Basketball Camp Κοριτσιών U14 στο Βόλο | Ολοκληρώθηκε με καλή εμφάνιση από τις Κρητικές.



Ολοκληρώθηκε το FIBA Basketball Camp U14 κοριτσιών Ολοκληρώθηκε στο Βόλο το FIBA Basketball Camp U14 κοριτσιών, το οποίο συνδιοργανώθηκε από τη FIBA Europe και την ΕΟΚ με την καθοριστική συμβολή και  βοήθεια της ΕΣΚΑΘ.

Η ΕΚΑΣΚ, έστειλε  πέντε ταλαντούχες αθλήτριες κι έναν  προπονητή (Στ.Καρκανάκη) στο Βόλο οι οποίοι ολοκλήρωσαν με επιτυχία το Camp.

Αναλυτικά οι αθλήτριες και οι πόντοι που σημείωσαν:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ                ΠΟΝΤΟΙ
ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 2002 1.70 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ        26
ΣΚΟΥΜΠΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ 2002 1.78 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ         7
ΜΑΥΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 1.62 ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ     6
ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2003 1.74 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ        8
ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2002 1.71 ΟΦΗ               8

O αντιπρόεδρος της ΕΣΚΑΘ και μέλος του ΔΣ της ΕΟΚ, Νίκος Φαρμάκης, ήταν αυτός που πήρε το λόγο στο τέλος, ευχαριστώντας όσους βοήθησαν, αλλά και τις αθλήτριες και τους προπονητές για τη συμμετοχή και συμβολή τους.

Basketball Camp U14 Κοριτσιών: Οι αγώνες της πρώτης μέρας 
Αναλυτικά οι αγώνες της πρώτης μέρας:

Κλειώ-Ερατώ 51-49
Διαιτητές: Μπογλός-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 12-12, 13-12, 15-9, 9-15

Κλειώ (Βάνου): Μαυράκη 2, Σταθακοπούλου 4, Χατζηαντωνίου, Δερμιτζάκη 6, Μπαχαρίδου 6, Μπαξεβάνου 2, Στυλιανίδου, Μιχαηλίδου 3, Τριανταφύλλου 11, Χατζηλεοντή 15, Μοδέα 2.
Ερατώ (Παπούλης): Κουτσοδήμου 4, Κοτσιπεδίτση 2, Παυλάκη 3, Θωμασιάδου 4, Νέτσκου 8, Σκουμπάκη 5, Μιχαηλίδου 8, Γρηγοροπούλου 8, Μόκα 4, Αντωνίου, Καπελέρη 3

Ουρανία-Ήρα 39-36
Διαιτητές: Μπουγλός-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 6-4, 4-9, 15-17, 9-6

Ουρανία (Παπαθανασίου): Χανιώτη 4, Μπαξεβάνου 2, Σακελλαρίου 10, Χαρπίδου-Τσίλη ,6, Τζανέτου 9, Πολυμένη, Τάρλα 6, Φρατζή 2, Τρυφωνίδου, Κωνσταντούλα 
Ήρα (Καρκανάκης): Παντέλη 4, Μουτζά 1, Φίλιου 2, Παπαροϊδάμη 4, Κούκη 6, Καστρινάκη, Μουτάφη 1, Γεωργίου 2, Κουζούκα, Μπουμπουλέντρα 8, Εμμανουήλ

Αφροδίτη-Θάλεια 53-46
Διαιτητές: Μπουγλός
Δεκάλεπτα: 15-10, 13-16, 12-13, 13-7

Αφροδίτη (Κυρκοπούλου): Γούλα 13, Τσεσμελή, Λέξα 9, Φραγκάκη 2, Τσαβόνη 3,Μαυράκη 10, Τζέλου 12, Πάφη 4, Βογιατζή, Χατζημπύρου
Θάλεια (Κατρά): Ανδρικοπούλου 8, Αθανάτου, Κυρύλη 2, Δανελλάκη, Σταυγιαννουδάκη ,3, Αρσένογλου 5, Μποσγανά 16, Πατούνη 2, Λιόλιου, Παπαδοπούλου 10

Basketball Camp U14 Κοριτσιών: Τα αποτελέσματα της 2ης μέρας
Αναλυτικά οι αγώνες:
Ήρα-Ερατώ 46-51
Διαιτητές: Μπογλός Π.-Σκοτινιώτου
Δεκάλεπτα: 16-9, 6-14, 9-12, 15-16

Ήρα (Βάννου): Παντέλη 6, Μούτσα, Φίλιου, Παπαραοηδάμη 8, Κούκη 6, Καστρινάκη 4, Μουτάφη 8, Γεωργίου 10, Κουζούκα, Μπουμπουλέντρα 4, Εμμανουήλ
Ερατώ (Κιρκοπούλου): Κουτσοδήμου, Κουτσιπετρίδη 6, Παυλάκη, Θωμασιάδου 2, Νάτσκου 15, Σκουμπάκη 2, Μιχαηλίδου 8, Γρηγοροπούλου 2, Μόκκα 6, Αντωνίου 2,Καπελέρη 8

Θάλεια-Ουρανία 52-54
Διαιτητές: Μπογλός Π.-Σκοτινιώτου
Δεκάλεπτα: 10-14, 17-8, 14-14, 11-18

Θάλεια (Παπαθανασίου): Ανδρικοπούλου 4, Αθανάτου, Κυρυλη 4, Δανελλάκη 5,Σταυριανουδάκη 2, Αρσενόγλου 11, Μποσγανά 7, Πατούνη 8, Αιολέου 2,Παπαδοπούλου 10
Ουρανία (Παπούλης): Χρανιώτη 6, Μπαξεβάνου 4, Σακελαρίου 8, Τσίλη 4, Τζανέτου 14,Τάρλα 4, Φρατζή 14, Τρυφωνίδου, Κωνσταντούλα

Αφροδίτη-Κλειώ 54-60
Διαιτητές: Μπογλός Π.-Σκοτινιώτου
Δεκάλεπτα: 8-17, 7-14, 21-11, 18-18

Αφροδίτη (Κατρά): Γούλα 16, Δέξα 4, Φραγκάκη 6, Τσαβόνη 8, Μαυράκη 6, Τζέλου 2,Πάφη 8, Βογιατζή, Χατζημπύρου 4, Ζαμπρούνη
Κλειώ (Καρκανάκης): Μαυράκη 4, Σταθακοπούλου, Χατζηαντωνίου, Δερμιτζάκη 10,Μπαχαρίδου 7, Μπαξεβάνου 4, Στυλιανίδου, Μιχαηλίδου 3, Τριανταφύλλου 6,Χατζηλεοντή 20, Μοδέα 6

Αναλυτικά οι αγώνες της τελευταίας μέρας:
Αφροδίτη-Ουρανία 32-48
Διαιτητές: Μπουγλός Π.-Μπουγλός Ι.
Δεκάλεπτα: 3-10, 9-8, 13-14, 7-16

Αφροδίτη (Παπαθανασίου): Γούλα 12, Λέξα, Φραγκάκη, Τσαβόνη 12, Μαυράκη, Τζέλου 2, Πάφη 4, Χατζημπύρου 2, Χαλκιά
Ουρανία (Κατρά): Χανιώτη 4, Μπαξεβάνου 2, Σακελλαρίου, Τσίλη, Τζανέτου 10, Τάρλα 4,Φρατζή 3, Τρυφωνίδου 8, Κωνσταντούλα 2, Παπαροιδάμη 14

Ερατώ-Θάλεια 42-44
Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Καγιόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-21, 11-6, 11-11, 11-6

Ερατώ (Καρκανάκης): Κουτσοδήμου 4, Κοτσιπετσίδη, Παυλάκη 2, Θωμασιάδου 6,Νάτσκου 15, Σκουμπάκη, Τριανταφύλλου 9, Μιχαηλίδου 2, Γρηγοροπούλου 2, Μόκα 2,Αντωνίου
Θάλεια (Βάννου): Ανδρικοπούλου 2, Αθανάτου 1, Κυρύδη 4, Δανελλάκη,Σταυγιαννουδάκη 3, Αρσενόγλου 14, Μποσγανά, Πατούνη 9, Λιόλιου, Παπαδοπούλου 11

Κλειώ-Ήρα 44-34
Διαιτητές: Μπουγλός Ι.-Καγιόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-8, 7-7, 9-13, 17-6

Κλειώ (Κυρκοπούλου): Μαυράκη, Σταθακοπούλου 4, Χατζηαντωνίου 2, Δερμιτζάκη 10,Μπαχαρίδου 3, Μπαξεβάνου, Στυλιανίδου 2, Μιχαηλίδου 11, Χατζηλεοντή 10, Μοδέα 2
Ήρα (Παπούλης): Παντέλη 6, Μούτσα 7, Φίλιου, Παπαροιδάμη Δ. 5, Κούκη 2,Καστρενάκη 4, Μουτάφη, Γεωργίου, Κουζούκα 3, Μπουμπουλέντρα 7, Εμμανουήλ

Τεχνικός υπεύθυνος του καμπ, που αφορά νεαρές παίκτριες γεννημένες τα έτη 2002-2003, είναι ο Κώστας Μίσσας, συντονιστής ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος και θα συνεργαστούν οι προπονητές Ζωζεφίνα Κατρά (ΕΣΚΑ), Στέλιος Καρκανάκης (ΕΚΑΣΚ), Γιάννης Παππούλης (Τ.Ε. Δωδεκανήσου), Όλγα Κυρκοπούλου (ΕΚΑΣΔΥΜ), Χρήστος Γκογκάκης (ΕΚΑΣΘ), Ελένη Παπαθανασίου (ΕΣΚΑΘ) και Ράμμου Γιάννα (ΕΣΚΑΘ).




Από το Blogger.