Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και το εξωτερικό.



Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο τα αδέρφια Βερτούδου που αγωνίζονται σε Εργοτέλη και Τρίτωνα).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".


Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
VELIKA PLANA  - SREM  Τετάρτη (16/11)  
SREM :Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  16 πόντους,7 ριμπάουντ , μία ασίστ, ένα μπλοκ.

SREM- KOLUBARA LAZAREVAC Κυριακη 20/11)
Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  12 πόντους, δύο ασίστ, πέντε ριμπάουντ,Ένα μπλοκ.

Α1 Ανδρών:
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 71-78
ΠΑΟΚ : Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ ΑΚρωτηρίου)  24 λεπτά και είχε 7 πόντους (2/3 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 1 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
 Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων)  14 λεπτά με 4 πόντους (2/2 δίποντα), 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ. .

Α2 Ανδρών
Αμύντας - Αρκαδικός 58-61
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) 6 πόντους 10 ριμπάουντ, Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο).
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 98-66
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) 15 (1).


Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΠΟΛΛΩΝΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 61-69
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) 5(1).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  6.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΤΡΙΤΩΝΑΣ 82-84
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) 5(1), Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) 4(1).

AEN ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 77-75
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηρακλειο) 17, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) δεν αγωνίστηκε

Γ Εθνική

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 85-60
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 

ΚΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 78-76
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 12 (3) 


Προμηθέας -ΑΕ Σαντορίνης 83-91
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μαρκος Δουλγεράκης (Ρεθυμνο) 8.

ΑΕ Πεντέλης - Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-91
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 8(2)


Μαντουλίδης - ΓΑΣ Κομοτηνή 65-66
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 3, Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο) 11(1).


Α΄ ΕΣΚΑ 
Σπόρτιγκ– Κρόνος Γέρακα 75-63
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 21 (1). 

Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ 72-70
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθεριος (Ηράκλειο) 10

Α1  ΕΣΚΑ-Η
Αγυιά – Παναχαϊκή 51-84
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 8 (2) .

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Αχιλλέας Τριανδρίας - Φρυγανιώτης  70 - 43
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟΜ Πυλαίας - Ναύαρχος Βότσης 67- 62
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 15 (3) 

ΕΚΣΚΕΝΟΠ 
ΑΤΛΑΣ -ΑΚΑΔΗΜΟΣ 49-53
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμιλής (Εργοτλέλης ) 12

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής – Λεύκιππος Ξάνθης 66-61
Ρυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) (δεν αναφέρονται στατιστικά).

 

Ενδιαφέρουν

Από το Blogger.