Νεανίδων | Το πανόραμα της 2ης μέρας.

Σπουδαίο διπλό για τις Νεανίδες του Ηροδότου στα Χανιά. Το καλό ξεκίνημα του τυπικά γηπεδούχου (ο αγώνας έγινε στο Καμπάνι) ΟΑΧ δεν είχε συνέχεια, αφού στην επανάληψη “κόλλησε” στην επίθεση, ενώ τα “χάλασε’’ και στην άμυνα, με αποτέλεσμα ο Ηρόδοτος να κάνει ένα 10-32 στο β’ ημίχρονο, το οποίο και του επέτρεψε να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη.

ΟΑΧ-Ηρόδοτος 37-51
Διαιτητές: Κώτσου, Μακρογιάννης
Δεκάλεπτα: 14-12, 27-19 (ημιχρ.), 36-40, 37-51

ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 9 (2), Δερμιτζάκη 9 (1), Σκορδυλάκη 4, Δρικάκη, Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2, Αρβελάκη, Βασιλογιαννάκη 5, Ρουμελιώτη 4, Παπαδοκοκολάκη 4, Χατζάκη .

-Από την ομάδα της Μαρίας Δεδελετάκη τους περισσότερους πόντους (10) σημείωσε Λογοθέτη.

Η Ιεράπετρα τελικά αποσύρθηκε από τη διοργάνωση.