menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 29.11.16 από kreta

Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και το εξωτερικό.

Κοινοποίησέ το :


Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο o Ανδρέας Γλυνιαδάκης που εορτάζει σήμερα).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".


Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
SREM - ZLATIBOR 91-105
Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  17 ποντους 5 ριμπάουντ 3 ασιστ 2 κοψίματα , sε 24 λεπτά .

Α1 Ανδρών:
ΠΑΟΚ - Rethimno Cretan kings 77-75.
ΠΑΟΚ : Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ ΑΚρωτηρίου) Σε 22 λεπτά συμμετοχής είχε  2 πόντους (1/3 δίποντα, 0/1 τρίποντο), 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 λάθη .
Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων): Σσε 26 λεπτά συμμετοχής ειχε, 15 πόντους (5/7 δίποντα, 5/6 βολές), είχε 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 τάπα, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.

Α2 Ανδρών
Αρκαδικός – Χολαργός 63-58
Αρκαδικός : Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων)  13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 τάπα και 2 λάθη, 
Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο).

ΓΣΛ – Αμύντας 47-57
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ :  Ραφαήλ Τσουράκης (Κύδων) 5.
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο) 3 (1).

Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 72-78
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) 3(1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 80-65
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 12, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) 7(1).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  15(2).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΤΡΙΤΩΝΑΣ αναβλήθηκε
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο) , Βερτούδος Νίκος (Ηράκλειο) .

Γ ΕΘΝΙΚΗ
Σαντορίνη-Έσπερος Λαμίας 75-93
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 5(1).
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μάρκος Δουλγεράκης (Ρέθυμνο) 9.

Ίκαρος Καλλιθέας - Άρης Πετρούπολης  51-49
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 5 

Διαγόρας Δρυοπιδέων - Κάδμος 90-58
Διαγόρας Δρυοπιδέων : Μιχάλης Καρασταμάτης (Κύδων) 6(2).

ΓΑΣ Κομοτηνή - Ικαροι Σερρών 62-71
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 14, Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο) 5(1).


Α΄ ΕΣΚΑ 
Αίολος - Σπόρτιγκ 78 - 74
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 24 (1). 

Ποσειδών Ιωνικός  80 - 65
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθέριος (Ηράκλειο) 

Α1  ΕΣΚΑ-Η
Παναχαϊκή – Νέοι Έσπερου
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο)  .

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Αλέξανδρος Συκεων-Αχιλλέας τριανδρίας  71-53
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ναύαρχος Βότσης – PBA 67-60
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 14 (2) 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 
ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΔΡΟΜΕΙΣ 47-50
Ακαδημος Καλαμάτας : Χριστόφορος Κριμιλής (Εργοτέλης ) 8

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής – Πάνθηρες Καβάλας
Ρυακιωτάκης Ευάγγελος (Ηράκλειο) (δεν αναφέρονται στατιστικά).

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter