"Φόρτσαρε" στο τέλος και νίκη για το παιδικό του Εργοτέλη.

Με σερί 14-22 στο τέταρτο δεκάλεπτο η παιδική ομάδα του Εργοτέλη επικράτησε με 58-70 στην έδρα του του Ανδρογέα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τα τέλη του ημιχρόνου, όμως στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί και ισοφάρισαν.

Ωστόσο στην επανάληψη και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο οι "κιτρινόμαυροι" επέβαλαν τον νόμο τους  και πήραν το ροζ φύλλο.

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 58-70
Δεκάλεπτα: 10-15, 27-27 (ημίχ.) 44-48, 58-70

ΑΝΡΟΓΕΑΣ (Κουμιανάκης Π.): Δραμητινός, Παγωνιδης, Γι, Χνάρης 25, Καλογεράκης 2, Σταυρακάκης, Μπαγλάνης 17, Τζωρμπατζάκης, Σηφάκης 14(2), Φαρσαράκης, Τζερνιάς.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Πινακουλάκης Α.): Καραταράκης Σ., Λαγουδάκης 9(1), Καραταράκης Μ., Κυριάκογλου, Μανιαδής, Φουντουλάκης 6(2), Κουκιαδάκης (1), Αναστασάκης 20(4), Γιαννουλάκης, Τσαγκαράκης, Φασουλάκης, Πετροσιάν 32(2)