Παίδων Α' | Νίκη με buzzer beater, για το παιδικό του Κύδωνα.

Απίστευτο παιχνίδι στην Αλικαρνασσό, με τον Κύδων, να επικρατεί με 65-63 του Ηράκλειο στην 6η στροφή της πρώτης κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 15-09, στο πρώτο δεκάλεπτο και 30-27 στο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη  οι Χανιώτες, ανέκαμψαν και προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με 44-48.

Στην τελευταία περίοδο το Ηράκλειο προσπάθησε να ξαναπεράσει μπροστά το κατάφερε, πέρασε μπροστά 63-62 ένα λεπτό πριν τη λήξη, ακολούθησε από μια χαμένη επίθεση για κάθε ομάδα, 12’’ πριν τη λήξη η κατοχή πέρασε στη χανιώτικη (που έπαιζε στο β’ μέρος χωρίς τον τραυματία Καπετανάκη), ωστόσο οι παίκτες του Στέλιου Καρκανάκη, χάρη στο τρίποντο του Κουτουλάκη σε “νεκρό χρόνο”, πήρε το μεγάλο "διπλό".

Ηράκλειο - Κύδων 63-65
Δεκάλεπτα: 15-09, 15-18, 14-21, 19-17
Ημίχρονο 30-27

Ηράκλειο (Μυλωνάκης Γ.): Βασιλάκης, Καλλεργης 10(2 τρ.) Γκίζης, Βαμβουκάκης 2, Βερβερακης 5 (6 ριμπ.), Καψάλης,Φλουρής, Στιβακτάκης 12 (2 τρ. 7 ριμπ, 4 ασ.),, Αλεξάκης 14 (3 τρ), Σπυριδάκης 5 (6 ριμπ.), Κιτσος 15 (9 ριμπ, 6 ασ.), Χατζηδάκης.
Κύδων (Στ. Καρκανάκης): Καπετανάκης 7, Ηλ. Τσιράκης, Χριστοφορίδης 15, Αντωνίου, Τζιόλας 10, Στεφ. Τσιράκης, Κουτζόγλου 16, Κουτουλάκης 6 (1), Ιορδανίδης 6 (2), Μαγγελάκης, Σειραδάκης 5 (1)