menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 1.11.16 από kreta

Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Κοινοποίησέ το :


Άλλοι αγωνίζονται στα μεγαλύτερα"σαλόνια",  άλλοι παίζουν Α2 Ανδρών και άλλοι Β΄Εθνική και άλλοι σε μικρότερες κατηγορίες. 

Μιλάμε για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα.

(Στην φώτο ο Σκεμπής Γιώργος (ΓΑΣ Κομοτηνή).

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών στην Ελλάδα (σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).


Α1 Ανδρών:
ΠΑΟΚ – Απολλων Πατρων 84-83
ΠΑΟΚ: Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ ΑΚρωτηρίου) 6,  Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων)  4.

Α2 Ανδρών
Αμύντας-Φάρος Κερατσινίου 81-71
Αμύντας: Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο) δεν αγωνίστηκε.

Αρκαδικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων 78-65
Αρκαδικός:  Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) 9 , ΜιχάληςΣπυριδάκης (Ηράκλειο) .

Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)

Απόλλωνας Σμύρνης-Περιστέρι 57-83
Απόλλωνας Σμύρνης:  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) 2 .

Αγία Παρασκευή-Ν. Κηφισιά 83-99
Αγία Παρασκευή :  Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης) 9 (1)

Μανδραϊκός-Τρίτωνας 80-83
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο), Βερτούδος  Νίκος(Ηράκλειο) 1.

Πρωτέας Βούλας-Μαρούσι 68-79
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 12, Ορλάντο  Μούτσα  2

Γ Εθνικη-1ος όμιλος Νότου
Ικαρος Καλλιθέας – Γλαύκος 52-70
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ.:  Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 11 (1)

2ος όμιλος Νότου
Πόλις – Εσπερος Λαμίας 66-71
ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. : Φραγκιαδάκης Δημήτρης (Ηράκλειο)

ΑΕ Σαντορίνης- Νίκη Αμαρουσίου 76-81
Α.Ε. Σαντορίνης : Μαρκος Δουλγεράκης (Ρεθυμνο) 14

2ος όμιλος Βορρά
ΓΣ Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής 63-72
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 15 , Καλαντζής (Ηράκλειο) 7 (1)

Α΄ ΕΣΚΑ
Σπόρτιγκ – ΑΟΚ Χαλανδρίου 68-46
ΣΠΟΡΤΙΓΚ: Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 25(1)

Κουκάκι-Ιωνικός 51-63
ΙΩΝΙΚΟΣ: Λιανδράκης Ελευθεριος (Ηράκλειο)  10

Α1 ΕΣΚΑ-Η
Παναχαϊκη – Ήφαιστος/Αχιλλέας 91-62
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 15 (2)

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλοςΟλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - Αχιλλέας Τριανδρίας 62 - 69
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ
2ος όμιλος
Ναύαρχος Βοτσης -Δόξα Ασσήρου 71-72
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος): Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 10(2)


ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
Ακάδημος Καλαμάτας Χριστόφορος Κριμιλής (Το πρωτάθλημα ξεκινά 12 Νοεμβρίου)

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Ηρακλής Καβάλας - Αιας Κομοτηνής  76-66
Ρυακιωτάκης (Ηράκλειο) (δεν αναφέρονται στατιστικά).

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter