Σπουδαίο διπλό των παίδων Β'της Μεσαρας στην Ιεράπετρα.

Σπουδαία νίκη πέτυχε αυτήν την αγωνιστική (8η), στο Κλειστό Γυμναστήριο Ιεράπετρας "Μάρκος Φωνιαδάκης" η παιδική ομάδα του ΓΑΣ Μεσαράς επί της  τοπικής ομάδας με 53 -66 για τον 2ο ομιλο της Β΄κατηγορίας παίδων.

Οι πιτσιρικάδες του ΓΑΣΜ ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και μπήκαν μπροστά από το πρώτο δεκάλεπτοι που έληξε με 12-16!

Και στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και έτσι το ημίχρονο έληξε με 28-34…

Το τρίτο και καθοριστικό δεκάλεπτο ο ΓΑΣΜ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και καθάρισε τον αγώνα από πέτυχε 17 πόντους έναντι 8 του αντιπάλου του, κάνοντας το σκορ 36-51!

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην τελευταία περίοδο αλλα το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν ελαφρώς την διαφορά.

Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 53-66
Δεκάλεπτα:12-16, 16-18, 08-17, 17-15.

Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ(Στρατάκης):Δελημπαλταδάκης 12, Μπλαζαντωνάκης, Κοντοπόδης Μ. 3, Πλακογιαννάκης Αντ., Κοσμαδάκης, Διακάκης, Χατζάκης 27, Βαρδάκης 2, Καρτσάκης 4, Κοντοπόδης Γιώργος 5.
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ(Κολουντζάκης): Βασιλάκης, Δαριβιανάκης Ελ.,Δαριβιανάκης Γ. 2, Τσικριτσάκης 11(3), Ντισπυράκης, Καργάκης, Μελαμπιανάκης, Μαραγκάκης 8, Ράτσεβ, Σταυρουλάκης 5(1), Τζωρτζακάκης 34(1), Μπικάκης 6(1).