Το ντέρμπι των Νεανίδων, στις λεπτομέρειες, με ανατροπή, για τον ΟΦΗ.

Νίκη... στις λεπτομέρειες για τον ΟΦΗ, που βρέθηκε να χάνει με διαφορά οκτώ πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και  13 στο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη, βελτιώθηκε σημαντικά (κυρίως αμυντικά) και αρχικά αφού μείωσε στο 30" στους -3 (37-34) στη τελευταία περίοδο εξελίχθηκε σε ντέρμπι με τον ΟΦΗ πιο ψύχραιμο να παίρνει μια μεγάλη νίκη.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΦΗ  42-45
Δεκάλεπτα: 22-14, 33-20 (ημίχ.), 37-34,42-45

Ηροδοτος (ΔΕΔΕΛΕΤΑΚΗ) : ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗ, ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΣΟΥ 3 (1), ΒΕΡΙΓΟΥ ,ΜΑΥΡΑΚΗ 2 ,ΓΙΑΛΑΜΑ 11 (1), ΒΑΣΙΛΟΓΛΟΥ ,ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ, ΝΙΧΛΟΥ 4 ,ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ,ΓΑΛΑΝΑΚΗ 12 ,ΛΟΓΟΘΕΤΗ 10 ,
ΟΦΗ (Δελατόλας Ν.): ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ, ΙΑΤΡΑΚΗ 6 ,ΠΑΠΑΔΑΚΗ 2 ,ΒΑΤΣΙΝΑ 5 ,ΜΠΟΡΜΠΑΝΤΩΝΑΚΗ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ,ΜΑΥΡΟΚΩΣΤΑ ,ΚΟΥΡΑΤΟΡΑ 13 (2),ΦΡΑΓΚΑΚΗ ,ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗ 8 (1),ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ 4,ΛΙΟΝΤΑ 7.