Ανδρών ΕΚΑΣΚ | "Σεφτέ" στις νίκες για το Δειλινό στη πρεμιέρα.

Πρώτο ροζ φύλλο (έστω και χωρίς βαθμολογική ουσία) σε ένα σημαντικό παιχνίδι για την  ομάδα του Δειλινού,  απέναντι στους Νέους Ηράκλειο  την Δευτέρα βράδυ στο Λίντο,  με 73-69.

Η φιλοξενούμενη ομάδα  ομάδα ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, απόρροια του ενθουσιασμού και του ταλέντου που τους διακρίνει.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιώργου Γωνιωτάκη, βγάζοντας αρκετή ενέργεια πήρε μια διαφορά 4 πόντων στο ημίχρονο και 8 στο τριαντάλεπτο που τους έδωσε διαφορά νίκης, καθώς στην τελευταία περίοδο, η ομάδα του Βισκαδουράκη, έχοντας αρκετές δυνάμεις και αυτοπεποίθηση, μείωσε, χωρίς ωστόσο να κάνει την ανατροπή.

Κομψέλλης, Καμπιτακης και Γρύλλης, οι κορυφαίοι σκόρερ.
Μαραγκουδάκης, Πετράκης και Καλομοίρης, οι κορυφαίοι των Νέων Ηράκλειο.

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. 73-69
Δεκάλεπτα: 11-15, 35-31 (ημίχ.), 59-51, 73-69

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ(Γωνιωτάκης Γ.): Mπορμπιδης 2, Mεταξωτός 6, Aντωνογιαννάκης 4, Kαμπιτάκης 16(1), Aναστασάκης 4, Παντερής, Γρύλλης 14(2), Εκίζογλου 2, Γιακουμάκης 6(2), Κομψέλης 19.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.(Βισκαδουράκης Ι.): Βαμβουκάκης, Πετράκης 13(2), Βαρβεράκης 2, Μανουσάκης 4, Γεωργόπουλος 5(1), Κίτσος 7(1), Κίτσος Γ. 5, Καλομοίρης 8(1), Μαραγκουδάκης 21(5), Σπυριδάκης, Στιβακτάκης, Αθανασιάδης 4.