menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 27.10.16 από kreta

Οι Κρητικοί που αγωνίζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα.



Άλλοι αγωνίζονται στα μεγαλύτερα"σαλόνια",  άλλοι παίζουν Α2 Ανδρών και άλλοι Β΄Εθνική. Μιλάμε για τους Κρητικούς μπασκετμπολίστες που αγωνίζονται μακριά από το νησί, στην υπόλοιπη Ελλάδα.
(Στην φώτο ο Σάββας Τζουγκαράκης του Αρκαδικού ).

Το kritikobasket.gr σας παρουσιάζει την αγωνιστική τους παρουσία σε όλα τα πρωταθλήματα ανά την χώρα μας.

Σ.Σ.Το ενδεχόμενο να έχουμε ξεχάσει και άλλους Κρητικούς, είναι πολύ πιθανό, γι αυτό παρακαλούμε αν γνωρίζετε κι άλλους στείλτε μας  e mail από την στήλη "επικοινωνία".

Οι επιδόσεις των Κρητικών στην Ελλάδα (σε παρένθεση οι ομάδες από όπου αναδείχθηκαν).

Α1 Ανδρών:
ΠΑΟΚ (Χ.Μαρκόπουλος): Κόνιαρης Αντώνης (ΑΟ ΑΚρωτηρίου) ,  Γλυνιαδάκης Ανδρέας (Κύδων) 8 .

Α2 Ανδρών
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:  Παπαδούλης Μάνος (Ηράκλειο), δεν αγωνίστηκε.

Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Σάββας Τζουγκαράκης (Κύδων) 16, Σπυριδάκης Μιχάλης (Ηράκλειο).


Β΄ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ)
Μαρούσι - Απόλλων Σμύρνης    81-62
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Χατζής):  Αρναουτάκης Γιώργος (Ηράκλειο) 8(1).

Πανελευσινιακός – ΚΑΠ 91-76
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χρήστος (Εργοτέλης)  12(2)

ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκης): Γρύλλης Αντώνης (Ηράκλειο), Βερτούδος (Ηράκλειο) Αναβολή στις 2/11.

Εργοτέλης – Πρωτέας 74-76
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης): Κώστας Βαρδαβάς (Ηράκλειο) 12, Ορλάντο  Μούτσα (Ιεράπετρα) 6

Γ ΕΘΝΙΚΗ

ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. (Σοφογιάννης): Φραγκιαδάκης Δημήτρης (Ηράκλειο) Ρεπό. 

Ακράτα - Ίκαρος Καλλιθέας 91-68
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Πανούλιας): Αρναουτάκης Μάριος (Ηράκλειο) 5 

ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω - ΑΕ Σαντορίνης 98-33
Α.Ε. Σαντορίνης (Κωνσταντινίδης): Μαρκος Δουλγεράκης (Ρεθυμνο) 3.

Ζέφυρος - ΓΑΣ Κομοτηνή 73-47
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Σκεμπής Γιώργος (Ακαδημία Ρεθ.) 7, Καλαντζής (Ηράκλειο) 


Α΄ ΕΣΚΑ 
Ποσειδών 68 Σπόρτιγκ 54
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Ψυχουντάκης): Σκάνδαλος Γιώργος (Εργοτέλης) 16. 

ΙΩΝΙΚΟΣ (Καρατζάς, Μπρούσαλης):  Λιανδράκης Ελευθεριος (Ηράκλειο) δεν αγωνίστηκε

Α1  ΕΣΚΑ-Η
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 69-85 
Παναχαϊκή (Λεονάρδος): Κουμάκης  Μενέλαος (ΟΦΗ-Ηράκλειο) 3 (1)

Β ΕΚΑΣΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αριστοτέλης Επανομής 79 Ναύαρχος Βότσης 65
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος): Νίχλος Μάνος (Ηρόδοτος) 10(1) 

ΕΚΣΚΕΝΟΠ 
Ακάδημος Καλαμάτας Χριστόφορος Κριμιλής (Το πρωταθλημα ξεκινά 12 Νοεμβρίου)

Β Ομίλος  ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Αίας Κομοτηνής – Λεύκιππος Ξάνθης 66-61
Ρυακιωτάκης (Ηράκλειο) (δεν αναφέρονται στατιστικά).

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter