου 
Δεκάλεπτα: 09-17, 24-23, 35-31, 49-38
KLADOS TOURS (Πετράκης): Χριστουλάκης 14(2), Πετράκης, Κλάδος 11, Περακάκης, Πετρίδης,Καλλιγιάννης, Νταουντάκης4, Jovanovic 13 (1), Καραμπατσάκης, Γερουκάκης 7 (1), Τζαγκαράκης,Χειμωνίδης.
ΣΥΦΑΡ (Παπαδάκης): Παπαδόπουλος 4, Χηνιάδης 4, Κούνουπας, Τεριζόγλου, 3 (1), Λαμπόβας 3 (1),Ζερβουδάκης 9 (1), Καβρουλάκης 4, Παναγιωτάκης 11 (2).

ΡΕΠΟ (A2-B): DOMEK

ΑΝΑΒΟΛΕΣ: (A2-B) MUEBLO PLUS – CRETAN INOX

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β Ομίλου 2016-2017

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 22ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2016-2017

A/A Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS # 8 228 155 73
2 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ # 8 190 145 45
3 ΣΥΦΑΡ 8 229 200 29
4 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  8 255 235 20
5 THINK VILLA 8 194 181 13
6 CRETAN INOX * 6 170 172 -2
7 ΕΠΙΧ. & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 6 216 260 -44
8 MUEBLO PLUS # * 5 166 116 50
9 DOMEK # $ 5 133 140 -7
10 NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ # 4 146 234 -88
11 RETHYMNO SOCCER CLUB $ 4 141 230 -89

# Ρεπό
*  Αγωνιστική λιγότερη 
$ ΑΑ (20-0)

Α2 Κατηγορία - B ΟΜΙΛΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ  A2-B (5η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 94
2 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  68
3 Κακλαμάνος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 63
4 Αργυρόπουλος ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 61
5 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 55
6 Μακρής Ν. CRETAN INOX 54
7 Τζανιδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  49
8 Παπαδόπουλος ΣΥ.ΦΑΡ . 47
9 ΔΟΥΚΑΣ DOMEK 45
10 Θεοδοσόπουλος Μ. RETHYMNO SOCC.CLUB 45

ΤΡΙΠΟΝΤΑ  A2-Β (5η Αγωνιστική)
1 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 12
2 ΔΟΥΚΑΣ DOMEK 11
3 Καπετανάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  11
4 Λαδάκης ΕΠΙΧ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  9
5 Γερουκάκης KLADOS TRAVEL 8
6 Χατζηδάκης MUEBLO PLUS 8
7 Μακρής Ν. CRETAN INOX 7
8 Θεοδοσόπουλος Μ. RETHYMNO SOCC.CLUB 7
9 Τεριζόγλου ΣΥ.ΦΑΡ . 7
10 Νικολακάκης RETHYMNO SOCC.CLUB 7
11 Χριστουλάκης KLADOS TRAVEL 12

Ομάδες (5η Αγωνιστική)  Μ.Ο.Επίθεσης Μ.Ο. Άμυνας
KLADOS TOURS 57,0 38,8
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 56,7 48,3
MUEBLO PLUS 55,3 38,7
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  51,0 47,0
ΣΥΦΑΡ 45,8 40,0
DOMEK 44,3 40,0
THINK VILLA 43,5 45,3
ΕΠΙΧ. & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 43,2 52,0
CRETAN INOX 42,5 43,0
NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 36,5 58,5
RETHYMNO SOCCER CLUB 35,3 52,5

Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά 2017!!!

Tο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου διοργανώνοντας το 22ο Εργασιακό  Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017 και η οργανωτική επιτροπή του εργασιακού μπάσκετ εύχονται σε όλους του παίχτες "Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία!!! 

Ορίζεται γενική συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων την Τετάρτη 11/01/2017 και ώρα 18:30 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Θέματα :  Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας,  Αναβολές  Προγραμματισμός Αγώνων  Διαιτησία Αγώνων. Ενστάσεις  Προτάσεις – απόψεις (Κατηγορίες Α1 & Α2 για το 2017-2018)

Πρόγραμμα 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A Ομίλου και 6η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B Ομίλου του 22ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017.

ΣΑΒΒΑΤΟ 07/01/2017
15:30  (Α2-A) ΑΘΙΒΟΛΕΣ - BUENO 
17:00  (A2-Α) L'Étoile du Sud - ΡΑΨΩΔΙΑ
18:30  (A2-Β) ΕΠΙΧΕΙΡ. & ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – NEΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 

ΚΥΡΙΑΚΗ 08/01/2017
11:30 (A2-B) RETHYMNO SOCCER CLUB – DOMEK
13:00 (A2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - METROPOLIS
14:30 (A2-B) ΣΥΦΑΡ – MUEBLO PLUS
16:00 (A2-Α) ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
17:30 (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΙΑΤΡΟΙ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
19:15 (A1) XPRESS COPY - ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/01/2017
20:00 (A2-B) CRETAN INOX – TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΡΕΠΟ (A2-B): ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

ΑΝΑΒΟΛΕΣ:
(A2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – CRETA FARMS
(A2-B) THINK VILLA – KLADOS TOURS



Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter