Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και το εξωτερικό.



Δείτε τις επιδόσεις για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα και στο εξωτερικό.

(Στην φώτο ο Μάρκος Καλατζής του ΓΑΣ Κομοτηνή).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας και όχι μόνο.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".


Οι επιδόσεις των Κρητικών(σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

ΣΕΡΒΙΑ Β΄Κατηγορία:
PROLETER NAFTAGAS - SREM  95-92
SREM :Stratakis Kostas (Ηράκλειο)  12 

Α1 Ανδρών:
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 71-78
ΠΑΟΚ : Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ ΑΚρωτηρίου) ,  Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων) 15 .

Α2 Ανδρών
Χολαργός-Αμύντας 85-75 (69-69 κ.α.)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

Αρκαδικός-Φάρος Κερ. 69-62
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) 17, Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο).


Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
Απόλλων Σμύρνης-Ν. Κηφισιά  76-80
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ :  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) .

Πανερυθραϊκός-Αγ. Παρασκευή 85-81
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  11(2).

Τρίτωνας-Ιωνικός Νικαίας 78-85
ΤΡΙΤΩΝΑΣ : Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο), Βερτούδος (Ηράκλειο) 3(1).

Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός  60-44
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ : Κώστας Βαρδαβάς (Ηρακλειο) 14, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) 

Γ Εθνικη
ΟΦΗ – Εσπερος Λαμίας 80-73
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Φραγκιαδάκης Δημήτρης (ΟΦΗ-Ηράκλειο) . 

Ικαρος Καλλιθέας – Δάφνη Δαφνίου 66-86
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. : Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 13 (1) 


ΑΕ Σαντορίνη – Κάδμος 74-76
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ : Μαρκος Δουλγεράκης (Ρεθυμνο) 10.

ΓΑΣ Κομοτηνή – Χαλκηδόνα 69-80
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 13, Καλαντζής  Μάρκος(Ηράκλειο) 12(3).


Α΄ ΕΣΚΑ 
Σπόρτιγκ– Κρόνος Γέρακα 75-63
ΣΠΟΡΤΙΓΚ : Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 21 (1). 

Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ 72-70
ΙΩΝΙΚΟΣ :  Λιανδράκης Ελευθεριος (Ηράκλειο) 10

Α1  ΕΣΚΑ-Η
Παναχαϊκή-ΕΑΠ 71-69
Παναχαϊκή : Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο) .

Β' ΕΚΑΣΘ 1ος ομιλος
Δημοκριτος - Αχιλλεας 69-71
Αχιλλέας Τριανδρίας : Βαρδαβάς Γεώργιος (Εργοτέλης)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Τριαδίου – Ναύαρχος Βότσης  50-67
Ν. ΒΟΤΣΗΣ : Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 19 

ΕΚΣΚΕΝΟΠ 
Ακάδημος - ΑΟ Θούριας  33-41
Ακαδημος Καλαμάτας Χριστόφορος Κριμιλής (Εργοτλέλης ) 4

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής - Έβρος Σουφλίου 85-60
Ρυακιωτάκης (Ηράκλειο) (δεν αναφέρονται στατιστικά).

 

Ενδιαφέρουν

Από το Blogger.